آلمان:تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایران است

آلمان:تحریم‌های آمریکا مانع کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایران است ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ طبیعت

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #آنلاین، #ارتباط، #اردیبهشت، #اروپا، #اروپایی، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #برجام، #بریتانیا، #ترامپ، #جهانی، #دولت، #سیاست، #صلیب_سرخ، #فرانسه، #قانونی، #نمایندگان، #وزارت_امور_خارجه، #پارلمان، #ژانویه

حدود دو میلیون نفر در ایران به دلیل خسارات ناشی از سیل‌های اخیر به کمک‌های بشردوستانه نیازمندند. بر اساس گزارش "اشپیگل" دولت آلمان از موانع ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران در کمک‌رسانی به قربانیان سیل شکایت کرده است.
تارنمای "اشپیگل‌ آنلاین" روز شنبه ۷ اردیبهشت (۲۷ آوریل) گزارشی را درباره خسارات برجای مانده از سیل‌های اخیر در نقاط گوناگون ایران و تلاش‌های کشور آلمان برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به ایران منتشر کرده است.
در این گزارش آمده است که ۲۶ استان از ۳۱ استان ایران در هفته‌های اخیر با یکی از سخت‌ترین فجایع سیل روبرو بوده‌اند ، حدود دو هزار روستا و ۱۲ هزار کیلومتر از جاده‌های این کشور آسیب دیده‌اند. ۷۷ نفر در ایران در پی این فاجعه جان خود را از دست داده‌اند و حدود هزار نفر زخمی بر جای مانده است.
در گزارش سازمان صلیب سرخ جهانی آمده است که حدود دو میلیون ایرانی در پی آسیب‌های ناشی از سیل در نقاط مختلف این کشور به کمک‌های بشردوستانه نیازمندند.
"اشپیگل آنلاین" در گزارش خود به موضوع موانع ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پرداخته و نوشته است که بنا به ارزیابی دولت آلمان این تحریم‌ها مانع از رساندن کمک‌های بشردوستانه به قربانیان فاجعه سیل در ایران هستند.
وزارت امور خارجه آلمان در پاسخ به پرسش امید نوری‌پور ، نماینده حزب سبزها در پارلمان آلمان ، درباره موانع ناشی از تحریم‌های آمریکا در رساندن کمک‌ به سیل‌زدگان ایران نوشته است: « در واقع بنا به ارزیابی دولت آلمان ، در رساندن کمک‌های بشردوستانه و پرداخت‌ها در ارتباط با ایران ، سیاست تحریم‌های آمریکا باعث ایجاد عدم تمایل کارفرمایان و بانک‌ها شده است. »
در گزارش "اشپیگل آنلاین" همچنین آمده است که در این ارتباط دولت فدرال "در گفت‌‌وگوهای نزدیک با نمایندگان اقتصاد آلمان" است. علاوه بر آن تلاش بر این است که سازوکار مالی "اینستکس" برای رساندن "کمک‌های بشردوستانه به ایران تسهیلاتی را به وجود آورد".
آلمان ، فرانسه و بریتانیا در پایان ماه ژانویه سال میلادی جاری (حدود سه ماه پیش) با تاسیس "اینستکس" به عنوان سازوکار ویژه مالی تجارت اروپا با ایران تلاش دارند این امکان را فراهم آورند تا شرکت‌ها و کارفرمایان اروپایی از طریق قانونی به تبادلات اقتصادی خود با ایران ادامه دهند و به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران با خسارات تنبیهی مالی از سوی این کشور مواجه نشوند.
پس از اعلام تصمیم دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا ، مبنی بر خروج از توافقنامه هسته‌ای با ایران (برجام) ، بنا به گفته ترامپ آمریکا "سخت‌ترین تحریم‌های زمان" را علیه ایران به طور یک‌جانبه برقرار کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سازوکار اتحادیه‌ اروپا برای حفاظت از منافع شرکت‌های اروپایی در صورت خر...
fa.rfi.fr ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ اقتصاد
بقلم شاهرخ بهزادی منتشر شده در 09-02-2018 روزآمد شده در 09-02-2018 ساعت 17:51 "دنیس چایبی" رئیس بخش ایران در سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در کنفرا...ادامه مطلب»

جک استرا: غیررسمی به ایران مشورت می‌دهم ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ سیاست
وزر امور خارجه پیشین انگلیس با مطلوب خواندن سطح روابط لندن- تهران گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درک صحیحی از اوضاع سیاسی و روابط بین الملل ندار...ادامه مطلب»

موانع تعامل خارجی‌ها با ایران در پساتحریم ...
payamazar.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۷ اقتصاد
*** گروه آی‌ان‌جی از زمانی که برجام اجرایی شده، تاکنون اخبار متناقضی از رفع تحریم‌ها مطرح شده است. ابتدا بحث‌های داغی پیرامون متصل نشدن بانک‌های ایران...ادامه مطلب»


EOF