دلیل استعفای ظریف از زبان قاسم سلیمانی

دلیل استعفای ظریف از زبان قاسم سلیمانی ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #امور_خارجه، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #بشار_اسد، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جواد_ظریف، #حسام‌الدین_آشنا، #حسن_روحانی، #خبر، #روحانی، #سوریه، #سپاه، #سیاست، #سیاست_خارجی، #قاسم_سلیمانی، #قدس، #ملت، #نیروی_قدس، #وزارت_امور_خارجه، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_امور_خارجه_ایران، #چهارشنبه

قاسم سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس سپاه روز چهارشنبه در واکنش به استعفای وزیر امور خارجه گفت: « حتما آقای ظریف مسئول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و طی مدت مسئولیت در وزارت امور خارجه کشورمان همواره مورد حمایت و تائید مقامات عالی‌رتبه نظام ، به‌ویژه مقام رهبری بوده و هستند. »
سلیمانی افزود: « ایشان برای تامین منافع ملی کشور پیوسته اقدامات ارزشمندی را در سطوح گوناگون انجام داده و در مسیر مبارزه با دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و ملت ایران نیزهمراهی لازم را داشته اند. »
محمد جواد ظریف شامگاه دوشنبه در اینستاگرامش خبر داد که از مقام خود استعفا داده است. روز دوشنبه بشار اسد ، رییس‌جمهوری سوریه به ایران آمده بود و با علی خامنه‌ای ، رهبر ایران ، حسن روحانی ، رییس‌جمهوری و قاسم سلیمانی دیدار کرده بود. در تصاویر منتشر شده از این دیدارها خبری از ظریف نبود.
برخی ناهماهنگی‌ها در نهاد ریاست جمهور
به گزارس سپاه نیوز ، قاسم سلیمانی با اشاره به عدم حضور ظریف در ملاقات اخیر رئیس جمهوری سوریه با حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران چنین توضیح داد: « در جریان سفر اخیر آقای بشار اسد به تهران و ملاقات او با آقای روحانی ، رئیس جمهوری ایران ، برخی ناهماهنگی‌ها در نهاد ریاست جمهوری که مطرح هم شده ، منجر به عدم حضور وزیر امورخارجه کشورمان در این ملاقات و به دنبال آن گلایه‌مندی ایشان شده است. »
فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: « قرائن نشان می دهد هیچگونه تعمدی برای عدم حضور آقای ظریف در این ملاقات نبوده است و باید تاکید کنم ایشان به‌عنوان وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران مسئول اصلی در حوزه سیاست خارجی کشور هستند. »
استعفا پذیرفته نشده است
مواضع امروز قاسم سلیمانی در حالی مطرح می‌شود که نخستین بار حسام‌الدین آشنا ، مشاور فرهنگی رییس‌جمهوری در تویترش نوشت « امان از ناهماهنگی‌ها! » . پس از استعفای ظریف تصاویری از دیدار حسن روحانی ، بشار اسد و قاسم سلیمانی منتشر شده بود. در برخی گمانه‌زنی‌ها عدم حضور ظریف در این دیدار به عنوان یکی از دلایل استعفا مطرح شده بود. وزیر امور خارجه ایران دیروز دلیل استعفایش را بازگرداندن وزارت امور خارجه به جایگاه قانونی‌اش در روابط خارجی اعلام کرده بود. حسن روحانی استعفای ظریف را نپذیرفته و واکنش مستقیمی به آن نداشته است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

آمریکا محمد جواد ظریف را تحریم کرد؛ بازخوردهای خارجی و داخلی ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
اتحادیه اروپا با ابراز تاسف از تصمیم آمریکا برای تحریم ظریف، از ادامه همکاری با او خبر داد. وزارت خارجه چین می‌گوید این اقدام به حل مشکلات کمکی نخواهد...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF