عملیات مشترک علیه پ.ک.ک؛ از ایران انکار، از ترکیه اصرار

عملیات مشترک علیه پ.ک.ک؛ از ایران انکار، از ترکیه اصرار ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ارتش، #اسفند، #اسلامی، #ایران، #ایرانی، #ترکیه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حزب_کارگران_کردستان، #خبر، #دولت، #ستاد_کل_نیروهای_مسلح، #سلیمان، #شمال_عراق، #عراق، #فروردین، #مسلح، #نظامی، #نیروهای_مسلح_جمهوری_اسلامی_ایران، #وزیر، #پژاک، #چهارشنبه، #کردستان

با وجودی که منابع آگاه نظامی در ایران هفته گذشته خبر حضور ایران در عملیات مشترک با ترکیه علیه گروه پ.ک.ک را تکذیب کرده‌اند ، اما وزیر کشور ترکیه بار دیگر با تاکید بر حضور ایران در عملیات مشترک نظامی حتی جزییاتی از عملیات اخیر علیه گروه پ.ک.ک را تشریح کرد.
به گزارش عصرایران ، روزنامه "صباح" ترکیه به نقل از "سلیمان سویلو" وزیر کشور ترکیه جزییاتی از عملیات مشترک دو کشور علیه گروه شبه نظامی موسوم به "حزب کارگران کردستان ترکیه" را تشریح کرده و از پایان فاز نخست عملیات مشترک دو کشور و احتمال تداوم آن در آینده خبر داده است.
بر اساس اعلام "سویلو" فاز نخست این عملیات به مدت 5 روز تداوم داشته است و مواضع پ.ک.ک و شاخه ایرانی این گروه (پژاک) را در منطقه "قندیل" در شمال عراق ، در هم کوبیده است.
بر اساس اعلام وزیر کشور ترکیه ، این عملیات در فاصله زمانی بین 18 تا 23 مارس سال جاری میلادی (27 اسفند 97 تا 2 فروردین 98) انجام شده است.
وزیر کشور ترکیه به روزنامه صباح گفت: " در یک گفتگوی تلفنی که در چهارشنبه هفته گذشته بین مقامات نظامی ترکیه و ایران انجام شد ، دو طرف توافق کردند عملیات همزمان و هماهنگ آنها علیه پ.ک.ک برای مدت زمان بیشتری ادامه یابد و مبارزه مشترک دو کشور با تروریسم ادامه داشته باشد."
مقامات ترکیه جزییات بیشتری از نحوه عملیات مشترک را تشریح نکرده‌اند ، اما در 27 اسفند 97 یک منبع مطلع در ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ، هر گونه دخالت ایران در عملیات نظامی ترکیه علیه گروه پ.ک.ک را رد کرده بود.
دولت ترکیه گروه پ.ک.ک را یک گروه تروریستی می‌داند. در نبردهای نظامی بین ارتش ترکیه و شبه نظامیان پ.ک.ک طی نزدیک به 4 دهه گذشته ، بیش از 50 هزار نفر کشته شده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ترکیه: با ایران می‌خواهیم علیه پ‌ک‌ک عملیات نظامی انجام دهیم ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ ارتش
وزیر کشور ترکیه گفته که کشورش قصد دارد به طور مشترک با ایران علیه حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) عملیات نظامی انجام دهد. رسانه‌های ایران این خبر را به طو...ادامه مطلب»

به رسمیت شناختن اسراییل از جانب ایران ...
1host2u.com 05/03/1950 تاریخ
در کابینه محمد ساعد مراغه ای نخست وزیر وقت ایران در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۲۸ (پنجم مارس ۱۹۵۰) موضوع شناسایی اسراییل مطرح شد و به اتفاق آراء مورد تصویب ق...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF