افزایش بی‌سابقه پاسخ منفی به تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در آلمان

افزایش بی‌سابقه پاسخ منفی به تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در آلمان ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #اسفند، #اسلامی، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #ایرانی، #حقوق_بشر، #خبرگزاری، #دولت، #سیاست، #مسیحیان، #موافقت، #وزارت_کشور، #پارلمان، #پناهجویان

آمار منتشر شده از سوی اداره فدرال امور مهاجرت و پناهجویی آلمان از عدم پذیرش تقاضای پناهندگی اکثر ایرانی‌ها در این کشور حکایت دارد. تنها یک چهارم ایرانی‌های متقاضی پناهندگی در سال ۲۰۱۸ موفق به دریافت پاسخ مثبت شده‌اند.
اداره فدرال امور مهاجرت و پناهجویی در آلمان (Bamf) آماری درباره میزان پذیرش تقاضای پناهندگی ایرانی‌ها در این کشور منتشر کرده است. آماری که آشکارا حکایت از کاهش شدید موارد موافقت با تقاضای پناهجویان ایرانی دارد.
خبرگزاری آلمان روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند (۱۲ مارس) با انتشار گزارشی در این باره اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸ کمتر از یک چهارم ایرانی‌ها متقاضی پناهندگی موفق به دریافت پاسخ مثبت از سوی مسئولان رسیدگی به تقاضای پناهندگی در آلمان شده‌اند.
خبرگزاری کاتولیکی آلمان (KNA) نیز در این باره نوشته است تنها شمار اندکی از ایرانی‌های متقاضی پناهندگی در سال گذشته میلادی از حمایت و پشتیبانی آلمان برخوردار شده‌ و حق اقامت و کار دریافت کرده‌اند.
شکایت متقاضیان پناهندگی
در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۱۱ هزار و ۴۳۰ شهروند ایرانی در آلمان تقاضای پناهندگی داده‌ بودند. بر اساس آمار منتشر شده از سوی اداره یاد شده ، تنها ۲۶۱۹ نفر از این متقاضیان موفق به دریافت پاسخ مثبت شده‌اند.
قرار است این آمار روز سه‌شنبه از سوی روزنامه‌های وابسته به "گروه رسانه‌ای فونکه" منتشر شود. آمار مربوط به ایرانیان متقاضی پناهندگی در آلمان از سوی فراکسیون حزب چپ‌های آلمان درخواست شده بود و وزارت کشور آلمان و اداره امور مهاجرت و پناهجویی آلمان در پاسخ به درخواست این حزب ، این آمار را منتشر کرده‌اند.
بر اساس همین آمار ، اداره یاد شده با پذیرش تقاضای پناهندگی بیش از ۵۰۰۰ ایرانی در سال ۲۰۱۸ مخالفت کرده است. حدود ۴۰۰۰ متقاضی ایرانی دیگر نیز پیش از رسیدگی یا آلمان را ترک کرده‌اند یا از درخواست دریافت پناهندگی اعلام انصراف داده‌اند.
افزون بر آن ، بسیاری از ایرانی‌ها نسبت به احکام صادر شده از سوی اداره فدرال امور مهاجرت و پناهجویی آلمان شکایت کرده‌‌اند. حدود از نیمی از ایرانیانی که در سال گذشته میلادی موفق به دریافت پناهندگی از آلمان شده‌اند ، کسانی بوده‌اند که به رای صادره از سوی این اداره شکایت کرده و پس از آن موفق به دریافت پاسخ مثبت شده‌اند.
فراکسیون حزب چپ‌ها در پارلمان آلمان (بوندس‌تاگ) از سیاست دولت این کشور در قبال متقاضیان پناهندگی از کشور ایران انتقاد کرده است. به باور آن‌ها ، افزایش بی‌سابقه شمار پاسخ‌های منفی به تقاضای پناهندگی ایرانیان نشانه آشکار نارسایی‌های موجود در رسیدگی به پرونده‌های مربوط به پناهندگی از سوی اداره یاد شده است.
در گزارش خبرگزاری کاتولیکی آلمان آمده است که بر اساس ارزیابی سازمان‌های مدافع حقوق بشر ، بسیاری از نیروهای مخالف رژیم ، مسیحیان و همچنین دگرباشان جنسی از سوی دولت ایران همچنان تحت فشار قرار دارند.
بر اساس این گزارش‌ها استفاده از شکنجه و ایجاد محدودیت‌های بسیار برای پیروان ادیان دیگر از جمله سیاست‌هایی است که از سوی نظام حقوقی و سیاسی ایران دنبال می‌شود. روندی که چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشدید شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

حزب سبزهای آلمان خواستار سفر فوری وزیر خارجه به تهران شد...
dw.com ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ سیاست
سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سبزها در پارلمان فدرال آلمان (بوندس‌تاگ) از هایکو ماس وزیر خارجه این کشور می‌خواهد با توجه به تشدید مناقشه در خلیج فار...ادامه مطلب»


EOF