کلاهبرداری نوین سوژه داغ دادگستری های ایران

کلاهبرداری نوین سوژه داغ دادگستری های ایران ...
ir.sputniknews.com ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ فرهنگ

کلیدواژه ها:#Ir.sputniknews.com، #اسپوتنیک، #ایران، #بیمارستان، #خانه، #دادگستری، #زند، #شهرستان، #طلا

کلاهبرداری نوین چگونه اتفاق می افتد و چگونه ناخواسته وارد یک کلاهبرداری می شوید!
به گزارش اسپوتنیک ، با بیشتر شدن کلاهبرداری ها در سراسر دنیا ، در ایران نیز هر روز شیوه نوینی ابداع می شود تا افراد ساده را قربانی خود کند. ماجرا از این قرار است که مثلا در خانه نشسته اید ناگهان پیامکی می آید که سه وجه یک میلیون تومانی یا یک وجه سه میلیونی به حساب شما واریز شده است و ده دقیقه بعد فردی زنگ می زند و ضمن عذرخواهی عنوان می کند که قرار بوده است که به کارت برادر من از شهرستان پول واریز کنند اما اشتباهی به حساب شما ریخته شده است.
پس از آن فرد از شما درخواست می کند که لطفا مبلغ را به شماره کارتی سریعا انتقال دهید چرا که پدر او در بیمارستان است و می خواهد او را از بیمارستان مرخص کند.
شما هم به شماره کارت اعلامی مبلغ را انتقال می دهید ، غاقل از اینکه ایشان دوساعت قبل از یکی پیش پرداخت یک معامله را گرفته است و شماره کارت شما را به او داده و سپس به طلافروشی رفته و سه میلیون طلا خرید کرده و از شما می خواهد پول را به این شماره کارت که کارت طلافروش است ، انتقال دهید. بنابراین او مالک طلا شده است و شما و طلافروش به همراه مال باخته باید روانه کلانتری شوید چرا که ناخواسته در یک کلاهبرداری شرکت کرده اید.
بسیاری از کاربران معتقدند که برای جلوگیری از این دسته از کلاهبرداری ها ، درصورتی که وجهی به حسابتان آمد و زنگ زدند که اشتباهی است ، تا ۴۸ساعت از جابجایی پول خودداری کنید و در صورت تصمیم به برگشت پول ، فقط به شماره کارتی که به حساب شما واریز کرده ، واریز کنید و فیش آن را پیش خود نگه دارید.
بسیاری از کاربران از این شیوه جدید کلاهبرداری تعجب کرده و آن را عجیب خواندند. عده ای دیگر از کاربران عنوان کردند که به هیچ وجه نباید شماره کارت خود را دراختیار هیچ احدی قرار دهیم و حتی دوستان و نزدیکان نیز استثنا نیستند.
کاربران معتقدند که به هیچ وجه کارت خود را به کسی امانت یا اجاره ندهید تا جلوی کلاهبرداری های اینچنینی گرفته شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

وزیر بهداشت مطرح کرد ؛ رضایت مردم مهمترین نقطه قوت طرح تحول سلامت/تحق...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ اخبار
اگر نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد، نباشد رعایت عدالت با چالش هایی مواجه می شود. اکنون 50 درصد بیمارستان ها مبتنی بر عملکرد پرداخت های خود را انجام می د...ادامه مطلب»

ایرانی های مقیم خارج نوروز را بیشتر دوست دارند ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ فرهنگ
دستفروش ها کل خیابان را گرفته اند. آدم ها هم لا به لای شلوغی ها سرک می کشند که ببینند می توانند از این شهرآشوبی که درست شده خریدی داشته باشند؟ مجله ت...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF