توصیه رهبر ایران به فرزندآوری بیشتر: در آمریکا ۱۵ تا ۲۰ فرزند می‌آورند!

توصیه رهبر ایران به فرزندآوری بیشتر: در آمریکا ۱۵ تا ۲۰ فرزند می‌آورند! ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ سرگرمی

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسلامی، #امت، #ایران، #برکت، #تعالی، #جمعیت_ایران، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #دولت، #سیاست، #غربی، #فرهنگ، #فروردین، #مردم، #مسلمان، #ملت، #هند، #چین

رهبر ایران گفته است که افزایش فرزند در ایران باید به صورت یک « فرهنگ » در بیاید.
سید علی خامنه‌ای در توصیه به فرزندآوری بیشتر گفته است: « خدای متعال از مسلمان‌ها خواسته که زیاد بشوند [...] واقعا هم این جور است که اگر چنانچه عدد ملت مسلمان -حالا در یک کشور اسلامی مثل کشور ایران یا در فضای اسلامی مثل امت اسلامی- زیاد باشد ، این زمینه و امکان برای رشد و تعالی در آنها وجود دارد. »
پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر ایران با انتشار این مطالب یادآوری کرده که این اظهارات رهبر در واقع سخنان او در دیدار با گروهی از زوج‌های جوان در فروردین ماه گذشته بوده که تازه منتشر می‌شود.
به نوشته این پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر ایران گفته است: « وقتی که عده زیاد است ، افراد صالح در آن قهرا زیادترند ، توانایی‌ها قهرا بیشتر است ، نیروی انسانی قهرا راقی‌تر است. [...] جمعیت کم ، مقهور واقع میشود. امروز در دنیا آن کشورهایی که جمعیت‌های زیادی دارند ، به برکت آن به خیلی امکانات دست یافته‌اند. چین یک نمونه‌ است ، هند یک نمونه‌ است. با این که مشکلاتی هم دارند اما در عین حال خود این جمعیت زیاد به عنوان یک ارزش اجتماعی ، ارزش سیاسی ، یک ارزش بین‌المللی برای آنها توانسته موفقیت‌هایی را به وجود بیاورد. بنا بر این نسل باید افزایش پیدا کند؛ این که من تکرار می‌کنم ، تأکید می‌کنم ، به خاطر این است. »
همانگونه که خود رهبر ایران گفته ، این نخستین بار نیست که وی بر افزایش جمعیت کشور تأکید می‌کند. وی پیش از این گفته بود که جمعیت ایران باید به بیش از ۱۵۰ میلیون نفر برسد. آقای خامنه‌ای در توضیح عملی نشدن این سیاست گته است: « امروز در کشور ما مردم گوش می‌کنند ، حرفی ندارند. آن کسانی که این حرف به آنها می‌رسد ، حرفی ندارند و گوش می‌کنند. منتها مسئولینی که بایستی عملا دنبال کنند و زمینه‌ها را فراهم کنند ، آن کار لازم را انجام نمی‌دهند. مسئولین [رده] بالا می‌گویند قبول داریم اما مسئولین میانی درست عمل نمی‌کنند. به هر حال افزایش فرزند باید به صورت یک فرهنگ دربیاید. »
« در آمریکا خانواده‌ای ۱۵ تا ۲۰ فرزند دارند »
علی خامنه‌ای در توضیح فرزند‌آوری با اشاره به آمریکا گفته است: « در بعضی از کشورهای غربی ــ مثلا در آمریکا ــ خانواده‌ای پانزده تا بچه دارند ، بیست تا بچه دارند و از این قبیل ، تشویق [هم] می‌شوند و هیچ کس مذمتشان نمی‌کند. اما نوبت به کشور ما که می‌رسد ، این طرف قضیه تشویق می‌شود ، [یعنی] کم‌فرزندی و مانند اینها. »
بنا بر آمار رسمی دولت آمریکا ، میانگین شمار فرزندان هر خانوار ۱.۹ نفر است. این آمار در ایران هم‌اکنون حدود ۱.۷ نفر است.
جمهوری اسلامی ایران از سال‌های دهه ۱۳۷۰ شمسی سیاست نتظیم خانواده را در پیش گرفت. این رویکرد تا اواسط دهه بعد ادامه یافت. رهبر ایران در یکی از موارد انگشت شمار ، از موضع خود در همراهی با رویکرد کاهش جمعیت انتقاد کرده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اولین انتخابات بعد از انقلاب چگونه برگزار شد؟ ...
ww1.rajanews.com ۱۳۵۸/۰۱/۱۲ تاریخ
همه‌پرسی 12 فروردین 58، حکومت جمهوری اسلامی ایران را در زمره معدود حکومت‌های تاریخ بشریت قرار داد که در ابتدای تشکیل از ملت خود اجازه تشکیل می‌گیرد و ...ادامه مطلب»

آغاز انقلاب فرهنگی و ناآرامی در دانشگاه‌ها ...
fa.wikipedia.org ۱۳۵۹/۰۲/۰۲ تاریخ
پس از اشغال سفارت آمریکا در تهران، روح‌الله خمینی، رهبر جمهوری اسلامی در پیام نوروزی خود، در فروردین۵۹ بر تصفیهٔ دانشگاه‌ها تأکید کرده و گفت: «باید ان...ادامه مطلب»

تأسيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي (1359 ش)...
rasekhoon.net ۱۳۵۹/۰۵/۱۲ تاریخ
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از نهادهای انقلابی جمهوری اسلامی ایران است که به هماهنگی و انسجام فعالیتهای تبلیغی بین دستگاهها و مراکز تبلیغی نظام می‌پر...ادامه مطلب»


EOF