احتمال رفع توقیف نفتکش بریتانیایی "استینا ایمپرو"

احتمال رفع توقیف نفتکش بریتانیایی "استینا ایمپرو"...
dw.com ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آدریان_دریا، #آزادی، #امور_خارجه، #ایران، #بازار، #بریتانیا، #بندر_عباس، #بندرعباس، #بندری، #ترکیه، #تنگه، #تنگه_هرمز، #جبل‌الطارق، #خبر، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فرانسه، #دادگاه_عالی، #دریای_مدیترانه، #دریایی، #دلار، #سوئد، #سوریه، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #سپتامبر، #شهریور، #فرانسه، #مدیترانه، #مرسین، #هرمز، #وزارت_امور_خارجه، #پاسداران، #پرچم_ایران، #چهارشنبه، #یونان

بر اساس گزارش خبرگزاری‌ها به نقل از محافل دیپلماتیک ایران ، احتمال دارد ظرف چند روز آینده از نفتکش بریتانیایی "استینا ایمپرو" رفع توقیف شود. این نفتکش دو هفته پس از توقیف نفتکش "گریس ۱" توسط سپاه توقیف شده بود.
خبرگزاری فرانسه روز دوشنبه ۱۸ شهریور (نهم سپتامبر) خبر از رفع توقیف قریب‌الوقوع نفتکش بریتانیایی "استینا ایمپرو" داده است. این خبر از سوی یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه ایران رسانه‌ای شده است. پس از رفع توقیف از ابرنفتکش "گریس ۱" بازار گمانه‌زنی بر سر رفع توقیف نفتکش‌بریتانیایی یاد شده نیز داغ شده بود.شامگاه یکشنبه هشتم سپتامبر گزارشی از تلویزیون دولتی ایران پخش شد که در آن گفته شد ظرف چند روز آینده از نفتکش بریتانیایی یاد شده رفع توقیف می‌شود.
هفت نفر از ۲۳ خدمه نفتکش "استینا ایمپرو" روز چهارشنبه چهارم سپتامبر آزاد شده بودند. نفتکش بریتانیایی یاد شده روز ۱۹ ژوئیه ، دو هفته پس از توقیف نفتکش "گریس ۱" توسط نیروی دریایی جبل‌الطارق و در همراهی با ناوگان دریایی بریتانیا ، توسط سپاه پاسداران توقیف شده بود.
انتظار در بندرعباس
نفتکش‌بریتانیایی "استینا ایمپرو" پس از توقیف در آ‌ب‌های بین‌المللی تنگه هرمز به بندر عباس منتقل شده است و از زمان توقیف خود تا این لحظه در تصرف سپاه پاسداران بوده است.
روز چهارشنبه شرکت نفتی سوئد و شرکت "استینا بالک" خبر از آزادی شماری از خدمه این نفتکش دادند. توقیف نفتکش بریتانیایی یاد شده و همچنین توقیف ابرنفتکش "گریس ۱" منجر به بروز تنش در مناسبات ایران و بریتانیا شده بود.
پس از رفع توقیف از "نفتکش گریس ۱" با حکم دادگاه عالی جبل‌الطارق ، این نفتکش با نام "آدریان دریا ۱" و پرچم ایران به سوی بندری در یونان به راه افتاد.
این نفتکش در طول سفر خود اقدام به تغییر مسیر کرد و ابتدا به سوی بندر مرسین در ترکیه حرکت کرد و پس از آن نیز ، اعلام شد که این نفتکش‌ به سوی ساحلی در دریای مدیترانه در حرکت است.
این در حالی است که آمریکا با استناد به داده‌های موسسه رصد تانکرها اعلام کرده است که مسیر این نفتکش به سوی بندر طرطوس در سوریه است. نفتکش "آدریان دریا ۱" حامل دو میلیون و ۱۰۰هزار بشکه نفت به ارزش ۱۳۰ میلیون دلار است. ایران مدعی شده که محموله نفتی این نفتکش به فروش رسیده است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اسپانیا و ژاپن در ائتلاف دریایی برای نظارت بر تنگه هرمز شرکت نمی‌کنند ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ ارتش
بسیاری از متحدان آمریکا در کشاکش تصمیم برای شرکت در ائتلافی دریایی هستند که قرار است جهت تأمین امنیت عبور و مرور در تنگه هرمز تشکیل شود. آمریکا از ۶۰ ...ادامه مطلب»


EOF