دولت بریتانیا با پرداخت غرامت ۱.۶ میلیارد دلاری به بانک ملت موافقت کرد | ایران

دولت بریتانیا با پرداخت غرامت ۱.۶ میلیارد دلاری به بانک ملت موافقت کرد | ایران ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اسلامی، #اعتبار، #ایران، #بانک_ملت، #بریتانیا، #تایمز، #تحریم، #ترامپ، #جمهوری_اسلامی، #خبر، #خرداد، #دلار، #دولت، #دیوان، #غیرقانونی، #ملت، #موافقت، #وکیل، #گاردین

رسانه‌های بریتانیا گزارش داده‌اند که دولت بریتانیا در توافقی خارج از دادگاه پذیرفته است که غرامتی ۱.۶ میلیارد دلاری به بانک ملت ایران بپردازد.
دولت بریتانیا با انتشار بیانیه کوتاهی اعلام کرده است که این کشور با بانک ملت ایران بر سر پرداخت غرامت به این بانک به توافق رسیده‌اند و شرایط این توافق نیز محرمانه است.
با این توافق ، دعوای حقوقی بانک ملت و دولت بریتانیا بر سر این پرونده پایان می‌یابد. با این همه جزییات بیشتری از توافق دو طرف منتشر نشده است.
قرار بود دیوان عالی بریتانیا ، از روز دو‌شنبه ۲۷ خرداد رسیدگی به شکایت بانک ملت را آغاز کند. گزارش شده بود که این فرآیند پنج هفته به طول خواهد انجامید.
دولت بریتانیا ، ده سال پیش ، دارایی‌های بانک ملت در این کشور را برای شش سال مسدود کرد. در آن زمان ، علت چنین اقدامی ، حمایت این بانک از برنامه‌های موشکی و اتمی ایران اعلام شد.
به گزارش روزنامه گاردین ، دیوان عالی بریتانیا شش سال پیش ، اعمال این تحریم‌ها را غیرقانونی و نامناسب دانسته بود.
بانک ملت در شکایت خود مدعی شده بود که تصمیم دولت بریتانیا به اعتبار این بانک و نیز مبادلات بین‌المللی آن آسیب رسانده و موجب ضررهای عمده‌ای شده است.
ساروش زای ولا ، وکیل مدافع بانک ملت گفته است این پرونده نشان می‌دهد که قوه قضاییه بریتانیا تا چه اندازه مستقل است.
بانک ملت ابتدا درخواست چهار میلیارد دلار خسارت کرده بود ، اما اکنون به دریافت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار خسارت رضایت داده است.
روزنامه فاینشنال تایمز نیز با گزارش همین خبر ، این توافق را یک پیروزی کوچک برای جمهوری اسلامی در اوج تنش‌های این کشور با دولت ترامپ دانسته است. این روزنامه نوشته است ۱۷ درصد بانک ملت متعلق به دولت ایران است.
بانک ملت در حال حاضر از سوی بریتانیا و اتحادیه اروپا تحریم نشده است ، هرچند تحریم‌های یکجانبه آمریکا ، معاملات بانکی با جمهوری اسلامی را نیز دربرمی‌گیرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

بیانیه وزارت خارجه درباره قطعنامه هسته ای شورای امنیت ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ اخبار
شناسهٔ خبر: 2862383 - دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱ سیاست > سیاست خارجی شورای امنیت سازمان ملل متحد ساعتی پیش قطعنامه ای در تائید برنامه جامع مشترک هسته...ادامه مطلب»


EOF