رشد اقتصادی ایران منفی شد

رشد اقتصادی ایران منفی شد ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۱/۳۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ارتباطات، #ایران، #ایسنا، #بیمه، #تولید_ناخالص_ملی، #تومان، #حمل_و_نقل، #خرده_فروشی، #رشد_اقتصادی، #ریال، #سلامت، #قالب، #مرکز_آمار_ایران، #نفت_خام

با اعلام مرکز آمار رشد اقتصادی در ۹ ماهه سال گذشته ، با افت بیش از هفت درصدی تا منفی ۳.۸ درصد کاهش داشته است.
مرکز آمار نشان می‌دهد که در ۹ ماهه سال ١٣٩٧ رشد اقتصادی در گروه کشاورزی ٢, ١- ، صنعت ٧.٩ - و گروه خدمات ٠.٦ درصد بوده است.

* * * به گزارش ایسنا ، بر اساس آخرین گزارش مربوط به وضعیت رشد اقتصادی ، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ١٣٩٠در ۹ ماهه سال ١٣٩٧ به بیش از ۵,۴۱۳ هزار میلیارد تومان با احتساب نفت رسیده که در مقایسه با ۵,۶۲۷ هزار میلیارد تومان سال قبل ۳.۷ درصد اختلاف دارد.
همچنین تولید ناخالص ملی با محاسبه نفت رقم ٥٤١٣٤٣٧ میلیارد ریال با نفت و۴۳۰۳ هزار میلیارد تومان اعلام شده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته که ۵۴,۳۸۷ هزار میلیارد تومان بود ۱.۹ درصد کاهش دارد.
بر این اساس رشد اقتصادی ایران در آخرین آمار و ارقام به منفی ۳.۸ درصد با احتساب نفت و منفی ۱.۹ درصد بدون نفت رسیده است.
همچنین سایر اطلاعات مرکز آمار نشان می‌دهد که در ۹ ماهه سال ١٣٩٧ رشد اقتصادی در گروه کشاورزی ٢, ١- ، صنعت ٧.٩ - و گروه خدمات ٠.٦ درصد بوده است.
این در حالی است که پیش از این مرکز آمار رشد اقتصادی در شش ماهه اول سال ۱۳۹۷ بدون نفت را ۰.۳ درصد و با نفت چهار درصد اعلام کرده بود. بر این اساس رشد اقتصادی بدون نفت تا ۷.۸ درصد کاهش داشته است.
باید یادآور شد که محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب ١٨ بخش اصلی متشکل از ٤٢ رشته فعالیت بر مبنای طبقه‌بندی انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری ، دامداری ، جنگل‌داری و ماهیگیری ، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی ، استخراج سایر معادن ، صنعت ، تأمین آب ، برق و گاز طبیعی و ساختمان است و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده و خرده فروشی ، فعالیت‌های خدماتی مربوط به تأمین جا و غذا ، حمل و نقل ، انبارداری ، پست ، اطلاعات و ارتباطات ، فعالیت‌های مالی و بیمه ، مستغلات ، کرایه و خدمات کسب و کار و دامپزشکی ، اداره امور عمومی و خدمات شهری ، آموزش ، فعالیت‌های مربوط به سلامت انسان و مددکاری اجتماعی و سایر خدمات عمومی ، اجتماعی ، شخصی و خانگی است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند ...
asriran.com ۱۳۹۳/۰۵/۲۳ اقتصاد
زنگنه: دوران بخور بخور تمام شده/ نصف نیروهای وزارت نفت مازاد هستند میزان تولید در چند سال گذشته از زمان جنگ هم بدتر بود / مردم باید باور داشته باشند ...ادامه مطلب»

پایگاه اطلاع رسانی دولت - متن کامل سیاست های اقتصادی دولت برای خروج غی...
dolat.ir ۱۳۹۳/۰۵/۰۵ اقتصاد
دولت تدبیر و امید با قدردانی از مشارکت، ارایه دیدگاهها و نظرات صاحبنظران درباره گزارش یادشده، بار دیگر از همه نخبگان، اندیشمندان، انجمن ها و نهادهای ت...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

نوبخت: برنامه ششم محصول کار کارشناسی و عقل جمعی است ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۱ اخبار
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت : اگر مجلس و نمایندگان مردم در کمیسیون های تخصصی بررسی برنامه ششم توسعه را آغاز کنند، به طور قطع اذعان می کنم که ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»


EOF