شهروند لبنانی زندانی در ایران با میانجی‌گری میشل عون آزاد می‌شود

شهروند لبنانی زندانی در ایران با میانجی‌گری میشل عون آزاد می‌شود ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #آزادی، #ارتباط، #ارتباطات، #اسلامی، #امام، #امام_خمینی، #امور_خارجه، #انتخابات، #ایران، #ایرانی، #بیروت، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جواد_ظریف، #حسن_روحانی، #خبرگزاری، #خمینی، #دبیرکل، #دلار، #دولت، #روحانی، #زندان_اوین، #سفیر، #شهریور، #صدا_و_سیما، #عرب، #عید_فطر، #لبنان، #لبنانی، #موافقت، #میشل_عون، #نامزدی، #نظامی، #واشنگتن، #وزارت_امور_خارجه، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #وزیر_خارجه، #یورونیوز

نزار زکا به اتهام همکاری با دولت بیگانه علیه منافع ملی ایران در دادگاه به ۱۰ سال حبس و پرداخت ۴.۲ میلیون دلار جزای نقدی محکوم شد.
وزارت امور خارجه لبنان اعلام کرد که مسئولان ایرانی با درخواست میشل عون رئیس جمهوری لبنان مبنی بر عفو و آزادی نزار زکا ، شهروند زندانی این کشور در ایران موافقت کردند.
به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز ، نزار زکا شهروند لبنانی چندین بار به دعوت مقام‌های ایران به این کشور سفر شهروند لبنانی زندانی در ایران با میانجی‌گری میشل عون آزاد می‌شودکرده بود ، اما در سال ۲۰۱۵ (شهریور ۱۳۹۴) زمانی‌که پس از چهارمین سفرش قصد خروج از ایران را داشت در فرودگاه امام خمینی بازداشت شد.

اتهام او همکاری با دولت بیگانه علیه منافع ملی ایران بود که در دادگاه به ۱۰ سال حبس و پرداخت ۴.۲ میلیون دلار جزای نقدی محکوم شد.

در آن زمان خبرگزاری صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که نزار زکا دارای « پیوند‌های عمیقی با جامعه اطلاعاتی و نظامی آمریکا » است.
وزارت خارجه لبنان در بیانیه امروز خود اعلام کرد که در پی تلاش طولانی مدت که این اواخر افزایش یافته بود ، سفیر ایران در بیروت در تماس با وزیر خارجه موافقت رسمی مسئولان ایرانی با درخواست میشل عون از حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عفو نزار زکا به مناسبت عید فطر را اعلام کرد.
وزیر خارجه لبنان در همین ارتباط در روز‌های اخیر نامه‌ای به همتای ایرانی خود ارسال کرده بود. این نامه دومین درخواست وزیر امور خارجه لبنان از محمد جواد ظریف در خصوص آزادی این تبعه لبنانی بود. درخواست نخست زمانی مطرح شد که ظریف در فوریه گذشته به لبنان سفر کرده بود.
زکا دارای اقامت آمریکا است و حوزه فعالیت وی فناوری اطلاعات است. او همچنین دبیرکل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات عرب در واشنگتن بود.
این شهروند لبنان ، اسفندماه سال گذشته از درون زندان اوین با نوشتن نامه‌ای برای انتخابات پارلمانی لبنان اعلام نامزدی کرده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سوغات سلطان قابوس برای تهران چیست؟...
khabareno.com ۱۳۹۲/۰۶/۰۳ اخبار
نسرین وزیری: از آنجا که متناسب با شان مهمان، به استقبال او می​روند، انتظار می​رود که محمدجواد ظریف به پیشواز سلطان قابوس برود، بویژه آنکه بر اساس برخی...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF