دادگستری فرانسه موافقت خود را با استرداد جلال روح‌الله‌ نژاد به آمریکا اعلام داشت

دادگستری فرانسه موافقت خود را با استرداد جلال روح‌الله‌ نژاد به آمریکا اعلام داشت ...
fa.rfi.fr ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.rfi.fr، #آزادی، #اسلامی، #ایران، #ایرانی، #تجهیزات، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #دادگستری، #دانشگاه، #دیوان، #سلاح، #صنعتی، #عدالت، #فرانسه، #فیزیک، #مدرس، #مسکو، #موافقت، #نخست_وزیر، #نظامی، #وزیر، #وکیل، #پاریس، #پهپاد، #پیشین، #چهارشنبه، #چین، #کلمبیا

دادگاه تجدید نظر « اکس آن پرووانس » در جنوبِ فرانسه با استرداد جلال روح‌الله‌ نژاد ، مهندس ایرانی به ایالات متحد آمریکا موافقت کرد. این مهندس ٤١ ساله از سوی دادگستری آمریکا به نقض تحریم‌های این کشور علیۀ ایران و تلاش در جهت انتقال تجهیزات حساس به تهران متهم شده است. جلال روح‌الله‌ نژاد در روز دوم فوریۀ گذشته ، بدرخواست دادگستری آمریکا در فرودگاه « نیس » در جنوب فرانسه دستگیر شد. وی به هنگام دستگیری با پروازی که در مسکو توقف کرده بود ، از تهران وارد « نیس » می‌شد. او از هنگام دستگیری در بازداشت بسر می‌برد.
دادگستری فرانسه روز چهارشنبه با اعلام « نظر موافق » خود در جهت اجرای درخواست یک دادگاه فدرال کلمبیا ، راه را برای استرداد جلال روح‌الله‌ نژاد به آمریکا هموار کرد.
این مهندس ایرانی ، که کارشناس « فیبر نوری » است ، در جلسۀ پیشین دادگاه در ٣٠ آوریل گذشته گفت پیش از این به مدت ده سال در « سازمان فضائی ایران » به پژوهش اشتغال داشته است. او از سوی مقامات قضائی آمریکا به تلاش برای انتقال سامانه‌های صنعتی ریزموج و سامانه‌های ضد پهپاد به ایران از طریق امارات متحد عربی متهم شده است. بگفتۀ مقامات آمریکائی این تجهیزات می‌تواند به آسانی به سلاح تبدیل شود.
« ژان ایو لوبورنی » ، یکی از دو وکیل مدافع جلال روح‌الله‌ نژاد که از سرشناس‌ترین وکلای فرانسه است ، در پایان جلسۀ دادگاه از اینکه دستگاه قضائی فرانسه « با توجه به مناسبات میان ایران و آمریکا ، به جنبۀ سیاسیِ این پرونده توجه نکرده است ، ابراز حیرت کرد » . وکیل مدافع ایرانی تبار وی « اَدریَن میلانی » نیز درخواست آمریکا را « سیاسی – اقتصادی و حتی نظامی » توصیف کرد و دلیل آنرا « تعجیل و اصرار مقامات آمریکا در انتقالِ تجهیزات رایانه‌ای همراه جلال روح‌الله‌ نژاد از فرانسه به آمریکا » دانست.
وکلای مدافع او هنوز اعلام نکرده‌اند که آیا پروندۀ وی را به دیوان عالی کشور فرانسه ارجاع خواهند داد یا خیر؟ در هر حال اجرای استرداد با حکم نخست وزیر صورت می گیرد ، اما می‌توان از تصمیم او نزد دیوان عالی عدالت اداری فرانسه ، فرجام خواهی کرد.
دادسرایِ دادگاه تجدیدنظر « اکس آن پرووانس » روز گذشته برای چهارمین بار با آزادی موقت جلال روح‌الله‌ نژاد مخالفت کرد. کنسول ایران که در سراسر جلسات دادگاه حاضر بود ، اعلام آمادگی کرد که برای کسب آزادی موقتِ جلال روح‌الله‌ نژاد از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران مسکنی در پاریس در اختیار او قرار گیرد ، اما دادگاه این پیشنهاد را به سبب احتمال فرار نامبرده نپذیرفت و قرار بازداشت وی را تا هنگام استرداد تائید کرد.
جلال روح‌الله‌ نژاد نخست در دانشگاه تربیت مدرس و سپس در رشتۀ فیزیک نور در دانشگاه « خواچون » در شهر « وُهان » چین تحصیل کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

دادگاهی در بلژیک اسدالله اسدی را به اتهام طرح عملیات تروریستی به بیست ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ اخبار
اسدالله اسدی (زادهٔ ۱۳۵۰ شمسی) دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین، اتریش است. وی در ژوئیه ۲۰۱۸ در حالیکه در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان در حال...ادامه مطلب»


EOF