تافتون ایرانی مهمان محبوب سفره کویتی‌ها

تافتون ایرانی مهمان محبوب سفره کویتی‌ها ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ تغذبه

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #تافتون، #جهانی، #خلیج_فارس، #سیاست، #فارس، #لبنانی، #مردم، #موفقیت، #نان_تافتون، #وزیر، #وزیر_خارجه، #کباب، #کباب_کوبیده، #کویت

تافتون ایرانی یکی از نان‌های مورد علاقه کویتی‌ها است ، از صبحانه گرفته تا ناهار و شام ، تافتون مهمان سفره همسایگان ایران است و سیاست نتوانسته علاقه مردم به غذاها و شیرینی‌های ایرانی را در این کشور تغییر دهد.
مردم کویت علاقه زیادی به غذاها و نان ایرانی دارند. یکی از آنها می‌گوید: « همه شیرینی پزی‌های کویت ایرانی هستند. نان ایرانی اینجا طرفدار دارد. سیاست نمی‌تواند دوستی میان مردم را از بین ببرد. »
پخت نان تافتون در کویت اغلب توسط نانوایان ایرانی انجام می‌شود. یکی دیگر از شهروندان کویتی می‌گوید: « ایرانیان برای سال‌های سال اینجا زندگی کرده‌اند و نان ایرانی هم اینجا ضروری است. »
کمال که مشتری رستوران ولیمه در کویت است رمز موفقیت نان تافتون ایرانی را در مقایسه با نان لبنانی طعم و مزه متفاوت آن می‌داند.
یکی دیگر از افرادی که در این رستوران مشغول خوردن کباب کوبیده ایرانی است می‌گوید: « ما از بچگی با نان تافتون ایرانی بزرگ شده‌ایم. »
نان تافتون ایرانی در شرایطی کماکان مهمان سفره کویتی ها است که روابط دیپلماتیک ایران و برخی کشورهای خلیج فارس چندان دوستانه نیست.
مایک پمپئو ، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا که این روزها به دنبال شکل دادن یک ائتلاف جهانی علیه ایران است ، در سفرهای منطقه‌ای خود به کویت نیز سفر و با مقامات این کشور گفتگو کرد.
با این حال مردم کویت از قدیم به حضور ایرانی‌ها در این کشور عادت کرده‌اند و نان و شیرینی ایرانی‌ها همیشه سر سفره آنها حاضر است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

آغاز رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران....
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تاریخ
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از غرب ایران را اشغ...ادامه مطلب»


EOF