درخواست فرانسه از ایران: به فریبا عادلخواه دسترسی کنسولی داشته باشیم

درخواست فرانسه از ایران: به فریبا عادلخواه دسترسی کنسولی داشته باشیم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #ایرانی، #تهران، #خبر، #خرداد، #دولت، #سخنگوی_دولت، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سیامک_نمازی، #فارسی، #فارسی_زبان، #فرانسه، #فرانسوی، #فریبا_عادلخواه، #نازنین_زاغری، #هما_هودفر، #پاریس، #پاسداران

دولت فرانسه روز دوشنبه تائید کرد که فریبا عادلخواه ، پژوهشگر دوتابعیتی در ایران بازداشت شده است.
وزارت خارجه فرانسه بدون اشاره به زمان بازداشت فریبا عادلخواه شهروند ایرانی-فرانسوی خواستار فراهم شدن زمینه ملاقات با او شد.
علی ربیعی ، سخنگوی دولت ایران روز یکشنبه در پاسخ به پرسشی در مورد بازداشت فریبا عادلخواه گفته بود: « اطلاعی در این زمینه ندارم ، خبر را شنیدم و نمی دانم چه کسی و به چه دلیلی وی را بازداشت کرده است. »
برخی رسانه های فارسی زبان خارج از ایران زمان بازداشت فریبا عادلخواه را روز ۱۷ خرداد عنوان کرده اند. بنا به گزارش این رسانه ها این پژوهشگر موسسه علوم سیاسی پاریس از سوی نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شده است.
بنا به اعلام وزارت خارجه فرانسه تهران تاکنون پاسخ مثبتی به درخواست پاریس برای دریافت اطلاعات در مورد وضعیت و شرایط بازداشت فریبا عادلخواه و دسترسی کنسولی به او نداده است.
فریبا عادلخواه ، ۶۰ ساله ، پژوهشگر مرکز تحقیقات بین المللی موسسه علوم سیاسی است و مدرک دکترای خود را از دانشکده عالی مطالعات اجتماعی پاریس دریافت کرده است.
ایران طی سال های گذشته به دفعات شماری از شهروندان دو تابعیتی خود را بازداشت کرده است. از جمله بازداشت شدگان می توان به نازنین زاغری ، هما هودفر ، سیامک نمازی و غلامرضا شاهینی اشاره کرد.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»


EOF