سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، پناهنده شد؟

سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، پناهنده شد؟ ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۰۹

کلیدواژه ها:#Tabnak.ir، #آساهی، #آلمان، #اسراییلی، #المپیک، #المپیک_تابستانی، #ایران، #ایران_در_المپیک، #ایرانی، #توکیو، #تیم_ملی، #جهانی، #جودو، #رژیم_صهیونیستی، #شبکه‌های_اجتماعی، #فدراسیون، #قهرمان_ایرانی، #ورزش، #ژاپن، #کمیته_ملی

در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده رژیم صهیونیستی ، عواقب فاجعه باری برای کاروان ورزش ایران ، فدراسیون جودو و احتمالا خود این ورزشکار به وجود می‌آمد که شامل محرومیت‌های وسیع می‌شد. فدراسیون جهانی جودو مدعی است در تیمی به عنوان تیم پناهندگان و زیر پرچم IOC ، سعید مولایی را به المپیک ۲۰۲۰ توکیو خواهد فرستاد.
سعید ملایی ، قهرمانِ ۲۸ ساله ایرانی جودوی جهان و تنها شرکت کننده کشورمان در مسابقات جهانی امسال ، طبق اخبار ضدونقیض و غیررسمی ، درخواست پناهندگی داده است!
به گزارش « تابناک ورزشی » ؛ اخبار پراکنده که به تأیید برخی مقامات فدراسیون جهانی این رشته رسیده ، حاکی از آن است که این ورزشکار با استعداد تیم ملی ایران ـ که نشان طلای جهان را در کارنامه دارد و بخت اصلی کسب طلای رقابت‌های سال جاری بود ـ پس از اتفاقاتی که منجر به از دست رفتن مدال قطعی اش در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ شد ، تا این لحظه تصمیم گرفته که به کشور برنگردد.
ملایی که یکی از شانس‌های مسلم کسب مدال ایران در المپیک تابستانی توکیو ۲۰۲۰ در رشته جودو محسوب می‌شود و بهترین جودوکار کنونی ایرانی در رنکینگ فدراسیون جهانی است ، طی اقدامی بحث برانگیز در شبکه‌های اجتماعی از فدراسیون بین المللی جودو درخواست کمک برای حضور تحت لوای تیمی دیگر در المپیک سال آینده کرده است. فدراسیون جهانی پیش از این در چند مرحله به فدراسیون و کمیته ملی المپیک ایران ، هشدار‌های کتبی و شفاهی داده بود.
سعید ملایی در مسابقات اخیر قهرمانی جهان با پنج پیروزی پیاپی به نیمه نهایی رقابت‌های جهانی راه یافت؛ اما با گردن نهادن به تصمیمات مسئولان تیم ، این بخت پررنگ را از دست داد تا در فینال به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد نکند.
گفتنی است ، در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده رژیم صهیونیستی ، عواقب فاجعه باری برای کاروان ورزش ایران ، فدراسیون جودو و احتمالا خود این ورزشکار به وجود می‌آمد که شامل محرومیت‌های وسیع می‌شد.
کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌ای به فدراسیون جهانی جودو ، قول داد که ورزشکاران ایرانی از مصدومیت‌های پیاپی برای عدم مواجهه با ورزشکاران اسراییلی خودداری کنند ، اما در هفته‌ای که گذشت ، این موضوع در همان تک وزن -۸۱ کیلو رخ داد که با توجه به روند جاری ورزش کشور ، اجتناب ناپذیر بود.
ماریوس ویزر ، رئیس فدراسیون جهانی جودو در مصاحبه با نشریه آساهی ژاپن ، ادعا کرده که « ملایی برخلاف میل باطنی و آمادگی فیزیکی اش مسابقه را واگذار کرده است. » طبق آخرین اخبار تأیید نشده ، سعید ملایی که در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد ، از فدراسیون جهانی جودو درخواست کمک کرده و می‌خواهد پناهنده شود. فدراسیون جهانی جودو هم در تیمی که عنوان تیم پناهندگان ، سعید مولایی را به المپیک ۲۰۲۰ خواهد فرستاد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

تعلیق شرکت ایران در تمامی مسابقات جهانی جودو تایید شد ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تعلیق فدراسیون جودوی ایران از شرکت در تمامی مسابقات و فعالیت های اجرایی و مدنی تحت مدیریت این نهاد تایید شده است. ایران ...ادامه مطلب»

فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد / ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
با اتهام باخت عمدی، تبعیض، گرایش سیاسی و زیر پای گذاشتن اساسنامه؛ فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد / فرصت ۲۱روزه برای شکایت به دادگاه ح...ادامه مطلب»

تمام ورزشکاران ایرانی که پرچم ایران را رها کردند ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی اخیرا اوج گرفته است، اتفاقی که البته تازه نیست اما در ماه‌های اخیر در میان قهرمانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شتاب...ادامه مطلب»

هفت ایرانی که با تابعیت کشورهای دیگر به دهکده المپیک آمدند ...
viatech.ir ۱۳۹۵/۰۵/۲۴
نویسنده: میثم تراشیه | ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ | بازی‌های المپیک هر چهار سال یک‌بار هیجان و حال و هوای خود را وارد دنیای ما می‌کند. حواشی این بازی‌ها در نوع خود...ادامه مطلب»


EOF