فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد /

فدراسیون جهانی جودو، «جودوی ایران» را تعلیق کرد / ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

کلیدواژه ها:#Tabnak.ir، #آسیا، #اعتراض، #المپیک، #ایران، #ایرانی، #تاریخ، #توکیو، #جهانی، #جودو، #جودوی_ایران، #سپتامبر، #شتر_سواری_دولا_دولا_نمیشه، #فدراسیون، #قانونی، #ورزش، #کمیته_المپیک، #کمیته_ملی

با اتهام باخت عمدی ، تبعیض ، گرایش سیاسی و زیر پای گذاشتن اساسنامه؛
فدراسیون جهانی جودو ، « جودوی ایران » را تعلیق کرد / فرصت ۲۱روزه برای شکایت به دادگاه حکمیت ورزش
فدراسیون جهانی جودو مدعی است ، رفتارهای مسئولان ایرانی در تضاد کامل با مفاد نامه‌ای است که به تاریخ هشتم می ۲۰۱۹ به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که امضای سیدرضا صالحی امیری ، رئیس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی ، رئیس فدراسیون جودوی ایران در پای آن قرار داشت.
فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد ، پس از اتفاقاتی که در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ توکیو رخ داد و طی آن سعید ملایی (بنا به ادعای فدراسیون جهانی) از طرف مقامات ایرانی مجبور به کناره‌گیری از رقابت خود شد ، این فدراسیون به تعلیق جودوی ایران از حضور در کلیه رقابت‌های بین‌المللی اقدام کرد.
به گزارش « تابناک » ؛ در بیانیه فدراسیون جهانی جودو آمده است: این رفتار‌ها در تضاد کامل با مفاد نامه‌ای است که به تاریخ هشتم می ۲۰۱۹ به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد و امضای سیدرضا صالحی امیری ، رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی ، رییس فدراسیون جودوی ایران در پای آن قرار داشت. در آن نامه این ‌طور آمده بود که ما تمایل داریم این را تأیید کنیم که کمیته المپیک ایران کاملا به منشور المپیک و اصول آن پایبند است و فدراسیون ایران کاملا آن را رعایت می‌کند.
در ادامه این بیانیه فدراسیون جهانی جودو مدعی شد: ایران علاوه بر این ، نقض آشکار و جدی اساسنامه فدراسیون جهانی جودو را انجام داده و اهداف و اساس فعالیت فدراسیون جهانی را رعایت نکرده است. بدون هیچ پیش داوری و یا اتهام احتمالی ، این رفتار‌ها موارد زیر را نقض کرده است؛
- اساسنامه فدراسیون جهانی جودو
- احترام به اصول جهانی و هر گونه بی‌طرفی سیاسی
- ماده ۱.۲.۴: قائل نشدن هر گونه تبعیض به هر دلیل در رابطه با نژاد ، رنگ پوست ، جنسیت ، تمایل‌های جنسی ، زبان ، مذهب ، گرایشات سیاسی یا عقیدتی ، ثروت و ...
- قوانین سازمانی و ورزشی فدراسیون جهانی جودو
- ماده۱.۲.۲ - تبانی و باخت عمدی (نتیجه غیرواقعی)
- اصول اخلاقی فدراسیون جهانی جودو
- منشور المپیک
کمیته اجرایی فدراسیون جهانی جودو در نظر گرفت که چنین رفتاری غیرقابل تحمل است و در نتیجه با استناد به ماده ۲۸ اساسنامه فدراسیون جهانی جودو ، پروسه قضایی علیه فدراسیون ایران و ارائه این پرونده به کمیته انصباطی فدراسیون جهانی جودو در اسرع وقت صورت می‌گیرد.

مهلت ۲۱ روزه ایران برای اعتراض به تعلیق جودو و اجرای فوری حکم!
بر اساس موارد فوق‌الذکر ، کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعلام کرده است؛
- فدراسیون جودو ایران می‌تواند نسبت به حکم صادر شده به دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) اعتراض کند. مهلت قانونی برای اعتراض ۲۱ روز از زمان دریافت حکم است.
- تعلیق حفاظتی در نظر گرفته شده برای فدراسیون جودوی ایران از تمامی رقابت‌ها و فعالیت‌های اجرایی و اجتماعی ، از ۱۸ سپتامبر تا زمان اعلام حکم نهایی در خصوص این پرونده از سوی کمیسیون انضباطی اجرایی است.
- این تعلیق حفاظتی با وجود نهایی نبودن حکم ، بلافاصله لازم‌الاجراست.
- این حکم به افراد ذیل ابلاغ می‌شود؛
آقای ماریوس ویزر ، رئیس فدراسیون جهانی جودو ، آقای ژان لوک روگ ، دبیر کل فدراسیون جهانی جودو ، آقای عبید الانزی ، رئیس اتحادیه جودوی آسیا ، محمد مریدا ، مدیر آموزش و مربیگری فدراسیون جهانی جودو و آقای ولادیمیر بارتا ، رئیس دپارتمان ورزشی فدراسیون جهانی جودو و فدراسیون جودوی ایران.
شتر سواری دولا دولا نمیشه
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تمام ورزشکاران ایرانی که پرچم ایران را رها کردند ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
مهاجرت و پناهندگی ورزشکاران ایرانی اخیرا اوج گرفته است، اتفاقی که البته تازه نیست اما در ماه‌های اخیر در میان قهرمانان و ورزشکاران رشته‌های مختلف شتاب...ادامه مطلب»

تعلیق شرکت ایران در تمامی مسابقات جهانی جودو تایید شد ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تعلیق فدراسیون جودوی ایران از شرکت در تمامی مسابقات و فعالیت های اجرایی و مدنی تحت مدیریت این نهاد تایید شده است. ایران ...ادامه مطلب»

سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، پناهنده شد؟ ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده رژیم صهیونیستی، عواقب فاجعه باری برای کاروان ورزش ا...ادامه مطلب»

حذف مارال مردانی به دلیل حجاب؛ سخنان ضد و نقیض مسئولان ورزش ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
رضا قره خانلو، رئیس آکادمی ملی المپیک ایران می گوید مدیر اجرایی مسابقات المپیک جوانان آرژانتین نامه ای را به وی نشان داده است که براساس آن ممنوعیت باز...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»


EOF