اعتراض پروانه سلحشوری به احکام سنگین برای فعالان روز کارگر: رأفت اسلامی برای زندانیان اعمال شود

اعتراض پروانه سلحشوری به احکام سنگین برای فعالان روز کارگر: رأفت اسلامی برای زندانیان اعمال شود ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ سیاست

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #اردیبهشت، #اسلامی، #اعتراض، #انقلاب، #ایران، #جهانی، #جوادی، #دادگستری، #روز_کارگر، #عاطفه_رنگریز، #عدالت، #عصر_ایران، #قانون_اساسی، #قوه_قضائیه، #مجلس، #مجلس_شورای_اسلامی، #مردم، #مرضیه، #مرضیه_امیری، #نوشین_جعفری، #وزارت_اطلاعات، #وزارت_دادگستری، #پروانه_سلحشوری، #پیشین

یک عضو فراکسیون زنان مجلس از میزان حکم صادر‌شده برای برخی بازداشتی‌های اخیر انتقاد کرد و از دستگاه‌های مرتبط اعمال رأفت اسلامی برای آنها را خواستار شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از شرق ، پروانه سلحشوری در جلسه علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با یادآوری اصل ۲۷ قانون اساسی ، بازداشت‌هایی را که در روز کارگر انجام شده است ، یادآور شد و ضمن انتقاد از میزان حکم‌های صادرشده برای افرادی مانند ، مرضیه امیری و عاطفه رنگریز و نوشین جعفری ، مقایسه این احکام با احکامی برای اختلاسگران را مایه تأسف دانست و گفت: عکاس جوانی به نام نوشین جعفری را حبس کرده‌اند. از وزارت اطلاعات ، وزارت دادگستری و قوه قضائیه تقاضا دارم با دید رأفت اسلامی به این جوانان بنگرند. این عضو کمیسیون فرهنگی در پایان گفت: آن زمانی که حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی برای ریاست دستگاه قضا آمدند ، حرف‌هایشان در دل مردم یادآور عدالت و دادخواهی بود؛ اما دوباره شاهد تکرار احکامی هستیم که رؤسای پیشین قوه قضائیه بر آن تأکید داشتند.
بازداشت و بعد احکام سنگین بازداشت‌شدگان تجمع روز کارگر با انتقاد‌های گسترده‌ای همراه بوده است. اردیبهشت 98 هم‌زمان با روز جهانی کارگر ، تجمعی در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شد که مأموران امنیتی اقدام به بازداشت تعدادی از شرکت‌کنندگان در این تجمع کردند. برخی از بازداشت‌شدگان آزاد شدند و برای بقیه نیز در هفته‌های اخیر احکام زندان و شلاق صادر شده است.

یکی از محکومان به حبس طولانی ، مرضیه امیری ، خبرنگار روزنامه « شرق » است که برای تهیه گزارش از تجمع روز کارگر در تجمع حاضر شده بود که با قرار بازداشت موقت همچنان در زندان است و به حکم دادگاه بدوی به ۱۰ سال و نیم زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق ، محکوم شده است.

نسرین جوادی ، دیگر فعال کارگری ، به هفت سال زندان و حسن سعیدی و رسول طالب‌مقدم ، دو عضو سندیکای کارگران شرکت واحد به پنج سال و دو سال زندان محکوم شده‌اند. عاطفه رنگریز هم به حکم دادگاه انقلاب به ۱۱ سال و نیم زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

همچنین پروین محمدی ، علیرضا ثقفی و همسرش هاله صفرزاده ، از فعالان کارگری ، به یک سال زندان محکوم شده‌اند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

جهان نيوز - روحانی: ملت ایران را نمی‌توان به تسلیم واداشت/ هرکس پاسخ م...
jahannews.com ۱۳۹۲/۰۵/۱۶ اخبار
به گزارش جهان به نقل از تسنیم، مراسم تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی آغاز شد. ۶۰ هیئت خارجی در این مراسم تحلیف ...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

یازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار گردید ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۲/۰۳/۲۴ تاریخ
یازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار گردید که طی آن حسن روحانی به عنوان هفتمین رئیس‌جمهور ایران برگزیده شد. همزمان چهار...ادامه مطلب»


EOF