حادثه برای چند شناور ایران در خلیج‌فارس

حادثه برای چند شناور ایران در خلیج‌فارس ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #استان_بوشهر، #اسلامی، #ایالات_متحده، #ایران، #ایران_و_ایالات_متحده، #ایسنا، #بوشهر، #تلفات، #جمهوری_اسلامی، #حوثی، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فارس، #دلوار، #ریال، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #شورای_امنیت، #شورای_امنیت_سازمان_ملل_متحد، #عربستان، #عسلویه، #فارس، #فرماندار، #ملل_متحد، #نروژ، #پاسداران

شش شناور باری از جمله پنج شناور پهلو گرفته در بندر « نخل تقی » و یک شناور لنگرانداخته در بندر « بوالخیر » استان بوشهر ایران در جریان آتش‌سوزی بعدازظهر جمعه ، سوختند.
فرماندار عسلویه در این خصوص به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت که در جریان این حادثه که ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه رخ داد ، سه فروند شناور باری کاملا سوخت و ۲ فروند دیگر نیز دچار سوختگی ۳۰ تا ۷۰ درصدی شدند.
عبدالنبی یوسفی ، فرماندار عسلویه تایید کرده که این آتش‌سوزی در ساعت ۱۵ به وقت محلی مهار شده و هیچ گونه تلفات جانی نیز نداشته است. اما اورژانس بوشهر به خبرگزاری ایسنا خبر داده که این حادثه دارای مصدوم بوده اما تعداد مصدومان مشخص نیست.
فرماندار عسلویه همچنین اعلام کرده که دلیل این آتش‌سوزی جرقه دینام یکی از شناورها بوده اما بررسی‌ها در این خصوص همچنان ادامه دارد.
بنا بر اعلام مقام‌های محلی ، ارزش هر شناور باری که دچار حریق شده‌اند ، بیش از ۱۰ میلیارد ریال بوده است.
در همین حال ، حسن درویشی ، بخشدار دلوار نیز به خبرگزاری فارس اعلام کرد که یک فروند شناور تجاری ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه در اسکله تجاری بندر بوالخیر دچار آتش سوزی شد.
به گفته آقای درویشی ، این آتش‌سوزی ظرف یک ساعت مهار شده و خسارت جانی نیز در بر نداشته است.
البته هنوز علت این حادثه اعلام نشده است.
کمتر از یک ماه پیش ، دو نفت‌کش عربستان ، یک نفت‌کش امارات و یک نفت‌کش نروژ در آب‌های امارات عربی متحده مورد هدف قرار گرفتند و گرچه خسارات جدی به این نفت‌کش‌ها وارد نشد اما تنش‌ها بین ایران و ایالات متحده آمریکا را تشدید کرد.
مقام‌های آمریکا و عربستان سپاه پاسداران ایران را متهم کرده‌اند که با تحریک شبه نظامیان حوثی یمن زمینه این حمله را فراهم کرده‌اند.
امارات عربی متحده روز پنجشنبه نتایج تحقیقات در خصوص این حادثه را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»

حمله به رژه نظامی در اهواز ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تاریخ
حمله به مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز که به اختصار حمله به رژه نظامی در اهواز خوانده شده‌است، یک حمله مسلحانهدر ایران بود که در صبح روز شنبه...ادامه مطلب»


EOF