بازار مسکن لوکس ونکوور؛ضعیف‌ترین بازار جهان طی یک سال گذشته

بازار مسکن لوکس ونکوور؛ضعیف‌ترین بازار جهان طی یک سال گذشته ...
iroonia.ca ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ اقتصاد

کلیدواژه ها:#آلمان، #استانبول، #انتاریو، #بازار، #برلین، #تورم، #تورنتو، #جهانی، #خانه، #شانگهای، #لندن، #مالیات، #نیویورک، #ونکوور، #کانادایی، #کلمبیا

این روزها تقریبا در هر جایی به سختی می‌توان در بازار مسکن ضرر کرد ، اما ونکوور از جمله معدود شهرهایی است که در آن‌ ثروتمندان همین نکته را تجربه می‌کنند.
این شهر که زمانی غولی توقف‌ناپذیر از پول خارجی و قیمت‌های در حال افزایش بود ، برای چهارمین فصل متوالی در قعر لیست داغ‌ترین بازارهای مسکن لوکس جهان قرار گرفته است.
این یعنی ونکوور حالا یک سال لقب ضعیف‌ترین بازار مسکن لوکس جهان را در رده‌بندی Knight Frank از 46 شهر بزرگ در سراسر جهان حفظ کرده است. قیمت‌های مسکن لوکس در ونکوور طی یک سال گذشته 13.6 درصد کاهش پیدا کردند.
تورنتو با افزایش قیمت 3.8 درصدی در یک سال گذشته رتبه سیزدهم را از آن خود کرد. این دو شهر تنها شهرهای کانادایی حاضر در این لیست هستند.
در عین حال ، قهرمان جدید این رده‌بندی مسکن لوکس برلین است که در آن قیمت این خانه‌ها طی یک سال گذشته 12.7 درصد افزایش یافت و این در حالی است که اقتصاد آلمان کند شد.
شرکت املاک منتشرکننده این لیست تمام خانه‌های پنج درصد برتر یک بازار مسکن را به عنوان مسکن لوکس حساب می‌کند.
ونکوور در گذشته چند سال را در صدر این لیست گذراند اما در نهایت در سال 2016 بعد از اینکه بریتیش کلمبیا مالیات 15 درصدی را برای خریداران خارجی در ونکوور و مناطق اطراف آن گذاشت ، روند کاهشی خود را آغاز کرد و این روند با افزایش مالیات به 20 درصد تشدید هم شد.
انتاریو هم یک سال بعد یک مالیات مشابه 15 درصدی را برای محدوده تورنتو معرفی کرد و بازار لوکس شهر بعد از اجرایی شدن این حرکت در رده‌بندی افت کرد.
اما سقوط ونکوور بسیار شدیدتر بوده است. نایت فرنک در گزارش خود نوشت: « با وجود اینکه هر دو منطقه مالیات خریداران خارجی دارند ، ‌ ونکوور شاهد مجموعه‌ای از ابتکارها در راستای کاهش فعالیت‌های سفته‌بازی و کاهش تورم قیمتی بوده است. »
این حرکت‌ها شامل مالیات خانه‌های خالی بحث‌برانگیز هم می‌شود که یک درصد از ارزش یک خانه را هر سال به عنوان مالیات دریافت می‌کند.
با این حال ونکوور در میان شهرهایی که بازارهای مسکن لوکس‌شان در حال افت هستند در جمع خوبی قرار دارد. قیمت‌ها دارند در نیویورک ، لندن ، شانگهای و استانبول کاهش می‌یابند.
ناظران بازارها می‌گویند یک دهه نرخ بهره پایین باعث شده قیمت مسکن لوکس در سراسر جهان افزایش پیدا کند اما حالا این پروسه دارد قدرت خود را از دست می‌دهد. در عین حال ، در اقتصادی که جهانی شده ، پول از سراسر دنیا می‌تواند روی قیمت مسکن کشورها اثر بگذارد و این مسئله مخصوصا در بالاترین درجات بازار هم صدق می‌کند. بیشتر از پیش ، چرخه‌های رکود مسکن در سراسر دنیا دارند با هم هماهنگ می‌شوند.

در عین حال بازار مسکن ونکوور دارد نشانه‌هایی از باثبات شدن را بروز می‌دهد و میزان فروش مسکن در آن در ماه جولای نسبت به ماه مشابه سال قبل 24 درصد افزایش پیدا کرد. بعضی از ناظران می‌گویند شاهد افزایش علاقه از سوی خریداران خارجی هستند و این علاقه بیشتر از همه از سوی ساکنان هنگ کنگی دیده شده که اخیرا به خاطر نگرانی‌ها نسبت به اعتراض‌های رو به رشد شهرشان در حال خروج از آن هستند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

بلواي نان در دسامبر ١٩٤٢ / آذر ١٣٢١ در تهران ...
parseed.ir 08/12/1942 تاریخ
شورش نان اشاره به خیزش و اعتراض مردم تهران نسبت به قحطی مرگباری است که ۱۷ آذر سال ۱۳۲۱ نقطه اوج آن بود. گروهی از مردم به مجلس شورای ملی ریختند و تنی چ...ادامه مطلب»

آخرین شماره نشریه‌های فارسی‌زبان "کاوه" در برلین ...
khabaronline.ir 30/03/1922 تاریخ
"یک تیر و دو نشان" ملیون ایرانی در برلین زمان جنگ جهانی اول یکی از تأثیرگذارترین نشریه‌های فارسی‌زبان در تاریخ سیاسی و ادبی ایران "کاوه" است که در سال...ادامه مطلب»


EOF