مرگ تکان‌دهنده یک پناهجو و فرزندش در مرز آمریکا

مرگ تکان‌دهنده یک پناهجو و فرزندش در مرز آمریکا ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ارتش

کلیدواژه ها:#Dw.com، #ایالات_متحده، #ترامپ، #ترکیه، #دلار، #دولت، #سرباز، #سنا، #شبکه‌های_اجتماعی، #مجلس، #مجلس_سنا، #مجلس_نمایندگان، #مدیترانه، #مرز، #مکزیکی، #نمایندگان، #واشنگتن، #پناهجویان، #کودکان، #گواتمالا

یک مرد ال‌سالوادوری و دختر دو ساله‌اش هنگام فرار از مکزیک به ایالات متحده در رودخانه مرزی غرق شدند. انتشار عکس جنازه‌های آنها موجی از خشم و انتقاد را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخته است.
روزنامه مکزیکی "لا ژورنادا" که نخستین بار عکس تکان‌دهنده را منتشر کرده است به نقل از تانیا الف. ، مادر دختربچه دو ساله و همسر اوسکار ر. که در رود "ریوگراند" در منطقه مرزی مکزیک و ایالات متحده جان باختند ، می‌نویسد: آنها روز یکشنبه ، دوم تیر (۲۳ ژوئن) تصمیم می‌گیرند که از رود "ریوگراند" بگذرند. اوسکار دخترشان والریا را بر پشت خود نشانده و از رودخانه گذشته و به خشکی رسیده بود و قصد داشت که برای کمک به همسرش برای گذر از رودخانه بازگردد ، اما ناگهان دختر در پی او می‌دود و به رودخانه می‌افتد. پدر به قصد نجات او برمی‌گردد اما به جای نجات فرزند ، خودش هم غرق می‌شود.
پلیس مرزی پس از چند ساعت جنازه آن دو را در فاصله ۵۰۰ متری پیدا کرده است.
مادر اوسکار به خبرنگاران گفته است که پسر او به همراه همسر و فرزند دوساله‌شان روز سوم آوریل سال جاری ال‌سالودادور را به قصد ایالات متحده ترک کرده‌اند. آنها به مدت دو ماه در "تاپاچولا" ، منطقه مرزی میان ال‌سالوادور و گواتمالا به سر برد‌ه‌اند و سپس به مکزیک رفته‌اند.
موجی از خشم و انتقاد
انتشار عکس جنازه‌های اوسکار و والریای دوساله یادآور مرگ کودک سوری سه ساله ، آیلن کوردی در مدیترانه است که در سال ۲۰۱۵ در یکی از بنادر ترکیه پیدا شد.
عکس پیکرهای بی‌جان پناهجوی ال‌سالوادوری و فرزندش موجی از خشم و انتقاد را برانگیخته است. بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی سیاست‌ مهاجرتی ایالات متحده را مسبب مرگ آن دو می‌دانند.
برخی از کاربران به مقامات دولت مکزیک نیز انتقاد کرده‌اند زیرا آنها به فشارهای دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری ایالات متحده تن داده‌اند.
ترامپ از همتای مکزیکی خود لوپز اوبرادور خواسته بود ، جلوی ورود پناهجویان به خاک ایالات متحده را بگیرد ، در غیر این صورت واشنگتن تعرفه‌های گمرکی برای تولیدات مکزیکی را بالا خواهد برد.

رودخانه ریوگراند ، کشتارگاه شماری از پناهجویان آمریکایی

* * * در این راستا میان دو کشور توافقی صورت گرفت که بر مبنای آن دولت مکزیک ۱۵ هزار سرباز و مامور پلیس را در مرزهای شمالی خود مستقر کرده است.
به گفته پلیس مرزی ایالات متحده ، در سواحل رود "ریوگراند" جنازه‌های یک مادر پناهجو و سه فززند خردسال او نیز پیدا شده است. از قرار معلوم ، آنها از تشنگی جان سپرده‌اند.
کمک مالی مجلس نمایندگان به پناهجویان
مجلس نمایندگان ایالات متحده طرحی را که چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار کمک مالی برای فرزندان پناهجویان در مرز مکزیک در نظر گرفته است ، تصویب کرد.
به گفته نانسی پلوسی ، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان این پول‌ها برای خوراک ، پوشاک ، بهداشت ، مسکن و نیازمندی‌های پزشکی فرزندان پناهجویان هزینه خواهد شد.
بسیاری از نمایندگان جمهوری‌خواه با این طرح مخالفند و قصد دارند که در مجلس سنا طرح تازه‌ای در این زمینه تصویب کننند.
در هفته‌های اخیر سازمان‌های حقوق بشری به وضعیت ناهنجار پناهجویان در اقامتگا‌ه‌های مکزیک انتقاد کرده‌اند. به گفته آنها ، وضعیت کودکان در این اقامتگا‌ه‌ها اسفبار است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

به رسمیت شناختن اسراییل از جانب ایران ...
1host2u.com 05/03/1950 تاریخ
در کابینه محمد ساعد مراغه ای نخست وزیر وقت ایران در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۲۸ (پنجم مارس ۱۹۵۰) موضوع شناسایی اسراییل مطرح شد و به اتفاق آراء مورد تصویب ق...ادامه مطلب»

انفجار سفارت آمریکا در بیروت ...
parseed.ir ۱۳۶۲/۰۱/۲۹ تاریخ
انفجار سفارت ایالات متحده بمب‌گذاری در ۱۸ آوریل ۱۹۸۳ یک بمب‌گذاری انتحاری در بیروت، لبنان بود که به کشته شدن ۶۳ نفر از جمله ۱۷ نفر آمریکایی انجامید. ق...ادامه مطلب»

مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران ...
sharghdaily.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ارتش
ترامپ بدون مجوز کنگره نمی‌تواند مانع برای حمله نظامی آمریکا به ایران مجلس نمایندگان آمریکا دست دولت ترامپ برای هرگونه اقدام نظامی علیه ایران را بست. ...ادامه مطلب»

هایکو ماس: آلمان در عملیات آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی‌کند ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ سیاست
وزیر امور خارجه آلمان یک بار دیگر مخالفت دولت متبوعش با خواست آمریکا مبنی بر مشارکت در مأموریت دریایی برای حفاظت از کشتیرانی در تنگه هرمز را اعلام داش...ادامه مطلب»


EOF