مسکو خطاب به واشنگتن: تلاش‌های آگاهانه برای جنگ با ایران را متوقف کنید

مسکو خطاب به واشنگتن: تلاش‌های آگاهانه برای جنگ با ایران را متوقف کنید...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #ایالات_متحده، #ایران، #برجام، #تیرماه، #جمهوری_اسلامی، #حسن_روحانی، #خاورمیانه، #خویشتنداری، #روحانی، #روسیه، #سرباز، #سرگئی_ریابکوف، #مسکو، #نظامی، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #وزیر_دفاع، #چین، #کرملین

مسکو روز سه‌شنبه از واشنگتن خواست تا طرح « تحریک آمیز » فرستادن سرباز بیشتر به خاورمیانه و فعالیت‌هایی که باعث تحریک ایران می شود را متوقف کند.
سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه فعالیت های آمریکا در خاورمیانه را « تلاش‌های آگاهانه » برای آغاز جنگ با ایران ارزیابی کرده است.
سخنان معاون وزیر خارجه روسیه در پی اظهارات پاتریک شاناهان سرپرست وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا بیان شده که گفته است واشنگتن به نیروهایش در خاورمیانه یک هزار سرباز اضافه می کند.
سرگئی ریابکوف همچنین افزود: « آنچه شاهدش هستیم تلاش‌های مداوم و بی پایان آمریکا برای افزایش فشارهای روانی ، اقتصادی و بله البته نظامی بر ایران به شیوه‌ای تحریک آمیز است. این اقدامات را نمی توان هیچ طور دیگری بجز اقدام آگاهانه برای آغاز جنگ با ایران ارزیابی کرد. »
حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز سه شنبه در یک سخنرانی گفت که « ما با هیچ ملتی نمی جنگیم » و کرملین نیز خواستار خویشتنداری همه طرف‌ها در این تنش شده بود.
معاون وزیر خارجه روسیه همچنین در سخنان روز سه‌شنبه‌اش گفت که مسکو به کرات به واشنگتن و متحدان منطقه‌ایش درباره « پمپاژ غیرمسئولانه و بی‌ملاحظه تنش در منطقه در حال انفجار » هشدار داده‌ است.
سرگئی ریابکوف همچنین گفت اگر واشنگتن جنگ نمی خواهد باید آنرا ابراز کند و تقویت حضور نظامی‌اش در منطقه را متوقف کند.
از سوی دیگر چین به افزایش تنش‌ها در منطقه هشدار داده و ابراز امیدواری کرده است که ایران عجولانه از برجام خارج نشود.
ایران اعلام کرده است تا ۶ تیرماه (۹ روز دیگر) ذخیره اورانیوم خود را به بیش از سقف ۳۰۰ کیلوگرم تعیین شده در توافق برجام افزایش خواهد داد. این دومین گام جمهوری اسلامی برای کاهش تعهدات مندرج در برجام می باشد.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

آمانو: برجام دستاوردی آشکار است/ ایران در معرض شدیدترین نظام‌ راستی‌آز...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ سیاست
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر تأیید کرد ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو، م...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF