دلجویی اسد از ظریف؛ وزیر امور خارجه ایران به دمشق دعوت شد

دلجویی اسد از ظریف؛ وزیر امور خارجه ایران به دمشق دعوت شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۲/۰۹ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ارمنستان، #امور_خارجه، #ایران، #ایرنا، #ایسنا، #بشار_اسد، #تهران، #جواد_ظریف، #حسن_روحانی، #خامنه_ای، #خبر، #دمشق، #روحانی، #سفیر، #سوریه، #شاه، #شاه_محمود، #علی_خامنه_ای، #قریشی، #نخست_وزیر، #هند، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_امور_خارجه_ایران، #ولید، #پاکستان، #پاکستانی، #چهارشنبه

ساعاتی پس از رد استعفای محمد جواد ظریف از سوی حسن روحانی ، بشار اسد وزیر امور خارجه ایران را به دمشق دعوت کرد.
ایرنا ، خبرگزاری رسمی ایران روز چهارشنبه با اعلام این خبر و بدون اشاره به زمان سفر احتمالی محمد جواد ظریف به سوریه تصریح کرد که سفیر سوریه در تهران طی یک مکالمه تلفنی با آقای ظریف از جانب بشار اسد وی را برای سفر به کشورش دعوت کرده است.
در این گزارش تاکید شده است که وزیر امور خارجه ایران همچنین بعد از ظهر روز چهارشنبه با ولید معلم ، همتای سوری خود تلفنی گفتگو و با وی در باره آخرین تحولات روابط راهبردی دوجانبه و دیگر مسائل مورد علاقه طرفین صحبت کرده است.
این خبر درحالی منتشر می شود که بسیاری از تحلیگران استعفای پر سر و صدای محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران را با عدم دعوت از وی برای حضور در ملاقات بشار اسد با علی خامنه ای ، رهبر ایران مرتبط دانسته بودند.
ظریف و از سرگیری تحرکات دیپلماتیک
از سوی دیگر منابع خبری در ایران اعلام کردند که محمد جواد ظریف ساعاتی پس از رد استعفایش توسط رئیس جمهوری ، تحرکات دیپلماتیک خود را با ملاقات با نخست وزیر ارمنستان از سر گرفت.

دیدار ظریف با نخست وزیر ارمنستان

* * * این تنها آغاز یک روز کاری جدید برای وزیر امور خارجه ایران بود زیرا وی در ادامه به صورت تلفنی با شاه محمود قریشی ، همتای پاکستانی خود نیز گفتگو کرد.
آقای ظریف در این تماس تلفنی تاکید کرده است که کشورش حاضر است در تنش میان هند و پاکستان میانجی گری کند.
خبرگزاری ایسنا با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرد که وزیر امور خارجه ایران قرار است در همین راستا با وزیر امور خارجه هند نیز تلفنی گفتگو کند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

«مودی» در راه تهران /نگاهی به مناسبات ایران و هند «نارندرا مودی » نخس...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۲ اخبار
«نارندرا مودی » نخست وزیر هند بعدازظهر امروز (یکشنبه) در راس یک هیات عالیرتبه سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی دهلی نو را به مقصد تهران ترک می کند. به گزارش پ...ادامه مطلب»

دلیل استعفای ظریف از زبان قاسم سلیمانی ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ سیاست
قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه روز چهارشنبه در واکنش به استعفای وزیر امور خارجه گفت: «حتما آقای ظریف مسئول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است و...ادامه مطلب»


EOF