ده‌ها تن در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران بازداشت شدند

ده‌ها تن در تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران بازداشت شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آزادی، #آزادی_تجمع، #استانداری_تهران، #ایران، #بهارستان، #تلگرام، #تهران، #تورم، #جهانی، #خانه، #دولت، #روز_کارگر، #شبکه_های_اجتماعی، #شعار، #غیرقانونی، #مجلس، #مردم، #معلمان، #میدان، #کیوان

تجمع روز جهانی کارگر مقابل مجلس ایران با خشونت نیروهای امنیتی همراه شد و طبق اعلام سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی ، تعدادی از کارگران و تظاهرکنندگان هم بازداشت شدند.
کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام کرد که بازداشتی‌ها توسط چهار دستگاه خودروی ون به بازداشتگاه وزرا و پلیس امنیت گیشا منتقل شدند.
این سندیکا همچنین اعلام کرد که تجمع اعضای سندیکای شرکت واحد و همچنین برخی از فعالان دانشجویی در میدان بهارستان تهران (روبروی مجلس) توسط نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و برهم خورد.
سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی اسامی برخی از بازداشتی‌ها را نیز اعلام کرد که در میان آن‌ها نام رضا شهابی و کیوان صمیمی از زندانیان سابق نیز به چشم می‌خورد.
برخی از منابع ، تعداد بازداشتی‌ها را ۳۰ نفر اعلام کرده‌اند. اما هنوز هیچ منبع رسمی در داخل ایران این موضوع را تایید نکرده و صحبتی از دستگیرشدگان امروز نشده است.
استانداری تهران در روز کارگر: تجمع اعتراضی مقابل مجلس غیرقانونی است
علاوه بر کارگران و دانشجویان در تجمع امروز روبروی مجلس ایران ، جمعی از بازنشستگان و معلمان نیز حضور داشتند.
به گزارش رسانه های ایران تجمع کنندگان با سر دادن شعار خواستار بهبود وضع معیشت کارگران ، الغای قراردادهای موقت کار و آزادی تجمع شدند.
از چند روز پیش برای تجمع در مقابل ساختمان مجلس در شبکه های اجتماعی فراخوان داده شده بود.
ویدئوهایی که از این تجمع در شبکه های اجتماعی پخش شده است شرکت کنندگان را در حال سر دادن شعارهایی از جمله « دولت خیانت می کند ، مجلس حمایت می کند! » ، « درد ما درد شما است مردم به ما ملحق شوید! » ، « تورم گرانی بلای جان مردم! » ، « کارگر معلم دانشجو اتحاد اتحاد! » نشان می دهد.
رضا علیخانی مدیر کل سیاسی استانداری تهران اعلام کرده که تجمع در مقابل ساختمان مجلس « غیرقانونی » است.

تجمع روز کارگر مقابل خانه کارگر ایرانایلنا

* * * وی گفته است: « این تجمع غیرقانونی است و نیروی انتظامی موظف است جلوی این تجمع را بگیرد و مسئولیت برقراری امنیت با نیروی انتظامی است. »
از سوی دیگر تجمع دیگری نیز در مقابل خانه کارگر برگزار شده است. شرکت کنندگان در این تجمع شعارهایی همچون « سرمایه دار خائن اخراج باید گردد » ، « قرارداد موقت ملغی باید گردد » ، « تامین اجتماعی حق مسلم ماست » ، « مرگ بر ستمگر درود بر کارگر » و « تورم را رها کنید ، فکری به حال ما کنید » سر داده شد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

بلواي نان در دسامبر ١٩٤٢ / آذر ١٣٢١ در تهران ...
parseed.ir 08/12/1942 تاریخ
شورش نان اشاره به خیزش و اعتراض مردم تهران نسبت به قحطی مرگباری است که ۱۷ آذر سال ۱۳۲۱ نقطه اوج آن بود. گروهی از مردم به مجلس شورای ملی ریختند و تنی چ...ادامه مطلب»

قیام ۱۵ خرداد ...
1host2u.com 06/06/1963 تاریخ
پانزده خرداد ۱۳۴۲ مجموعه وقایعی است که در پی بازداشت روح‌الله خمینی در انتقاد به لایحه ی انجمن های ایالتی وولایتی منجر به تظاهرات در تهران و قم علیه د...ادامه مطلب»


EOF