شاخص بورس تهران 8235 واحد سقوط کرد

شاخص بورس تهران 8235 واحد سقوط کرد ...
fararu.com ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #اردیبهشت، #اصفهان، #اوراق_بهادار، #ایران، #ایران_خودرو، #بازار، #بانک_تجارت، #بانک_ملت، #بورس_اوراق_بهادار_تهران، #تهران، #تومان، #خودرو، #دماوند، #ذوب_آهن، #ریال، #زاگرس، #سایپا، #سیمان، #فارس، #فرابورس، #قالب، #مارون، #ملت، #میراث_فرهنگی، #نیروگاه، #هرمز، #کرمان، #کوثر

شاخص بازار اول بورس با کاهش 6508 واحد به رقم 162 هزار و 427 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افت 14 هزار و 330 واحدی به رقم 413 هزار و 601 واحد رسید.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز برخلاف رکوردشکنی روزهای قبل با افت 8235 واحد همراه شد.
به گزارش فارس ، بر اساس اطلاعات سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸ با کاهش 8235 واحد به رقم 215 هزار و 821 واحد رسید.
شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز امروز 1284 واحد افت کرده و به رقم 44 هزار و 816 رسید. ارزش روز بازار امروز به بیش از 828 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار تهران بیش از 5.3 میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب 340 هزار نوبت معامله و به ارزش 1450 میلیارد تومان دادوستد کردند.
امروز عمده نمادهای بورسی در کاهش شاخص بورس اثرگذار بودند که از مهمترین آنها می‌توان به نمادهای فولاد ، فارس ، فملی ، کگل ، شپنا ، شبندر ، کچاد اشاره کرد.
امروز شاخص قیمت با معیار وزنی و ارزشی 2364 واحد افت کرده و به رقم 61 هزار و 975 واحد رسید.
شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 894 واحد افت کرده و به رقم 31 هزار و 196 واحد رسید. شاخص آزاد شناور با کاهش 9253 واحد به رقم 244 هزار و 670 واحد رسید.
شاخص بازار اول بورس با کاهش 6508 واحد به رقم 162 هزار و 427 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افت 14 هزار و 330 واحدی به رقم 413 هزار و 601 واحد رسید.
با توجه به اینکه بازار دوم عمدتاً مربوط به معاملات بلوکی است و افت بیش از حد شاخص در این بازار نشان می‌دهد معاملات بلوکی باعث افت شاخص بورس شده‌اند.
امروز نمادهای پربیننده در بورس مربوط به بانک تجارت با نماد و تجارت و قیمت پایانی هر سهم 424 ریال ، نماد خساپا مربوط به شرکت سایپا با قیمت پایانی هر سهم 1548 ریال ، وبملت مربوط به بانک ملت با قیمت پایانی 3547 ریال ، خودرو مربوط به ایران خودرو با قیمت پایانی 4916 ریال ، رمپنا مربوط به گروه مپنا با قیمت پایانی هر سهم 6286 ریال ، فولاد مربوط به فولاد مبارکه اصفهان با قیمت پایانی هر سهم 4295 ریال ، ستران مربوط به سیمان تهران با قیمت پایانی هر سهم 7969 ریال بوده‌اند.
امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل 39 واحد افت کرده و به رقم 2623 ریال رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس به بیش از 152 هزار میلیارد تومان رسید.
امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.8 میلیارد برگه بهادار سهام و حق تقدم در قالب 228 هزار نوبت معامله و به ارزش 871 میلیارد تومان دادوستد شدند.
امروز نمادهای پربیننده در بورس تهران مربوط به شرکت‌های ذوب آهن اصفهان ، صنایع کاغذ پارس ، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی ، توسعه و عمران کرمان ، مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان ، نیروگاه زاگرس کوثر بوده‌اند.
امروز نمادهای ذوب ، دماوند بیشترین اثر را در تقویت شاخص فرابورس داشته‌اند و نمادهای مارون ، هرمز ، شراز ، سمگا ، شاوان بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس داشته‌اند.
امروز با پیام ناظر بازار نماد ونوین 1 به علت تغییرات بیش از 50 درصدی قیمت متوقف شد ، همچنین توقف نماد معاملاتی سنیر ، کاذر متوقف شدند. همچنین اطلاعیه ناظر بازار در مورد زمان انجام معامله در نماد تاصیکو منتشر شد ، بازگشایی نماد معاملاتی شاملا ، دشیمیاتفاق افتاد و با پیام ناظر اطلاعیه در مورد نماد معاملاتی تاصیکو منتشر شد و بازگشایی نماد معاملاتی سیلام و نماد معاملاتی بترانس انجام شد و حراج مجدد در نماد معاملاتی برکتح انجام شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

شاخص بورس از ۶۰۰ هزار واحد گذشت ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ اقتصاد
معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ورود به کانال ۶۰۰ هزار واحدی، رکورد جدیدی را شکست. به گزارش ایسنا، شاخص کل باز...ادامه مطلب»

بورس تهران میلیونی شد | افزایش چشم گیر شاخص کل ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ اقتصاد
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۰ هزار و ۴۱۷ واحد صعود، رقم یک میلیون...ادامه مطلب»

افت بورس در آخرین روز کاری هفته | کاهش ۷ هزار و ۲۸۱ واحدی شاخص کل ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ اقتصاد
شاخص کل بازار سهام امروز چهارشنبه ۸ بهمن را کاهشی شروع کرد و در ابتدا تا ۱۸ هزار واحد منفی شد اما پس از گذشت ساعتی ارتفاع کم کرد و در پایان با ۷ هزار ...ادامه مطلب»


EOF