افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن در تهران

افزایش بی‌سابقه قیمت مسکن در تهران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #تهران، #تهرانی، #تومان، #خانه، #خبرگزاری، #شهرها، #شهلا، #موسی، #هشتگرد، #پایتخت

قیمت مسکن در تهران پایتخت ایران نسبت به گذشته با افزایش بی‌سابقه‌ای روبه‌رو شده است. این افزایش قیمت زندگی را برای قشرهای متوسط و متوسط به پایین جامعه دشوار کرده است.
خبرگزاری آسوشیتدپرس با برخی شهروندان تهرانی در جنوب و دیگر مناطق شهر گفت‌وگو کرده و حرف مشترک همه آنها گله از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها است.
علی دوستی ، مشاور املاک است و می‌گوید: « چنین افزایش قیمتی در مسکن بی‌سابقه بوده ، به ویژه در هفت هشت ماه اخیر. چنین چیزی تا به حال ندیده‌ بودیم »
زینب ابراهیمی که در یکی از محله‌های جنوب تهران مشغول بازسازی خانه است می‌افزاید: « از پس هزینه های بازساری خانه بر نمی‌آییم ، همه چیز خیلی گران شده است. »
موسی یاراحمدی ، معمار نیز به افزایش رهن و اجاره‌ها اشاره دارد: « رهن ۳۰ میلیون تومانی خانه امسال شده ۱۰۰ میلیون‌ تومان. »
شهلا الله‌وردی ، شهروند تهرانی نیز نیم‌نگاهی به مسائل و مشکلات اجتماعی افزایش خانه انداخته و می‌گوید: « برخی زندگی‌ها به خاطر افزایش قیمت‌ فرو ریخته ، زن مجبور می‌شود برود خانه پدر و مادرش و مرد هم همینطور و بچه ‌ها این وسط سرگردان می‌شوند. »
افزایش قیمت مسکن در تهران موجب شده تا در ماه‌های اخیر بهای مسکن در شهرک‌‌های اطراف تهران ، مانند پردیس ، پرند و هشتگرد نیز افزایش یابد.
موج افزایش قیمت‌ها در پایتخت به اشکال دیگری در شهرها و شهرستان‌های دیگر ایران نیز مشاهده می‌شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

هجوم مردم برای فروش دلارهای خانگی؛ ثبات بازار یا جو روانی؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ اقتصاد
بازار آزاد ارز در ایران شامگاه دوشنبه نهم مهرماه (یکم اکتبر) پس از پدید آمدن نشانه‌هایی از عقب‌گرد نرخ‌ها شاهد هجوم شهروندان در مقابل صرافی‌ها برای فر...ادامه مطلب»

ماجرای دستگیری خفاش شب؛ تابستان هولناک 1376 تهران ...
asriran.com ۱۳۷۶/۰۴/۱۹ تاریخ
هنگام زدن ضربه‌های شلاق به دست اولیای دم، یکی از زنان حاضر در جمع فریاد می‌زد که «وقتی داشتی با چاقو تن دخترم را تکه‌تکه می‌کردی به فکر این روزها هم ب...ادامه مطلب»


EOF