تعلیق پلیسی که در ترکیه علیه پناهجوی ایرانی از اسپری فلفل استفاده کرد

تعلیق پلیسی که در ترکیه علیه پناهجوی ایرانی از اسپری فلفل استفاده کرد ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ارتش

کلیدواژه ها:#Dw.com، #اسفند، #ایرانی، #ترکیه، #خبر، #شبکه‌های_اجتماعی، #پناهجویان

استانداری دنیزلی از آغاز تحقیات قضایی درباره مامور پلیسی خبر داد که علیه یک ایرانی مهاجر در مقابل اداره مهاجرت از اسپری فلفل استفاده کرد. در بیانیه استانداری دنیزلی آمده است که پلیس خاطی موقتا از کار خود تعلیق شده است.
وبسایت خبری "دنیزلی خبر ۲۴" روز سه شنبه ۱۴ اسفند (۵ مارس) گزارش کرد که بین پناهجویان ایرانی که برای تمدید کارت‌های اقامتشان جلوی اداره کل مهاجرت استان دنیزلی در محله فاتح تجمع کرده بودند و پلیس تنش به وجود آمده است.
به گزارش این سایت خبری محلی ، استانداری دنیزلی به دنبال استفاده یکی از پلیس‌ها از گاز فلفل بیانیه‌ای صادر کرده و از تعلیق موقت مأمور پلیس خاطی تا پایان تحقیقات درباره موضوع خبر داده است.
در بیانیه استانداری دنیزلی آمده است: « افرادی که درخواست بین‌المللی پناهجویی داده‌اند هر دوشنبه برای ارائه درخواست خود و نیز برای تمدید کارت شناسایی خود در نوبت قرار می‌گیرند. حدود ۴۵۰ نفر برای گرفتن نوبت از اداره مهاجرت دنیزلی جمع شده بودند که درگیری‌هایی در بین خود آنان رخ داده و این حادثه به هنگام تلاش برای جلوگیری از درگیری افراد رخ داده است. تحقیقات در مورد این واقعه آغاز شده و مأمور پلیس فوق‌الذکر به صورت موقت تعلیق شده است. »
در بیانیه استانداری دنیزلی تاکید شده است که این عمل پلیس برای جلوگیری از تشنج انجام گرفته است.
در فیلمی که در روز دوشنبه ۱۳ اسفند درباره این حادثه در برخی از سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی ایرانیان انتشار یافت گروهی از ایرانیان پناهجو نشان داده می‌شود که در مقابل اداره مهاجرت استانداری صف کشیده‌اند و یکی از پناهجویان به دلیل استفاده پلیس از اسپری فلفل از ناحیه چشم صدمه دیده است.
در رسانه‌های ترکیه برخورد این پلیس انعکاس وسیعی پیدا کرد ، به‌طوری که استانداری دنیزلی را هم وادار به واکنش و صدور بیانیه کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

رکوردشکنی اختلاس در ایران: پرونده پتروشیمی سه برابر بدهی بابک زنجانی ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ اقتصاد
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس پتروشیمی که از آن به عنوان بزرگ‌ترین پرونده اختلاس در ایران یاد می شود، روز شنبه ۱۸ اسفند در دادگاه ویژه رسی...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»

ترکیه: با ایران می‌خواهیم علیه پ‌ک‌ک عملیات نظامی انجام دهیم ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ارتش
وزیر کشور ترکیه گفته که کشورش قصد دارد به طور مشترک با ایران علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) عملیات نظامی انجام دهد. رسانه‌های ایران این خبر را به طو...ادامه مطلب»

سعید مرتضوی بازداشت شد ...
dw.com ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ اخبار
به گزارش رسانه‌ها سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران در یکی از شهرهای شمال کشور بازداشت و به زندان اوین معرفی شده است. پیشتر حکم جلب مرتضوی صادر شده بود....ادامه مطلب»


EOF