دستکاری در نظرسنجی برنامه‌های محبوب صداوسیما!

دستکاری در نظرسنجی برنامه‌های محبوب صداوسیما! ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ سرگرمی

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آذری، #آذری_جهرمی، #ارتباطات، #اسفند، #ایسنا، #بهمن، #تلفن_همراه، #خبر، #محمدجواد، #مردم، #وزیر، #وزیر_ارتباطات_و_فناوری_اطلاعات، #پیامک

وزیر ارتباطات از بررسی گزارش مربوط به تغییرات رخ‌داده در نظرسنجیِ انتخاب محبوب‌ترین برنامه سال صداوسیما خبر داد.
به گزارش ایسنا ، تعداد زیادی از کاربران اپراتورهای تلفن همراه طی دو روز گذشته اعلام کردند پیامک تأیید رأی به یک برنامه‌ی تلویزیونی برایشان ارسال شده ، در حالی که آن‌ها اصلاً در این رأی‌گیری شرکت نکرده بودند و یا رای‌شان برنامه دیگری بوده است. این موضوع از اختلال در سامانه رأی‌گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام‌جم حاکی بود.

ارسال این پیامک‌ها و تغییر نام برنده‌ی برنامه تلویزیونی موجب شده کاربران نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند؛ اینکه چطور نام یکی از برنامه‌های نامزد شده با دیگری در مدت زمان کوتاهی جابه‌جا شده و حتی برخی از کاربرانی که ادعا می‌کنند رأی آن‌ها برنامه‌ی دیگری بوده است ، چطور با ارسال پیامک تغییری در رأی آن‌ها ایجاد شده ، هنوز مشخص نیست.
با وجود این ، روابط عمومی معاونت سیما در خبری اختلال در سیستم رأی‌گیری را تأیید کرد و آن را به استقبال مردم از نظرسنجی نسبت داد. در این خبر اعلام شده است ، « رای‌گیری بخش مردمی جشنواره تلویزیونی جام‌جم که از ۲۳ بهمن شروع شد ، تا پنجشنبه ۹ اسفند بیش از ۴۰ میلیون رأی در سامانه USSD و روبیکا به خود اختصاص داد ، اما ایجاد اختلال در این سامانه حاشیه ساز شد. »

البته به‌دنبال ایجاد اختلال در سامانه ، برگزارکنندگان جشنواره تصمیم گرفته‌اند آرای مردمی را تا ساعت ۲۴ پنج‌شنبه لحاظ کرده و روند رأی‌گیری مردمی تا زمان برطرف شدن مشکل ، متوقف شود. روابط عمومی معاونت سیما هم‌چنین اعلام کرده ، اصالت آرای رسیده در بازه زمانی بروز اختلال ، در حال بررسی است. روند رأی‌دهی نیز مطابق روال گذشته از دوشنبه مجدداً آغاز و تا پیش از اختتامیه ادامه خواهد داشت.

‎در این راستا محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام کرده که تصاویر زیر ، گویای بخشی از اتفاقاتی است که در نظرسنجیِ انتخاب محبوب‌ترین برنامه سال صداوسیما ، رخ داده است. گزارشِ بررسی تکمیلی در حال نهایی شدن است. نتایج برای رسیدگی به صداوسیما و پلیس فتا ارسال خواهد شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
کارت سوخت به کارت‌های بانکی متصل می‌شود ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ اخبار
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال کارت‌ سوخت به کارت‌های بانکی خبر داد. به گزارش ایسنا محمدجواد آذری جهرمی با بیان این‌که کشور را در شرایط فشار ...ادامه مطلب»

اتصال دومین نقطه به 5G در تهران | خبر خوش وزیر ارتباطات - همشهری آنلای...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دومین سایت 5G در تهران راه‌اندازی شد و سه نقطه دیگر تا پایان شهریور ماه به نسل پنجم ارتباطی متصل می‌شود. به گزارش ...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

تحریم دوباره از پلتفرم‌های ایرانی قربانی گرفت ...
isna.ir ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ اینترنت-آی.تی
در ادامه روند حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از فروشگاه‌های آنلاین امریکایی به دلیل تحریم‌ها، دو اپلیکیشن ایرانی به تازگی از گوگل پلی حذف شدند. به گزارش ایسن...ادامه مطلب»

داستان رزمایش قطع اینترنت چیست؟ ...
isna.ir ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ اینترنت-آی.تی
طبق اظهارات مسوولان ارتباطی، رزمایشی که روز هفتم بهمن‌ماه انجام می‌شود، ارتباطی با قطع شبکه‌ی اینترنت ندارد و به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداختی تو...ادامه مطلب»


EOF