سپاه پاسداران ایران یک تانکر نفتی خارجی را در خلیج فارس توقیف کرد

سپاه پاسداران ایران یک تانکر نفتی خارجی را در خلیج فارس توقیف کرد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ایران، #بریتانیا، #تحریم، #جبل‌الطارق، #جزیره_فارسی، #خبر، #خلیج_فارس، #دریانوردی، #دریایی، #رمضان، #سوریه، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #فارس، #فارسی، #مرداد، #پاسداران، #پاناما، #چهارشنبه، #کشورهای_حاشیه_خلیج_فارس

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران از توقیف یک تانکر خارجی حاوی ۷۰۰ هزار لیتر سوخت در آبهای خلیج فارس خبر داد.
رمضان زیراهی ، فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران با اعلام این خبر گفت که این تانکر در حال قاچاق سوخت از ایران به کشورهای حاشیه خلیج فارس بود که با هماهنگی و حکم مراجع قضایی در حوالی جزیره فارسی توقیف شد.
به گفته این فرمانده سپاه پاسداران ایران ، هفت خدمه این تانکر که جملگی تبعه خارجی بودند ، دستگیر شدند.
آقای زیراهی خاطرنشان کرد که توقیف این تانکر شامگاه چهارشنبه ۹ مرداد ساعت ۲۱و ۳۰ دقیقه توسط نیروهای گشتی پایگاه منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران انجام شده است.
سپاه پاسداران ایران سه هفته پیش نیز کشتی ریاح حامل پرچم پاناما را به اتهام حمل ۱ میلیون لیتر سوخت قاچاق در خلیج فارس توقیف کرد. دو هفته پیش نیز یک کشتی تحت پرچم بریتانیا به نام « استینا ایمپرو » و به اتهام نقض مقررات بین‌المللی دریانوردی از سوی ایران متوقف شد.
این توقیف‌ها پس از آن آغاز شد که یک ابرنفتکش ایران در جبل‌الطارق به اتهام نقض تحریم صدور نفت به سوریه توقیف شد. پس از آن مقام‌های ارشد ایران ، بریتانیا را به اقدام متقابل تهدید کردند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر از استفاده از تنگه هرمز منع شویم آن را ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ ارتش
علیرضا تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روز دوشنبه ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت) تهدید کرد در صورتیکه ایران از استفاده از تنگه هرمز ...ادامه مطلب»


EOF