هزینۀ راه آهن قزوین- رشت؛ معادل بودجۀ یک سال صدا و سیما

هزینۀ راه آهن قزوین- رشت؛ معادل بودجۀ یک سال صدا و سیما ...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آستارا، #اسلامی، #اعتبار، #ایران، #تومان، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حمل_و_نقل، #راه_آهن، #رشت، #ریال، #سرمایه_گذاری، #صدا_و_سیما، #عصر_ایران، #قزوین، #قطار، #گیلان

با اعتباری بالغ بر 1850 میلیارد تومان 164 کیلومتر راه آهن احداث شده که تأثیرات آن بر رونق اقتصادی و کاهش تصادفات جاده ای و تقلیل مصرف بنزین همچنین رونق گردشگری در استان‌های گیلان و قزوین غیر قابل انکار است و پول آن هم معادل بودجه ای است که هر سال به صدا و سیما اختصاص می‌یابد.
عصر ایران- رییس جمهوری امروز راه آهن قزوین- رشت را به صورت آزمایشی افتتاح کرد.
این راه آهن 164 کیلومتر طول دارد و اعتبار آن 18 هزار و 500 میلیارد ریال اعلام شده است.
برای درک این عدد ابتدا باید آن را به تومان تبدیل کنیم که می شود: 1850 میلیارد تومان. دقیقا معادل بودجه یک سال صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران.
با اعتباری بالغ بر 1850 میلیارد تومان 164 کیلومتر راه آهن احداث شده که تأثیرات آن بر رونق اقتصادی و کاهش تصادفات جاده ای و تقلیل مصرف بنزین همچنین رونق گردشگری در استان‌های گیلان و قزوین غیر قابل انکار است و پول آن هم معادل بودجه ای است که هر سال به صدا و سیما اختصاص می‌یابد.
هر چه بر روی حمل و نقل ریلی سرمایه گذاری کنیم ارزش دارد. همین پروژه هم قرار است تا آستارا ادامه یابد.
مقایسه با بودجه صدا و سیما برای این نیست که بگوییم آن را قطع کنند و به راه آهن بدهند. برای درک موضوع بود.
بودجه های کلان با واحد هزار میلیارد تومان است و از این مقایسه ها می توان باز هم انجام داد.
اگر کل هزینه را هم بر طول راه تقسیم کنیم مشخص می شود که هر کیلومتر چقدر تمام شده و استان های دیگر نیز می توانند به جای پروژه هایی که اهمیت راه آهن را هم ندارند راه آهن بسازند.
چه خطوط ریلی درون شهری و چه برون شهری ازمهم ترین اولویت ها می توانند و باید باشند.
قطار بر مسکن هم تأثیر می گذارد. اگر امکان رفت و آمد آسان با قطار فراهم باشد تقاضای مسکن هم پراکنده می شود.
قطار بر گردشگری و دستمزد کارگر هم اثر گذار است. به جای فرودگاه های بلااستفاده و سازمان های بودجه خوار و بانک های پر از نشتی و جاهای دیگر قطار و راه آهن بسازیم. ضرر نمی کنیم.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سه میلیارد و 418 میلیون دلار مجوز سر...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ اخبار
سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: با گذشت سه ماه از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ، سه میلیارد و 418 میلیون دلار مجوز سرمایه...ادامه مطلب»

رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلا...
dolat.ir ۱۳۹۶/۰۱/۱۲ اخبار
رییس جمهور در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۷ پروژه در استان گیلان: طرح روستای بدون بیکار باید در همه مناطق کشور اجرا شود/ خادمان ملت در دولت یاز...ادامه مطلب»

روحانی: به رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی جنگ اقتصادی با حضرتعالی باشد، ف...
asriran.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ اقتصاد
آمریکا می‌گوید ایران امروز به ایران سال ۵۶ و اوایل ۵۷ تبدیل شود. رئیس جمهور با اشاره به این که در شرایط عادی و معمولی نیستیم بلکه در دوران جنگ اقتصاد...ادامه مطلب»

گیلان؛ استان فرصتهای بی نظیر ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۶/۳۱ اخبار
در استان گیلان در راستای جذب و شکل دهی سرمایه های سرمایه گذاران، به عنوان اهرمی برای شتاب بخشیدن به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار،تلاش های گسترد...ادامه مطلب»

وزیر راه و شهرسازی : جمهوری آذربایجان برای لغو متقابل روادید رانندگان...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ اخبار
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران از مقدمه چینی برای مذاکره با شرکت هایی از جمهوری چک به منظور سرمایه گذاری در پروژه ریلی رشت- آستارا خبر داد و ...ادامه مطلب»


EOF