رئیسی: در قوه قضائیه، رشوه‌هایی اخذ شده که بهت آور است/ از آپارتمان‌های 600 متری تا ویلاهای 4 هزارمتری شمال

رئیسی: در قوه قضائیه، رشوه‌هایی اخذ شده که بهت آور است/ از آپارتمان‌های 600 متری تا ویلاهای 4 هزارمتری شمال ...
asriran.com ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Asriran.com، #ابراهیم_رئیسی، #اروپایی، #انتخابات، #انقلاب، #انقلاب_فرهنگی، #ایران، #بازرسی، #تهران، #حجاب، #خبر، #سامان، #سیّد، #شورای_نگهبان، #فرانسه، #فضا، #قوه_قضائیه، #مالیات، #مبارزه_با_فساد، #مدیریتی، #مردم، #وکیل، #کشف

رئیس قوه قضاییه از ایجاد مجتمع مبارزه با مفاسد اقتصادی در تهران و شهرستان‌ها یکی از اقدامات دوره جدید قوّه قضائیه خبر داد.
به گزارش عصرایران به نقل از میزان ، سیّد ابراهیم رئیسی رئیس قوّه قضاییه عصر سه‌شنبه در نشست نوبت دوم هفتمین اجلاسیه خبرگان رهبری در دور پنجم ، در پاسخ به سوالی درباره ریشه‌های ایجاد فساد ، یکی از این ریشه‌ها را نبود شفافیت دانست و در ادامه گفت: دفاع حزبی و قبیلگی از دوستان و همفکران ، یکی دیگر از عوامل ایجاد فساد است.
بخش‌های مهم سخنان رییس قوه قضاییه را در ادامه بخوانید:
*وقتی دوره مدیریتی یک عده تمام می‌شود ، مدیران بعدی می‌آیند و همه چیز را گردن مدیران قبلی می‌اندازند. در حالی که اگر روابط ، سالم باشد ، نباید شاهد چنین رفتارهایی باشیم.
*بودجه بندی معیوب یکی دیگر از زمینه‌های ایجاد فساد است
*مسئله یارانه‌های پنهان اگر اصلاح نشود ، فاصله فقیر و غنی روز به روز بیشتر می‌شود.
*غفلت از جریان انقلاب و انقلابی عمل نکردن ، از عوامل دیگری زمینه ایجاد فساد است.
*اگر نظام یارانه‌ و مالیات اصلاح شود ، اگر نگوییم همه مشکلات ، امّا بخش قابل توجهی از نگرانی‌های بودجه‌ای حل می‌شود؛ فقط کافی است با نگاه انقلابی و با قدرت وارد شد.
* در حالی که رئیس جمهور ما در آمریکا حضور دارد ، سه کشور اروپایی علیه ایران بیانیه صادر می‌کنند؛ یعنی در حالی که رئیس‌جمهور ما دارد به "مکرون" دست می‌دهد ، فرانسه به‌همراه دو کشور دیگر علیه ما بیانیه صادر می‌کنند.
* اروپایی‌ها با بیانیه خود ، حرمت رییس جمهور و ملّت ایران را شکستند.
* هیچ کدام از مشکلات کشور ، حل ناشدنی نیست ، هرچه جلوتر می‌رویم ، بیشتر معتقد می‌شویم که مشکلات ، قابل حل است.
*در مبارزه با فساد ، هیچ خط قرمزی نداریم ، در خود قوه قضائیه با مواردی مواجه و متوجه شدیم رشوه‌هایی اخذ شده است که بهت آور است؛ از آپارتمان‌های ششصدمتری گرفته تا ویلاهای چهارهزارمتری در شمال که در نوع خود کم نظیر است. البته متهمان بازداشت و اموال نامشروع آنها ضبط شده است.
*این نظام ، ریشه در فقه و قانون ما دارد و در کشف حقیقت به قاضی کمک می‌کند ، اما نیاز به ساماندهی دارد.
*شفاف شدن و واقعی شدن تعرفه‌های وکالت را امری ضروری است. مردم باید بدانند که چقدر باید به یک وکیل بپردازند‌.
* هرکاری که به مردم واگذار شد ، درست شد.
* گزارشگر فساد باید تشویق شود. اگر کارمندی ، رئیس خود را امر به معروف و نهی از منکر کرد ، نباید مواخذه شود ، بلکه مستحق تشویق است.
*حمایت از تولیدکننده‌ها یکی دیگر از برنامه‌های ضروری است و ما در سازمان بازرسی ، دفتری را برای حمایت از تولیدکننده‌ها و رسیدگی به مشکلات آن‌ها ایجاد کرده‌ایم.
*در جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی هم این را گفتم که اگر دستگاه‌های دولتی تصمیم بگیرند که وضعیت حجاب ، سامان گیرد ، حتماً شاهد تغییرات محسوسی خواهیم بود ، چرا که در بحث رعایت عفاف و حجاب مراکز دولتی باید پیشقدم باشند ، بنابراین نیازی هم به بگیر و ببند نیست.
*ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با همکاری شورای نگهبان ایجاد خواهد شد. اجازه نمی‌دهیم عده‌ای در فصل انتخابات ، تخلّفاتی را مرتکب شوند و بعد هم انتخابات برگزار شود و کسی رسیدگی نکند.
* همه نهادهای مطّلع می‌گویند فضایی که در کشور در حال شکل‌گیری است ، فضایی است که افراد فاسد ، احساس امنیت نمی‌کنند ، و ما همین را می‌خواهیم. این فضا باید تشدید شود تا افراد فاسد نتوانند در دستگاه‌ها ، لانه کنند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

یاشار سلطانی: دادگاه انقلاب صلاحیت رسیدگی به پرونده مرا ندارد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ سیاست
گزارش از فرشته قاضی یاشار سلطانی، روزنامه نگار و مدیر وب سایت خبری معمارنیوز در مصاحبه با یورونیوز می گوید که حکم صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب س...ادامه مطلب»

باید برای کشف فساد به من جایزه می‌دادند/ احمدی نژاد دیگر تمام شد ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۲۲ اقتصاد
محمد جهرمی مدیرعامل سابق بانک صادرات که درگیر پرونده مشهور فساد 3000 میلیارد تومانی بود، اکنون ناگفته‌هایی از این پرونده را بیان کرده است. او از فعالی...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»


EOF