پناهندگی امیر توحید فاضل؛ رفت سیگار بکشد و دیگر نیامد!

پناهندگی امیر توحید فاضل؛ رفت سیگار بکشد و دیگر نیامد! ...
fararu.com ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ اخبار

کلیدواژه ها:#Fararu.com، #اروپایی، #اعتبار، #امیر_توحید_فاضل، #ایران، #ایرنا، #توحید، #توییتر، #جواد_ظریف، #خانه، #خبر، #خبرگزاری، #خوارزمی، #دفاع_مقدس، #روایت، #روزنامه_ایران، #روزنامه_نگاران، #روزنامه_کیهان، #سلطنت، #سلطنت_طلب، #سوئد، #شهریور، #فارس، #قدس، #مرداد، #مستند، #مشهد، #مقدس، #وزیر، #وزیر_خارجه، #کیهان


امیر توحید فاضل ، دبیر سیاسی خبرگزاری موج ، که اخیرا با محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ، به سوئد رفته بود ، از تیم خبری جدا شده ، و درخواست پناهندگی داده است.

پس از انتشار این خبر امیر توحید فاضل در توئیتر خود نوشت: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می زنند.

پناهندگی امیر توحید فاضل خبرنگاری که رفت سیگار بکشید دیگر نیامد!

این توئیت فاضل با واکنش‌هایی از سوی برخی از روزنامه نگاران و اهالی رسانه روبرو شد:
مهدی افشارنیک روزنامه نگار حوزه‌ی نفت هم اینگونه واکنش نشان داد: همین خبرنگار وقتی ما زیر مستند زیر صفر مرزی را در جشنواره اکران کردیم ، توی موج علیه ما جوسازی کرد که ضد شهدا و دفاع مقدس فیلم ساختیم. حتی از پژمانفر نماینده مشهد هم مصاحبه گرفت که علیه ما شکایت می‌کند. حتمن دو روز دیگر هم سلطنت طلب میشه باز هم به ما فحش می‌دهد.

مهراوه خوارزمی ، خبرنگار ایران: هرکس حق داره؟ تو همین الان هم که با هزینه سازی برای خبرنگار‌های کشورت رفتی پناهنده شدی به حق و حقوق آدم‌ها اعتقادی نداری...
آرش خلیل خانه از روزنامه قدس: جنابعالی به حیثیت و اعتبار جامعه خبری لطمه زدید و برای همکارانتان و دولتتون مشکل بوجود آوردید؛ و از موقعیت و اعتبار شغلیتون بعنوان خبرنگار برای منفعت شخصی خودتون البته اگر واقعا منفعتی درش باشه سواستفاده کردید.
حامد حسین عسکری ، خبرنگار فارس: حالا نمی‌شد با پول بیت‌المال و توی سفر هیات دیپلماتیک برای آینده ات تصمیم نگیری؟ جناب بلندمغز!

احسان بداغی خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران نوشت: کریمی قدوسی روز اول مرداد لیست کذایی دوتابعیتی‌ها را برای انتشار به خبرنگار مورد اعتمادش که دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای « موج » بود ، داد. درست روز آخر همان ماه یعنی ۳۱ مرداد ، همان خبرنگار در جریان سفر ظریف به سوئد ، پناهنده این کشور شد.

پناهندگی امیر توحید فاضل خبرنگاری که رفت سیگار بکشید دیگر نیامد!

سردبیر موج: ما بی‌خبریم!
امیر مرتضوی سردبیر خبرگزاری موج درباره‌ی این خبر به انصاف‌نیوز گفت: « ایشان در بخش سیاسی خبرگزاری کار می‌کرد و به همراه وزرات خارجه هم به سوئد اعزام شد؛ ما هم مثل شما در همین حد میدانیم که وزرات خارجه اعلام کرده با همین گروهی که به سوئد رفته ، برنگشته است.

او در ادامه گفت: اطلاعات دقیق‌تری نداریم و این خبر‌هایی که در توییتر منتشر شده مبنی بر اینکه پناهنده شده یا نشده را نمی‌دانیم. فقط می‌دانیم وزارت خارجه اعلام کرده با گروهی که رفته ، بازنگشته است. طبیعتا از زمانی که به سوئد رفته تا به حال به محل کار هم نیامده است.
مرتضوی در پاسخ به این پرسش که از طریق خانواده و یا آشنایان ایشان پیگیری انجام شده است یا خیر ، گفت: خبر دیگری نداریم ، فقط خبر را از وزارت خارجه گرفتیم و در حقیقت دیگر پیگیری‌ای هم نکردیم.

در ساعت ۱۵:۴۰ دقیقه روز گذشته (دوم شهریور ماه) امیر توحید فاضل در توییترش نوشت: « هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می‌زنند »
https://cdn.fararu.com/files/fa/news/1398/6/4/541093_849.mp4
روایت خبرنگار صداوسیما از پناهندگی امیر توحید فاضل در سوئد

* * *
خبرنگار صداوسیما که در این سفر همراه فاضل بود می‌گوید امیر توحید فاضل برای سیگار کشیدن رفت و دیگر نیامد.
واکنش کیهان به خبر پناهندگی امیرتوحید فاضل
روزنامه کیهان نوشت: در پی پناهندگی امیر توحید فاضل در جریان سفر اروپایی وزیر خارجه ، محافل مدعی اصلاح‌طلبی ، خبرنگار متبوع طیف خود را اصولگرا جا زدند.
کیهان مدعی شد مرور سوابق وی (امیر توحید فاضل) نشان می‌دهد که وی در ستاد کروبی ، ریاست ستاد کمیته اطلاع‌رسانی را برعهده داشته و ضمناً با خبرگزاری ایرنا و برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب مانند شهروند همکاری می‌کرده است. او حتی بار‌ها با روزنامه‌نگار‌های اصلاح‌طلب بیانیه‌های مشترکی را امضاء کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چرا برخی واقعیت پول‌شویی را انکار می‌کنند؟ ...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ سیاست
هجمه ها به ظریف در حالی صورت می گیرد که حجم بالای اقتصاد غیرقانونی، زیرزمینی و قاچاق در ایران برای هیچ کس پوشیده نیست. حتی خود معترضان به ظریف سال‌هاس...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»


EOF