مشکل مردم ما، تلگرام اون‌هاست؟

مشکل مردم ما، تلگرام اون‌هاست؟ ...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ اینترنت-آی.تی

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آذری، #آذری_جهرمی، #آیت_الله، #ارتباطات، #الله، #اهواز، #ایران، #اینترنت، #تلگرام، #تهران، #خبر، #دادستان، #دادستان_کل، #دولت، #روزن، #سامان، #شبکه‌های_اجتماعی، #فضا، #فیسبوک، #قرآن، #قوه_قضائیه، #مجازی، #مردم، #من_و_تو، #وزیر، #وزیر_ارتباطات_و_فناوری_اطلاعات

دنیا به دستاوردهای تازه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های اینترنت دست یافته است و ما هنوز در جدال و اصرار برای فیلتر کردن به سر می‌بریم و وزیر را به دادگاهی شدن تهدید می‌کنیم.
عصرایران؛ احسان‌محمدی- « واقعا مشکل مردم ما الان شکل موی بچه‌های ماست!؟ بچه‌ها دوست دارن موشون رو هر وجور بزنن ، به من و تو چه ربطی داره؟ من و تو بیاییم به مسائل اساسی کشور برسیم. دولت باید بیاد اقتصاد سامان بده ، فضای کشور رو آرامش ببخشه ، امنیت روانی درست کنه ، پشتبانی بکنه از مردم ، مردم سلایق گوناگون دارن.... چرا مردم را کوچک می‌کنیم؟ یعنی مشکل مردم اینه که جوان‌های ما می‌خوان مدل موشون رو یه جوری بذارن و دولت هم نمی‌ذاره؟ شان دولت اینه؟ شان مردم اینه؟ این توهین به مردم ماست. چرا مردم رو دست کم می‌گیریم؟ »
محمود احمدی‌نژاد با ریش و موی یکدست سیاه ، صورت لاغر و لبخندی که گوشه چشم‌هایش را تنگ تر می کرد ، روبروی مرتضی حیدری نشسته بود و این حرف ها را می زد. او هنوز در آغاز راه رئیس جمهور شدن بود. این حرف ها حتی به کام مخالفانش هم خوش آمد. زمان نشان داد که می شود خوب حرف زد اما بد عمل کرد.
چند صباحی است که دوباره تلگرام از نگاه برخی مسئولان به مشکل اصلی مردم تبدیل شده است و دیروز آیت‌الله موحدی‌کرمانی در خطبه‌های نمازجمعه تهران عنوان کرد: « ادامه فعالیت پیام‌رسان تلگرام که موجب سلطه اجانب می‌شود طبق صحبت صریح قرآن حرام بین است » .
حاجتی امام‌جمعه اهواز نیز گفته بود آذری جهرمی باید در دادگاه پاسخگو باشد. پیش از این قوه قضائیه نیز مشابه این سخنان را به زبانی دیگر مطرح کرده بود. هفته پیش جواد جاویدنیا معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور از شکایت دو هزار نفر از مردم اهواز و دادستان کل کشور از وزیر ارتباطات خبر داد... همه راه‌ها فعلاً به یک نفر ختم می شود: آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات.
آیت الله موحدی کرمانی 87 سال دارد ، امام‌جمعه اهواز 52 سال و وزیر ارتباطات تنها 37 سال. شاید همین اعداد تفاوت نگاه نسبت به تکنولوژی را در ایران تا اندازه‌ای روشن کند اما منتقدان جوان و کم‌سن و سال ، آقای جهرمی هم کم نیستند. کسانی که اتفاقاً در شبکه‌های مجازی حضور دارند اما هم زمان وزیر را شماتت می‌کنند که چرا این فضا را کنترل نمی‌کند.
میان کنترل و مدیریت البته که تفاوت وجود دارد. در همه جای دنیا نظارت وجود دارد اما هر کشوری بر اساس سیاست‌ها و ابزارهای مختلف ، امکان استفاده یا عدم استفاده از برخی ظرفیت‌های اینترنت را می‌دهد. در اینکه لازم است نظارت‌هایی برای اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد کمتر کسی تردید دارد. شیوع فعالیت های غیراخلاقی و خرافی و مخرب در این شبکه‌های غیرقابل انکار است اما انگار دغدغه اصلی ، کارکرد اطلاع رسانی این شبکه‌هاست.
دو سال پیش مارک زاکربرگ خالق فیسبوک سال گذشته در کنفرانس f8 Developer گفت: فناوری جدید فیسبوک به شما امکان می‌دهد که با ذهن تایپ کرده و با پوست‌تان بشنوید.
در واقع این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد بدون استفاده از دست و تنها با دستور ذهن تا هشت کلمه را در دقیقه تایپ کنند. مهندسان فیسبوک گفته‌اند در حال تلاش هستند تا کاربران با استفاده از ذهن خود در هر دقیقه 100 لغت را تایپ کنند.
از دو سال پیش تاکنون مشخص نیست که دنیا به چه دستاوردهای تازه‌ای برای استفاده از ظرفیت‌های اینترنت دست یافته است و ما هنوز در جدال و اصرار برای فیلتر کردن به سر می‌بریم و وزیر را به دادگاهی شدن تهدید می‌کنیم.
فناوری به تنهایی نه خوب است ، نه بد است و نه بی‌طرف است. قطعاً مخاطراتی دارد اما راهش قهر کردن با آن نیست ، بستن فضا نیست. ما هم ببندیم و حصار بکشیم ، آن کس که بخواهد صدمه بزند دیگر لازم نیست از روزن هم به درون بیاید. می‌شود وزیر را به دادگاه برد ، استیضاح کرد ، به زندان افکند و احساس ظفرمندی کرد اما با همان لحن احمدی‌نژاد می‌شود پرسید: « واقعاً مشکل مردم ما ، تلگرام آنهاست؟ دولت باید بیاد اقتصاد سامان بده ، فضای کشور رو آرامش ببخشه ، امنیت روانی درست کنه ، پشتبانی بکنه از مردم ، مردم سلایق گوناگون دارن.... چرا مردم را کوچک می‌کنیم؟ یعنی مشکل مردم اینه که جوان‌های ما می‌خوان از شبکه‌های مجازی استفاده کنن و دولت هم نمی‌ذاره؟ شان دولت اینه؟ شان مردم اینه؟ این توهین به مردم ماست. چرا مردم رو دست کم می‌گیریم؟ »
مردم! شما پاسخ بدهید.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

درخواست بازداشت آذری جهرمی و فیروزآبادی! ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ارتش
شخص آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و آقای آذری جهرمی وزیرارتباطات، متهم ردیف اول این پرونده هستند؛ این دو فرد مکررا، به نفع سرویس‌های خارج...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»


EOF