واکنش ایران به تحریم‌ صنعت پتروشیمی: پوچ بودن ادعای آمریکا برای مذاکره ثابت شد

واکنش ایران به تحریم‌ صنعت پتروشیمی: پوچ بودن ادعای آمریکا برای مذاکره ثابت شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #افکار، #امور_خارجه، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #تحریم، #ترامپ، #تروریسم_اقتصادی، #جلب، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حسن_روحانی، #خرداد، #دولت، #روحانی، #سیاست، #عباس_موسوی، #موسوی، #وزارت_امور_خارجه، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پتروشیمی، #پیشین

ایران در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه شرکت‌های پتروشیمی این کشور گفت: « تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود. »
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز گذشته هفت ژوئن (۱۷ خرداد) با صدور اطلاعیه‌ای ۳۹ شرکت پتروشیمی ایرانی ، زیر مجموعه‌های آن‌ها و نیز نمایندگی‌های فروش این شرکت‌ها در خارج از ایران را تحریم کرد.
عباس موسوی ، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های تازه آمریکا را شدیداً محکوم کرد و آن را مصداق تروریسم اقتصادی دانست.
آقای موسوی با رد امکان مذاکره با آمریکا گفت: « تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود. سیاست فشار حداکثری آمریکا یک سیاست شکست خورده است که بارها توسط روسای جمهور پیشین آن کشور امتحان شده بود. »
وی تاکید کرد که این مسیری اشتباه است و دولت آمریکا می‌تواند مطمئن باشد که به هیچ یک از اهداف تعیین شده برای این سیاست نخواهد رسید.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در ماه‌های اخیر ، چندین بار خواستار مذاکره با ایران شده است. وی یک هفته پیش از تحریم صنعت پتروشیمی گفته بود که ترجیح و اولویتش گفت‌وگو با ایران است.
دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است با حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران مذاکره کند ، تصریح کرده بود: « بله ، البته. ترجیح می دهم گفت‌وگو کنم. »
سخنگوی وزارت خارجه ایران ، سخنان مقامات آمریکایی برای مذاکره با ایران را « فریبکارانه ، غیرواقعی و صرفا برای جلب توجه افکار عمومی » دانست و افزود: این اقدام ایالات متحده مغایر با اصول و قواعد اساسی روابط و حقوق بین‌الملل و نیز تعهدات بین المللی این رژیم بوده و موجبات مسئولیت بین‌المللی آنرا فراهم خواهد آورد.
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده شش روز پیش از تحریم‌های پتروشیمی شرط آغاز مذاکرات بدون پیش شرط با ایران را « رفتار عادی » جمهوری اسلامی دانسته بود.
علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز ، ۱۰ روز پیش درباره مذاکره با آمریکا گفته بود: « خوشبختانه امروز همه مسئولین کشور اعم از مسئولان اجرایی و دیپلماسی و سیاسی بر موضوع عدم مذاکره با آمریکا متفق هستند و مذاکره با آمریکایی‌ها مطلقاً توصیه نمی‌شود. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»


EOF