برنامه تازه عراق برای اسکان داعشی‌ها

برنامه تازه عراق برای اسکان داعشی‌ها ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #ایسنا، #بغداد، #داعش، #سوریه، #عراق، #عراقی، #واشنگتن، #واشنگتن_پست

ایسنا نوشت: یک رسانه آمریکایی نوشت که مقامات عراق به دنبال ایجاد یک اردوگاه ویژه برای جدا کردن حدود ۳۰ هزار داعشی عراقی بازگشته از سوریه هستند.
روزنامه واشنگتن پست با انتشار گزارشی درباره وضعیت داعشی‌های عراقی که به کشورشان تحویل داده شده‌اند ، نوشت: مقامات بلندپایه عراقی در تلاش برای ایجاد یک اردوگاه ویژه به منظور جدا کردن حدود ۳۰ هزار داعشی عراقی تحویل گرفته شده از نیروهای سوریه دموکراتیک مورد حمایت آمریکا در این اردوگاه هستند.
این روزنامه در ادامه نوشت: درحالی که عراق برای بازگرداندن شهروندان بازداشت شده خود در سوریه تلاش می‌کند ، گروه‌های امدادی و انسانی نیز انتقال آنها به بازداشتگاه‌های مجزا را رد می‌کنند ، چراکه چنین شرایطی مانع از بازگشت آنها به جامعه می‌شود و حتی می‌تواند افراطگری برخی از آنها را افزایش دهد.
در این گزارش آمده است: مقامات بغداد ماه‌هاست که در حال مذاکره برای بازگرداندن بیش از ۳۰ هزار غیرنظامی به کشورشان هستند که در حال حاضر در بازداشت نیروهای سوریه دموکراتیک به سر می‌برند.
در همین راستا ، یک مقام عراقی که نخواست نامش فاش شود اظهار کرد: هدف از این کار انتخاب یک مکان ویژه برای مهار اشخاص مذکور به دلایل امنیتی و به خاطر زنده ماندنشان است ، چراکه در صورت بازگشت این افراد به خانه‌هایشان ، با اقدامات انتقام جویانه خانواده‌هایی مواجه خواهند شد که نزدیکان خود را در نبرد با داعش از دست داده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

فرمانده داعش از ترکیه تشکر کرد...
khabaronline.ir ۱۳۹۳/۰۵/۲۲ ارتش
بین الملل > خاورمیانه - تسنیم نوشت: یکی از فرماندهان داعش می‌گوید که تا پیش از این بخش اعظم نیروهای انسانی و تسلیحات مورد استفاده این گروه تروریستی از...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش
روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است. به گزارش گروه بین الملل...ادامه مطلب»


EOF