روسیه: پهپاد آمریکایی سرنگون شده در حریم هوایی ایران بود | ایران

روسیه: پهپاد آمریکایی سرنگون شده در حریم هوایی ایران بود | ایران ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #ارتش، #اسلامی، #اورشلیم، #ایران، #تاس، #ترامپ، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حرم، #خبرگزاری، #خرداد، #خلیج_فارس، #داعش، #دریایی، #دولت، #دولت_اسلامی، #روسیه، #سوریه، #شورای_امنیت، #شورای_امنیت_ملی، #فارس، #مسلح، #وزارت_دفاع، #پهپاد

در مناقشه‌ای که بر سر سرنگونی پهپاد تجسسی آمریکایی توسط ایران در جریان است ، روسیه طرف ایران را گرفته است. دبیر شورای امنیت ملی روسیه می‌گوید شواهد موجود دال بر نقض حریم هوایی ایران از سوی پهپاد آمریکایی است.
به گزارش خبرگزاری آلمان ، نیکولای پاتروشف ، دبیر شورای امنیت ملی روسیه ، سه‌شنبه ۴ تیر (۲۵ ژوئن) در دیدار با همتایان آمریکایی و اسرائيلی خود در اورشلیم گفت شواهدی موجود است که نشان می‌دهد آمریکایی‌ها حرم هوایی ایران را نقض کرده‌اند. او افزود که وزارت دفاع روسیه این اطلاعات را در اختیار او قرار داده است.
پاتروشف به خبرگزاری تاس نیز گفته است: « تمامی تلاش‌ها برای اینکه ایران را به عنوان تهدید اصلی برای امنیت منطقه ترسیم کنند و در ردیف "دولت اسلامی" (داعش) یا دیگر گروه‌های تروریستی قرار دهند ، غیر قابل قبول هستند. »
پاتروشف یادآور شده است که ایران شریک و متحد مهمی برای روسیه است. او همچنین اسرائيل و آمریکا را فرا خوانده است تا با روسیه در مبارزه علیه تروریسم در سوریه همکاری کنند.
تنش‌هایی که ماه‌هاست میان ایران و آمریکا وجود دارند ، در پایان هفته گذشته به اوج رسیدند. ایران پنج‌شنبه گذشته ۳۰ خرداد به یک پهپاد آمریکایی شلیک و آن را سرنگون کرد.
آمریکا ادعا می‌کند که هرگز وارد حریم هوایی ایران نشده و پهپاد آمریکایی هنگامی که بر فراز آب‌های بین‌المللی در پرواز بوده هدف قرار گرفته و سرنگون شده است.
ارتش آمریکا حمله‌ای تلافی‌جویانه به ایران را تدارک دیده بود که به گفته دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور ، در آخرین دقایق متوقف شد.
آمریکا دوشنبه ۳ تیر تحریم‌هایی جدید را علیه جمهوری اسلامی ایران مقرر کرد.
"پهپاد جاسوسی آمریکایی ۷ کیلومتر درون آب‌های سرزمینی ایران بود"
سرتیپ دوم مجید فخری ، رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که پهپاد آمریکایی که هدف قرار گرفت و سقوط کرد به طور قطعی در آب‌های سرزمینی ایران بوده است.
وی گفت: « در مورد پهپاد جاسوسی آمریکایی که در خلیج فارس سقوط کرد اقدامات اولیه و موقعیت سقوط توسط یگان‌های دریایی به طور کامل مشخص شد و باید اعلام کرد که این پهپاد به طور قطعی در آب‌های سرزمینی ایران بوده و چهار مایل یا هفت کیلومتر درون آب‌های سرزمینی ایران قرار داشته و موقعیت آن کاملاً واضح است. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حملات تروریستی داعش در تهران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۶/۰۳/۱۷ تاریخ
حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم سید روح‌الله خمینی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دار...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

حزب سبزهای آلمان خواستار سفر فوری وزیر خارجه به تهران شد...
dw.com ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ سیاست
سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سبزها در پارلمان فدرال آلمان (بوندس‌تاگ) از هایکو ماس وزیر خارجه این کشور می‌خواهد با توجه به تشدید مناقشه در خلیج فار...ادامه مطلب»

پنتاگون یک ناو جنگی دیگر به خاورمیانه اعزام کرد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ارتش
نتاگون یک آتش بار ضد موشکی و یک ناو جنگی به خاورمیانه اعزام می کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: پنتاگون در پی درخوا...ادامه مطلب»


EOF