پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای از ایران خواست به نقض حقوق بشر پایان دهد

پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای از ایران خواست به نقض حقوق بشر پایان دهد ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آزادی، #آزادی_بیان، #اروپا، #اروپایی، #اسفند، #اعتراض، #ایران، #حجاب، #حجاب_اجباری، #حقوق_بشر، #حقوق_بشر_در_ایران، #حکومت، #دادگستری، #دولت، #روزنامه_نگاران، #فارسی، #قزاقستان، #نسرین_ستوده، #وکیل، #پارلمان، #پارلمان_اروپا، #گواتمالا

اعضای پارلمان اروپا با تصویب سه قطعنامه نقض حقوق بشر در ایران ، قزاقستان و گواتمالا را محکوم کردند. آنها از حکومت ایران خواستند به پایمال کردن حقوق بشر خاتمه دهد. آنها همچنین خواستار آزادی نسرین ستوده ، وکیل دادگستری شدند.
روز سه‌شنبه ، ۲۳ اسفند (۱۴ مارس) اعضای پارلمان اروپا در استراسبورگ با تصویب قطعنامه‌ای از حکومت ایران خواستند از فشار بر کسانی که از مبارزات زنان برای حقوق خود دفاع می‌کنند و نیز کسانی که دست به اعتراض صلح‌آمیز علیه حجاب اجباری زده‌اند دست بردارد.
اعضای پارلمان اروپا از تمام کشورهای اروپایی که نمایندگی سیاسی در ایران دارند خواسته‌اند که از اهرم‌های دیپلماتیک برای حمایت از مدافعان حقوق بشر استفاده کنند. این اعضا هم‌چنین از ایران خواسته‌‌اند مدافعان حقوق بشر و روزنامه‌نگارانی را که به خاطر دفاع از حق آزادی بیان محکوم و مجازات شده‌اند ، به فوریت آزاد کند.
آنها به مقام‌های حکومت ایران یادآوری کرد‌ه‌اند که حداقل هشت روزنامه نگار در حال حاضر در زندان‌های ایران در بازداشت به سر می‌برند و بسیاری از آنها ، از جمله افرادی که برای سرویس بی‌بی‌سی فارسی کار می‌کنند ، به شکل سیستماتیک تحت تعقیب و هدف تحقیقات جنایی ، بسته شدن دارایی‌‌‌‌‌‌ها و دستگیری خودسرانه قرار گرفته‌اند.
اعضای پارلمان اروپا هم‌چنین به نقل از سازمان دفاع از حقوق بشر در ایران به شمار بالای اعدام‌ها در این کشور اشاره کرده‌اند. ایران در سال گذشته میلادی دومین کشور در اجرای مجازات اعدام در جهان بوده است.
این قطعنامه از دولت ایران خواسته است تا بلافاصله و بدون قید و شرط نسرین ستوده ، وکیل حقوق بشر و برنده جایزه ساخاروف را آزاد کند.
قطعنامه درباره قزاقستان و گواتمالا
پارلمان اروپا در قطعنامه دیگری از مقامات قزاقستان خواسته است تا تمام اشکال سرکوب سیاسی را متوقف سازد. اعضای پارلمان اروپا به افزایش شمار زندانیان سیاسی در قزاقستان و تشدید اعمال محدودیت برای آزادی‌ها و حق اجتماعات در این کشور اشاره کرده‌اند. آنها از دولت قزاقستان خواسته‌اند به سرکوب مخالفان و روزنامه‌نگاران و محدودیت دستیابی آزادانه به اطلاعات خاتمه دهد.
پارلمان اروپا ابراز نگرانی شدید خود را نسبت به افزایش شمار قتل‌ها ، اعمال خشونت‌آمیز و عدم امنیت برای همه شهروندان ، به ویژه زنان ، مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران در گواتمالا ابراز کرده است. در قطعنامه درباره این کشور آمده است که اگرچه گواتمالا به رسیدگی به پرونده‌های مربوط به حقوق بشر و فساد ادامه داده و به پیشرفت‌هایی نیز در این زمینه دست یافته است ، اما تلاش‌های مجرمانه برای جلوگیری از کار مدافعان حقوق بشر در این کشور همچنان موضوع نگرانی است.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اتهام‌های جدید علیه نسرین ستوده و احتمال حکم سنگین برای او ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ارتش
دادگاه انقلاب فهرستی طولانی از انواع اتهامات به نسرین ستوده زده که پیامد آن بر اساس قانون مجازات اسلامی می‌تواند مجازات اشد باشد. عفو بین‌الملل نوشته ...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

تلاش اتحادیه اروپا برای ایجاد آشوب در ایران / ایجاد مصونیت برای قاچاقی...
fa.botianews.com ۱۳۹۳/۰۱/۱۳ سیاست
انتخابات ریاست جمهوری ایران بر اساس استاندارهای دموکراتیک مدنظر اتحادیه اروپا برگزار نشده است. به گزارش ” بوتیا “، کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا رو...ادامه مطلب»


EOF