"دختر آبی" روی پیراهن بازیکنان استقلال حک شد

"دختر آبی" روی پیراهن بازیکنان استقلال حک شد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۸/۰۶/۲۵

کلیدواژه ها:#Aftabnews.ir، #آزادی، #استقلال، #اسفند، #اسلامی، #اعتراض، #افغانستان، #انقلاب، #انگلیسی، #ایتالیا، #ایران، #ایرانی، #باشگاه_استقلال، #بیمارستان، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #خودسوزی، #داماش، #داماش_گیلان، #دختر_آبی، #رشت، #زنان_ایرانی، #سانسور، #سحر_خدایاری، #سلیمان، #شبکه‌های_اجتماعی، #شعار، #شهریور، #صدا_و_سیما، #طراحی، #فارسی، #فدراسیون، #فدراسیون_فوتبال، #مسجد_سلیمان، #میدان، #میلان، #ورزشگاه_آزادی، #کابل، #گیلان


بازیکنان استقلال تهران پیش از مصاف با نفت مسجد سلیمان یاد هوادار تازه درگذشته تیمشان را زنده نگه داشتند.
آفتاب‌‌نیوز :
بازیکنان تیم استقلال با پیراهنی که روی آن عبارت دختر آبی حک شده بود به زمین رفتند.
درگذشت دختر هوادار استقلال که اقدام به خودسوزی کرده بود ، بازتاب گسترده ای داشت و از این رو طی هفته گذشته تعداد زیادی از بازیکنان استقلال در پست های اینستاگرامی ضمن تسلیت حمایت خود از زنان هوادار فوتبال را برای حضور در ورزشگاه ها علنی کردند.

بعد از این اتفاقات بازیکنان استقلال امروز با پیراهنی که روی آن عبارت « دختر آبی » حک شده بود مقابل نفت مسجدسلیمان به میدان رفتند که در نوع خود جالب بود. استقلالی ها روی پیراهن خود ، پیراهن مشکی رنگی که به یاد سخرخدایاری طراحی شده بود ، پوشیدندو به این شکل به خانواده آن مرحومه و طرفداران فوتبال تسلیت گفتند.
بازیکنان تیم فوتبال استقلال تهران روز یک‌شنبه ۲۴ شهریور قبل از آغازی بازی مقابل تیم نفت مسجد سلیمان برای گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری تی‌شرتی مشکی روی پیراهن ورزشی خود به تن کردند که روی آن عبارت "دختر آبی" به زبان‌های فارسی و انگلیسی به چشم می‌خورد.
سحر خدایاری اسفند ۱۳۹۷ هنگامی که تلاش می‌کرد با لباس پسرانه و برای تماشای بازی آبی‌پوشان استقلال و تیم العین امارات وارد ورزشگاه آزادی تهران شود توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شد.
او چندی پیش ، بعد از آزادی از زندان و پس از مراجعه به دادگاه انقلاب مقابل ساختمان دادگاه خودسوزی کرد و ۱۸ شهریور بر اثر شدت سوختگی در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.
خودسوزی و مرگ سحر خدایاری بازتاب گسترده‌ای در داخل و خارج ایران داشته و بار دیگر به بحث و مناقشه در مورد ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها در جمهوری اسلامی دامن زده است.
باشگاه استقلال تهران در صفحه توئیتر خود با انتشار عکسی از بازیکنان این تیم با تی‌شرت مشکی ، این کار را اقدامی "به یاد دختر آبی" توصیف کرده است.
سانسور صدا و سیمای جمهوری اسلامی
سایت خبری آقتاب‌نیوز شامگاه یک‌شنبه در گزارشی نوشت که صدا و سیما جمهوری اسلامی گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری توسط بازیکنان تیم استقلال را سانسور کرده و پخش زنده بازی این تیم مقابل نفت مسجد سلیمان با تاخیر انجام شده تا بینندگان صحنه قرارگرفتن بازیکنان مقابل دوربین خبرنگاران را نبینند.
با این همه ، این حرکت بازیکنان استقلال و سرودخوانی هواداران باشگاه داماش به یاد سحر خدایاری در ورزشگاه رشت ، در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای داشته است.
بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی و برخی از فعلان سیاسی ، مانند مصطفی تاج‌زاده ویدئوی این سرود‌خوانی را بازنشر کرده‌اند.
هواداران تیم داماش گیلان در این سرود نه تنها یاد "دختر آبی ایران" را گرامی داشتند که اعتراض خود به ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها را نیز بیان کردند: « خالیه سکوی فوتبال ، از زنای پاک ایران. »
گرامی‌داشت یاد "دختر آبی" در خارج از ایران
در روزهای گذشته گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری در سطح بین‌المللی نیز بسیار به چشم خورده است. همزمان با بازی تیم‌های استقلال و نفت در ورزشگاه آزادی تهران ، بازیکنان تیم زنان "آ اس رم" پیش از بازی افتتاحیه لیگ فوتبال ایتالیا مقابل تیم "آ ث میلان" به یاد و احترام "دختر آبی" بازوبندهایی به رنگ آبی به بازوی خود بستند.
در روزهای گذشته در برخی کشورهای دیگر نیز حرکت‌هایی برای گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری و حمایت از حق زنان ایرانی برای ورود به ورزشگاه‌ها انجام شده است.
۲۲ شهریور شماری از تماشاگران در استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل با درست گرفتن پلاکارهایی که عبارت "هشتگ دختر آبی" روی آن به چشم می‌خورد و با سردادن شعار ، با زنان ایرانی هوادار فوتبال و خانواده سحر خدایاری ابراز همدردی و همبستگی کردند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

كشف كودتاي عناصر ضد انقلاب براي براندازي جمهوري اسلامي ايران (1361 ش) ...
rasekhoon.net ۱۳۶۱/۰۱/۲۲ تاریخ
تقویم تاریخ: كشف كودتای عناصر ضد انقلاب برای براندازی جمهوری اسلامی ایران (1361 ش) آیت الله ری شهری رئیس دادگاه انقلاب اسلامی ارتش در اطلاعیه ای از دس...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

دیدار هیات دیپلماتیک ژاپن با ناصرالدین شاه ...
bbc.com 27/09/1880 تاریخ
روابط ایران و ژاپن (به ژاپنی: 日本とイランの関係) گذشته از سوابق تاریخی، با بستن یک قرارداد دوستی در سال ۱۳۰۸ (خورشیدی) به صورت رسمی برقرار شد. در روابط ایران ...ادامه مطلب»


EOF