پنتاگون سپاه پاسداران را به دخالت «مستقیم» در حملات فجیره و بغداد متهم کرد

پنتاگون سپاه پاسداران را به دخالت «مستقیم» در حملات فجیره و بغداد متهم کرد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ارتش، #ایالات_متحده، #ایران، #بغداد، #خاورمیانه، #خبر، #سلاح، #سوریه، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #عراق، #فجیره، #نظامی، #وزارت_دفاع، #پاسداران، #پایتخت، #پنتاگون

ارتش آمریکا روز جمعه سپاه پاسداران ایران را به دخالت « مستقیم » در حمله به چهار نفت کش در ساحل امارات عربی متحده متهم کرد.
وزارت دفاع آمریکا حمله به نفت کش ها در ساحل امارات را بخشی از « کارزار » ایران در منطقه خاورمیانه دانسته است.
مایکل گیلدی ، مدیر ستاد مشترک ارتش ایالات متحده روز جمعه اظهار داشت: « ما مسئول حمله به نفت کش ها در فجیره را سپاه پاسداران ایران می دانیم. »
به گفته وی پنتاگون بر این باور است که سلاح مورد استفاده در این حمله متعلق به سپاه پاسداران ایران بوده است. مایکل گیلدی همچنین سپاه پاسداران ایران را مسئول پرتاب راکت در منطقه سبز بغداد ، پایتخت عراق و در نزدیکی سفارت آمریکا در این شهر دانست.
وی افزود که آمریکا بر این باور است که ایران و شبه نظامیان حامی این کشور در نظر دارند به نیروهای آمریکایی در منطقه حمله کنند.
پنتاگون همزمان با اعلام خبر اعزام ۱۵۰۰ نظامی به خاورمیانه ، سپاه پاسداران را به دخالت « مستقیم » در حملات فجیره متهم کرده است. به گفته مدیر ستاد مشترک ارتش آمریکا اعزام این نیروها صرفا جنبه « دفاعی » دارد.
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده است که هیچ کدام از نیروهای نظامی تازه نفس این کشور به عراق یا سوریه اعزام نخواهند شد. بنا به اعلام پنتاگون حدود ۹۰۰ نظامی تازه نفس به منطقه اعزام می شوند و مدت ماموریت حدود ۶۰۰ نظامی که هم اکنون در منطقه به سر می برند نیز تمدید خواهد شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»

تحلیل البناء از سلاح سری ایران/ عاملی که ترامپ را از جنگ علیه ایران من...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ارتش
فارس نوشت: روزنامه لبنانی البناء نوشت که ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود و منتظر لحظه منا...ادامه مطلب»

آغاز رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران....
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تاریخ
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از غرب ایران را اشغ...ادامه مطلب»


EOF