نقش آمریکا در جنگ افغانستان؛ واشنگتن روادید دادستان دیوان بین المللی کیفری را لغو کرد

نقش آمریکا در جنگ افغانستان؛ واشنگتن روادید دادستان دیوان بین المللی کیفری را لغو کرد...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #افغانستان، #جنایت_جنگی، #حقوق_بشر، #خبر، #دادستان، #دیوان، #دیوان_کیفری_بین_المللی، #روسیه، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #شورای_امنیت، #شورای_امنیت_سازمان_ملل_متحد، #ملل_متحد، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #چین

دفتر فاتو بنسوده ، دادستان دیوان بین المللی کیفری اعلام کرد که آمریکا ویزای وی برای ورود به این کشور را لغو کرده است.
لغو روادید فاتو بنسوده بر سر تحقیق وی در مورد احتمال ارتکاب « جنایت جنگی » از سوی واشنگتن در افغانستان صورت گرفته است.
مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته اعلام کرده بود که آمریکا روادید آن دسته از کارکنان دیوان بین المللی کیفری را که در حال تحقیق در مورد چنین اتهاماتی باشند رد یا لغو خواهد کرد.
کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد لغو روادید فاتو بنسوده را « دخالت نابه جا » در کار دیوان بین المللی کیفری دانسته اند. اتحادیه اروپا نیز از تصمیم واشنگتن انتقاد کرده است.
فاتو بنسوده به طور منظم به آمریکا سفر می کند تا شورای امنیت سازمان ملل متحد را در جریان روند بررسی پرونده هایی که به دیوان بین المللی کیفری ارجاع شده است قرار دهد.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همزمان با انتشار خبر لغو روادید فاتو بنسوده اعلام کرد آن دسته از اعضای سازمان های بین المللی که قصد دارند به آمریکا سفر کنند می توانند درخواست روادید دیپلماتیک کنند.
آمریکا مانند روسیه و چین به عضویت دیوان بین المللی کیفری در نیامده است.
فاتو بنسوده از ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ تاکنون در حال تحقیق در مورد احتمال ارتکاب « جنایت جنگی » از سوی طرف های درگیر در جنگ افغانستان است. یکی از ابعاد این تحقیق رفتار نیروهای آمریکایی با بازداشت شدگان در افغانستان است.
* دیوان کیفری بین المللی
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دادگاه «اتحادیه اروپا» حکم داد لغو تحریم بانک مرکزی ...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۳/۰۶/۲۹ اقتصاد
دنیای اقتصاد: همزمان با آغاز دور جديد مذاكرات هسته‌اي ايران و 1+5 در نيويورك و در شرايطي كه اين مذاكرات به مرحله بسيار حساس و تعيين‌كننده‌اي رسيده است...ادامه مطلب»

بیانیه مشترک اتحادیه اروپا، بریتانیا، آلمان و فرانسه درباره تحریم‌های ...
dw.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ سیاست
وزرای خارجه و دارایی آلمان، بریتانیا، فرانسه و اتحادیه اروپا با صدور بیانیه‌ای از بازگشت دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران عمیقا ابراز تاسف کردند. ای...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»


EOF