هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور احکام سنگین برای فعالان زندانی محیط زیست

هشدار عفو بین‌الملل: احتمال صدور احکام سنگین برای فعالان زندانی محیط زیست ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ طبیعت

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آزادی، #اسفند، #ایران، #سام، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #فعال_محیط_زیست، #محیط_زیست، #وکیل، #پاسداران

سازمان عفو بین‌الملل هشدار داده است که هشت فعال محیط زیست زندانی در ایران ممکن است با احکام سنگین یا حتی اعدام روبرو شوند. به گفته عفو بین‌الملل "اعترافات" این افراد از راه شکنجه به دست آمده است.
سازمان عفو بین‌الملل روز دوشنبه ۲۰ اسفند ، برابر ۱۱ مارس ، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به صدور احکام سنگین برای هشت فعال محیط زیستی زندانی در ایران هشدار داد.
به گفته عفو بین‌الملل این نگرانی وجود دارد که برای این افراد که محاکمه آنها به صورتی "به شدت غیرعادلانه" انجام گرفته ، احکامی سنگین صادر شود ، از زندان‌های درازمدت تا حتی اعدام.
به گفته عفو بین‌الملل این افراد تنها در حوزه حفاظت از محیط زیست فعالیت کرده‌اند ، اما مسئولان در زندان و با اعمال شکنجه از آنها اعترافاتی گرفته‌اند تا به اتهامات آنها رنگ "امنیتی" بزنند.
هشت فعال محیط زیست به نام‌های سام رجبی ، امیرحسین خالقی ، هومن جوکار ، سپیده کاشانی ، نیلوفر بیانی ، طاهر قدیریان ، عبدالرضا کوهپایه و مراد طاهباز ، بیش از یک سال است که در "بازداشت موقت" سازمان اطلاعات سپاه پاسداران به سر می‌برند.
سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری و بی‌قید و شرط هشت فعال محیط زیست شده است.
این سازمان حقوق بشری همچنین گفته است این افراد تا زمانی که در بند هستند ، باید از شکنجه و دیگر اقسام بدرفتاری مصون باشند.
عفو بین‌الملل تقاضا کرده است که هشت زندانی باید بتوانند وکیل مدافع خود را آزادانه انتخاب کنند و با خانواده‌ خود تماس مرتب داشته باشند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نگرانی دفتر محیط زیست سازمان ملل از وضعیت فعالان زندانی محیط زیست در ا...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ طبیعت
دفتر محیط زیست سازمان ملل از وضعیت هشت فعال زندانی محیط زیست در ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار برگزاری دادگاهی منصفانه و مستقل برای آنان شد. برخی از...ادامه مطلب»

نیلوفر بیانی؛ روایت '۱۲۰۰ ساعت اعتراف‌گیری سپاه با شکنجه و تهدید جنسی'...
bbc.com ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ارتش
حسین باستانی بی‌بی‌سی 18 فوریه 2020 - 29 بهمن 1398 نیلوفر بیانی، متهم ردیف دوم پرونده زندانیان محیط زیستی، در شرح حالی از وضعیت خود که بی بی سی ب...ادامه مطلب»

پایان سومین دور تحصن معلمان در ایران؛ وزیر اعتراضات را ″معدود″ خواند ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ اخبار
سومین دور تحصن سراسری معلمان در ایران پایان یافت. مسئولان آموزش و پرورش این اعتراضات را "معدود" خوانده‌اند. نمایندگان معلمان اما با استناد به "آمار مس...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF