حمله گودزیلا به ایران

حمله گودزیلا به ایران ...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ایران، #برجام، #تحریم، #ترامپ، #دلار، #مردم، #ژاپن، #ژاپنی

همانطور که گودزیلا با موشک و تانک نابود نمی‌شد ، اقتصاد کشور هم با نگاه امنیتی و با دستورهای چکشی درست نخواهد شد.
عصرایران؛ مصطفی داننده- تقریبا بسیاری از ما فیلم‌های گودزیلا را دیده‌ایم. با ذوق پای گودزیلاهای ژاپنی و هالییودی تخمه شکسته‌ایم. داستان تمام گودزیلا‌ها تکراری است. موجود بزرگی به خاطر دست‌کاری‌های هسته‌ای و ژنتیکی از دل دریا ، پا به زمین می‌گذارد و زندگی آدم‌ها را سیاه می‌کند.
موشک ، تانک وتفنگ هم به او اثر ندارد. می‌آید ، با آن پاهای گنده و آن قیافه کریه ، شهر را به هم می‌ریزد ، برج‌ها را ویران می‌کند و آدم‌ها را می‌بلعد.
شهرهای آمریکا و ژاپن درگیر گودزیلا شده بودند البته در فیلم‌ها ، چقدر شبیه حال و روز ماست. تحریم‌ و بی‌تدبیری تبدیل به گودزیلایی شده است که به ایران حمله کرده است.
دقیقا ما هم مثل مردم آن فیلم‌ها ، عادی زندگی می‌کردیم تا سر و کله ترامپ پیدا شد. رییس جمهور آمریکا از برجام خارج شد. ایران را تحریم کرد. مسؤولان کشور هم نگاه کردند و نتوانستند پاتکی برای تک آمریکا پیدا کنند.
این دو اتفاق ، زمینه ساز شرایطی شد که می‌بیند.
در زمان حمله گودزیلا ، مردم فرار می‌کنند. همه به دنبال راهی برای زنده ماندن هستند. می‌خواهند از شهر فرار کنند حتی اگر به قیمت قربانی کردن انسان دیگری باشد.
رفتار بخشی از مردم در زمان گران شدن دلار ، یا همین الان در صف گوشت و مرغ را ببیند تا متوجه شوید چه گودزیلای وحشتناکی به ایران حمله کرده است.
در صف گوشت می‌ایستند ، گوشت می‌خرند و در آن سوی خیابان به قیمت آزاد می‌فروشند و فاتحه‌ای برای وجدان و اخلاق می‌خوانند.
اینکه ترامپ ، دیوانه‌ای سرمست قدرت است و دوست دارد همه جهان به ساز او برقصند ، همچون کارمندان هتل‌هایش ، شکی نیست اما با بی‌تدبیری‌های داخلی چه کنیم؟
واقعا ما کم تحریم دیده‌ایم؟ آیا ما نمی‌دانستیم ترامپ تصمیم به خروج از برجام گرفته است؟ چرا تصمیم درست نگرفته‌ایم؟ چرا با حمله گودزیلا دچار این همه سردرگمی شدیم؟
در فیلم‌های گودزیلا بالاخره راهی برای حل مشکل پیدا می‌شد اما وقتی او نصف شهر را خراب کرده بود. کلی هزینه به روی دست کشور گذاشته بود.
ما هم باید جلوی گودزیلا را قبل از اینکه زندگی بخشی از مردم را ویران کند ، بگیریم. همانطور که گودزیلا با موشک و تانک نابود نمی‌شد ، اقتصاد کشور هم با نگاه امنیتی و با دستورهای چکشی درست نخواهد شد. همانطور که در سال‌های گذشته درست نشده است. نه تنها در اقتصاد بلکه در مسائل اجتماعی و فرهنگی هم زور جواب نخواهد داد.
باید راه حل را پیدا کرد واجازه نداد گودزیلای تحریم و بی‌تدبیری ، مردم از از پای در بیاورد. اتفاقی که متاسفانه در حال افتادن است و ناامیدی در حال رشد.
ما می‌توانیم کمر گودزیلا را بشکنیم اگر به جای منافع شخصی ، منافع ملی را در دستور کار قرار دهیم و به جنگ بی‌تدبیری برویم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

کدام کشور دقیق‌ترین شناخت را از ایران دارد؟...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ سیاست
شناخت دقیق یعنی: مخاطب به چه می‌­اندیشد؟ چه امری برای او مهم است؟ محرکه‌­ی عصبانیت او چیست؟ عامل خوشحالی او چه می­‌تواند باشد؟ اولویت­‌بندی ذهن او چگو...ادامه مطلب»


EOF