دختر آبی؛ سکوت و فرار به جلوی صداوسیما

دختر آبی؛ سکوت و فرار به جلوی صداوسیما ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آزادی، #آنلاین، #آیت_الله، #ارتباط، #استادیوم_آزادی، #استقلال، #اسفند، #اسلامی، #افکار، #الله، #انتخابات، #انقلاب، #تهران، #توییتر، #جمهوری_اسلامی، #خبر، #خبرآنلاین، #خبرگزاری، #دختر_آبی، #رفسنجانی، #روزنامه_کیهان، #سحر_خدایاری، #سلامت، #صدا_و_سیما، #علی_مطهری، #مازیار، #مازیار_ابراهیمی، #مجازی، #مجلس، #مجمع، #نشر_اکاذیب، #نماینده_مجلس، #هاشمی، #هاشمی_رفسنجانی، #همت، #چهارشنبه، #کیهان

شورای سردبیری خبر آنلاین و علی مطهری از صداوسیما خواسته‌اند به آنها طبق قانون فرصت دهد تا به گزارش‌های غیرحرفه‌ای و "غرض‌‌آلود" تلویزیون درباره سحر خدایاری پاسخ دهند. خبرآنلاین سکوت دو روزه صداوسیما را مشکوک خوانده است.
در گزارشی که صداوسیمای جمهوری اسلامی در برنامه ۸:۳۰ تحت عنوان روشنگری درباره ماجرای دختر آبی پخش کرد ، خبرآنلاین منبع انتشار "حکم شش ماه زندان" برای سحر خدایاری معرفی شد. در برنامه زنده شبکه ۳ نیز علی مطهری ، نماینده مجلس به نشر اکاذیب درباره سحر خدایاری متهم شد.
شورای سردبیری خبر آنلاین و علی مطهری ، هر کدام در نامه‌هایی جداگانه ، خواهان استفاده از حق پاسخگویی در تلویزیون شده‌اند. در نامه سرگشاده خبرآنلاین آمده که "دروغ‌های آشکار می‌تواند رسانه ملی را بیش از پیش در خطر بی اعتبارشدن نزد افکار عمومی قرار دهد." مطهری نیز ابراز امیدواری کرده که درخواست‌اش به سرنوشت درخواست هاشمی رفسنجانی پس از مناظره انتخابات سال ۸۸ دچار نشود.
سکوت "مشکوک" صداوسیما
شورای سردبیری خبر آنلاین ، سکوت دو روزه معاونت سیاسی صداوسیما در ماجرای مرگ سحرخدایاری را مشکوک می‌خواند: « معاونت سیاسی پس از سکوت دو روزه در رفتاری که فرار به جلو محسوب می‌شود ، خبر آنلاین را به انتشار خبر محکومیت حبس شش ماهه آن مرحومه متهم کرده و دو شب متوالی ، در برنامه ۲۰:۳۰ اکاذیب خود را ادامه می‌دهد. حال آن که در فرصتی که معاونت یادشده در غفلت بود ، روزنامه کیهان و برخی مطبوعات ورزشی و خبرگزاری‌های مهر و میزان برای رفع توهم‌های در جامعه ضمن مصاحبه با مطلعان پرونده و خانواده آن مرحومه ، اقدام حرفه‌ای مناسب را انجام دادند. »
شورای سردبیری خبرآنلاین می‌نویسد اقدام بخش خبری ۲۰ ، ۳۰ همزمان شده با فعالیت فعالان فضای مجازی که اکثرشان فاقد نام واقعی هستند و برخی از متون این افراد در تلویزیون منتشر می‌شود: « امید است صداوسیما ارتباط خود با لشکر توییتری غیرخوشنامی را که این روزها همت خود را بر دفاع از بخش خاصی از معاونت سیاسی سازمان متمرکز کرده‌اند ، به گونه‌ای باورپذیر تکذیب کند. »
خبرآنلاین با اشاره به تکرار این رفتارهای غیرحرفه‌ای در صداوسیما و با استناد به ماده ۳۰ اصلاحی اساسنامه این سازمان ، خواستار آن شده که فرصتی در اختیار این خبرگزاری قرار گیرد تا پاسخ "اکاذیب مطروحه" را در همان برنامه ۸:۳۰ بدهد.
مطهری: دو برابر وقت می‌خواهم
علی مطهری نیز در نامه سرگشاده‌اش خطاب به رئیس صداوسیما ، با اتکاء به همین ماده که به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیده ، خواستار حضور در شبکه ۳ شده تا از خودش در برابر انتقادها دفاع کند. در برنامه‌ زنده‌ای که پنجشنبه شب ، تحت عنوان "پرونده ویژه" از شبکه ۳ صداوسیما پخش شد ، علی مطهری به نشر اکاذیب درباره مرگ سحر خدایاری به قصد کسب رای متهم شد.
مطهری نوشته است: « مستدعی است طبق ماده واحده مصوب مجمع تشخیص مصلحت نظام ترتیبی اتخاذ کنید که اینجانب به مدت دو برابر زمانی که درباره این بنده به تصریح و به تلویح نشر اکاذیب کردند ، در همان زمان از شبانه روز در شبکه ۳ سیما از خود دفاع کنم. امیدوارم این درخواست به سرنوشت درخواست مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از مناظره کذایی انتخابات سال ۸۸ دچار نشود. »
نماینده تهران ، پس از پخش خبر مرگ دختر آبی ، بازداشت سحر به خاطر ورود پسرانه به استادیوم آزادی و خودسوزی‌اش به خاطر شنیدن محکومیت شش ماه زندان را ناشی از بی‌تدبیری دانسته و گفته بود که حفظ نظام به این کارها نیست. او بعدا در توییتی قبول کرد که حکم دادگاه صادر نشده بوده اما این خبر را قطعی دانست که شخصی غیرمسئول به سحر گفته ۶ ماه حبس گرفته است.
کتمان برای "حفظ نظام"
منبع همه رسانه‌ها در انتشار خبر شش ماه حبس برای دختر آبی ، مصاحبه خواهر سحر خدایاری است. او به روزنامه "شهروند" گفته که خواهرش برای تماشای بازی استقلال و العین در اسفند ۹۷ کلاه گیس آبی گذاشت و پالتوی بلند پوشید اما وقتی ماموران فهمیدند دختر است بازداشتش کردند: « چهارشنبه بود که ما به دادسرای ارشاد رفتیم. بازپرس وثیقه ۵۰میلیون تومانی تعیین کرد اما این پول نقد را همراه نداشتیم. فردا که پول را واریز کردیم کار از کار گذشته بود و خواهرم تا روز شنبه در زندان بود. «
شهروند از قول خواهر سحر نوشته بود او وقتی چند هفته بعد برای گرفتن گوشی موبایلش به دادسرای ارشاد مراجعه کرد ، از کسی شنیده بود که باید ۶ماهی زندانی شود: « همین هم حال او را بدتر کرد. تا این‌که به ما اطلاع دادند پرونده به دادگاه انقلاب رفته است. »
پس از مرگ سحر خدایاری ، هیچ اثری از خواهر او نیست و تنها پدرش را در صدا و سیما نشان داده‌اند. حیدرعلی خدایاری ، جانباز و بازنشسته جهاد سازندگی است. او گفته که مدافع نظام و انقلاب است و نمی‌خواهد مرگ دخترش مورد سوءاستفاده دشمن و برخی جریان‌ها قرار گیرد.
در این میان ، سخنگوی قوه قضاییه از حیدرعلی خدایاری به خاطر "مواضع هوشمندانه‌اش در گفت‌وگو با رسانه‌ها" تقدیر کرده است.
کاربری در توییتر نوشته است: « دلم واسه بابای سحر میسوزه هم دخترشو ازش گرفتن و جیگرش سوخته ، هم مجبوره واسه حفظ سلامت خانوادش هرچی بهش میگن رو تکرار کنه و نمک بپاشه رو زخم خودش ... اونایی هم که به این حرفا استناد میکنن برن کلیپای مصاحبه مازیار ابراهیمی رو ببینن... »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
www.parseed.ir ۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

روحانی در جمع تعدادی از نمایندگان: کسی نمیگویدبرجام هیچ ایرادی ندارد/...
mehrnews.com ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ سیاست
شناسهٔ خبر: 3975304 - چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱ سیاست > مجلس کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری مجلس گفت: عده‌ای به دنبال این هستند که بیان کنند ...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»


EOF