کانادا اموال مصادره‌شده ایران را فروخت

کانادا اموال مصادره‌شده ایران را فروخت...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اسلامی، #اعتراض، #انتاریو، #ایران، #تاریخ، #تهران، #تورنتو، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حمایت_ایران، #خبر، #دانشگاه، #دلار، #دولت، #دولت_سوریه، #دیوان، #سند، #سوریه، #قانونی، #مونترال، #وکیل، #پیشین، #کانادا، #کانادایی

منابع کانادایی از فروش ده‌ها میلیون دلار از اموال مصادره‌شده ایران در این کشور توسط دولت « اُتاوا » و پرداخت آن به عنوان غرامت به قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر جهان خبر دادند.
وبگاه « گلوبال‌نیوز » گزارش داد به سندی که اخیرا (ماه گذشته) در دیوان عالی « اُنتاریو » ارائه شده ، دست پیدا کرده که نشان می‌دهد قربانیان [ادعایی] تروریسم ، هر کدام بخشی از مبلغ فروش ساختمان‌های ایران در دو شهر اتاوا و تورنتو را دریافت کرده‌اند.
بر اساس این گزارش ، سند مذکور نشان می‌دهد اموال فروخته شده بیش از 28 میلیون دلار ارزش داشتند.
شرکت « آلبرت گلمان » در تاریخ هفتم آگوست به دیوان عالی کانادا اطلاع داد: « توزیع پول‌ها بین طلبکارانی که از سوی دادگاه اعلام شدند ، انجام گردید » . وکیل یکی از آن قربانیان ادعایی نیز دریافت این پول‌ها را تایید کرد.
یکی از این اموال فروخته شده ، ساختمان مرکز فرهنگی ایران در نزدیکی دانشگاه اتاوا بود به تنهایی به قیمت 26.5 میلیون دلار به یک شرکت ساختمانی از مونترال فروخته شد.
ساختمان مرکز مطالعات ایران در شهر تورنتو نیز که ریاست آن برعهده یکی از مقامات سفارتخانه ایران در کانادا بود ، به قیمت 1.85 میلیون دلار فروش رفت.گروه موسوم به « ائتلاف کانادایی ضد تروریسم » با ابراز خرسندی از فروش اموال ایران در کانادا ، به طرز مضحکی مدعی شد: « رژیم ایران ده‌ها میلیارد دلار بودجه به سازمان‌های تروریستی ارائه می‌کند که جان انسان‌های بی‌گناه از جمله کانادایی‌ها را می‌گیرند » .
دولت محافظه‌کار پیشین کانادا در سال 2012 قانونی تصویب کرد که به تبع آن شهروندان این کشور می‌توانند خواستار مصادره و فروش اموال ایران جهت پرداخت غرامت قربانیان تروریسم شوند که اکنون با فروش دو ساختمان مذکور به نظر این قانون دیگر به پایان راه رسیده است.
دولت جمهوری اسلامی ایران از چند سال پیش با « سیاسی » خواندن فرایند قضایی جهت مصادره اموال خود ، یک شرکت حقوقی را برای اعتراض به دیوان انتاریو استخدام کرد.
گلوبال نیوز در ادامه می‌نویسد که علاوه بر فروش دو ساختمان مذکور ، مبلغ 2.6 میلیون دلار نیز از حساب‌های بانکی ایران در کانادا برداشت و به آن قربانیان ادعایی پرداخت شده است.
دولت کانادا در سال 2012 به بهانه حمایت ایران از دولت سوریه در برابر تروریست‌ها ، روابط دیپلماتیک با تهران را برهم زد و تاکنون نیز این وضعیت ادامه دارد.
---دولت کانادا به بهانه حمایت از قربانیان ادعایی تروریسم در سراسر جهان ، بخشی از اموال مصادره‌شده ایران در این کشور را فروخت. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»


EOF