پاسخ فرمانده کل ارتش به تهدید وزیر خارجه عربستان؛ چپ نگاه کنید با راهبرد ۱۰ به ۱ جوابتان را می‌دهیم

پاسخ فرمانده کل ارتش به تهدید وزیر خارجه عربستان؛ چپ نگاه کنید با راهبرد ۱۰ به ۱ جوابتان را می‌دهیم ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آرامکو، #آستان، #ارتش، #ارتش_جمهوری_اسلامی_ایران، #استقلال، #اسلامی، #اشغال، #امامزاده، #انقلاب، #انقلاب_اسلامی، #ایران، #ایمان، #بسیج، #تهران، #جزایر_سه_گانه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حرم، #حضرت، #خدا، #دانشگاه، #دفاع_مقدس، #سرلشکر_موسوی، #سعودی، #سلاح، #شهرستان، #شهریور، #شوروی، #صدام، #عبدالرحیم_موسوی، #عراق، #عربستان، #عربستان_سعودی، #عروس، #عیار، #فارس، #فرمانده_کل، #فرمانده_کل_ارتش، #قرآن، #مدافع_حرم، #مردم، #مقاومت، #مقدس، #ملت، #موسوی، #موسی، #نظامی، #وزیر، #وزیر_خارجه، #یمنی

فارس نوشت: فرمانده کل ارتش با بیان اینکه هرگونه نگاه چپ به ایران با راهبرد ۱۰ به یک پاسخ داده می‌شود ، گفت: در مورد عربستان سعودی و تهدیدات آن‌ها ، ما پاسخی برای یک کشور شکست‌خورده نداریم.
امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در مراسم یادواره شهدای شهرستان پیشوا در جمع خبرنگاران در مورد تهدیدات وزیر خارجه عربستان در مورد ایران پیرامون حمله به پالایشگاه آرامکو اظهار کرد: بحثی که به ما نظامی ها مربوط می‌شود اگر کسی به آب و خاک این کشور نگاه چپ کند با راهبرد ۱۰ بر ۱ مواجه خواهند شد.
وی افزود: ما برای کشوری که از یک جایی کم می آورد و شکست می‌خورد پاسخی برای او نخواهیم داشت.
سرلشکر موسوی در خصوص شکست عربستان در مقابل یمنی ها بیان کرد: آنها در مقابل یمنی ها شکست خوردند. یمنی که ۵ سال است هرگونه بلایی به آن تحمیل شده است و حتی نگذاشتند یک چوب کبریت وارد کشورش شود این کشور را مورد حمله قرار می‌دهند اگر کشور شکست خورده‌ای اظهار نظر کرد ما پاسخی به او نخواهیم داد آنها پاسخ و سیلی های محکم خود را سال های قبل از ما گرفتند.
فرمانده کل ارتش: پیروزی در دفاع مقدس موجب شکل‌گیری مقاومت در منطقه شد
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در مراسم یادواره شهدای شهرستان پیشوا در هفته دفاع مقدس در تالار قرآن حرم امامزاده جعفر(ع) اظهار کرد: شهیدان دوران دفاع مقدس ، شهدای مدافع حرم شهیدان راه حفظ و امنیت ایران اسلامی را گرامی می داریم با عرض ادب و احترام به آستان جعفربن موسی (ع) خداوند بزرگ را شاکرم که توفیق داد که امروز در این مکان مقدس در جمع شما مردم عزیز پیشوا باشم.
اهم سخنان امیر موسوی را در ادامه بخوانید:
- انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت عزت گرایانه و استقلال طلبانه و ضد سلطه خود دست قدرت های استکباری چپاول گر را از منابع ملی خود کوتاه کرد به همین دلیل از همان آغاز انقلاب مورد خصومت استکبار قرار گرفت دشمنان انقلاب برای نابودی انقلاب به هر کاری روی آوردند و در آخر عروس خیمه شب بازی خود صدام را مامور انجام جنگ تمام عیار به نظام نوپای اسلامی کردند.
- صدام مقابل دوربین‌ها قرارداد الجزایر را پاره کرد و مدعی شط العرب شد و مالکیت جزایر سه گانه را برای اعراب دانست.
- دشمنان انقلاب اسلامی در محاسبه غلط به این جمع بندی رسیدند می توانند انقلاب را ریشه کن کنند و به اهداف ظالمانه خود دست پیدا کنند فکر می کردند جنگ می تواند انقلاب اسلامی را منحرف کند و فکر می‌کردند. پیامدهای جنگ باعث می شود ایران دست خود را برای رفع نیازهای خود به سوی آمریکا دراز کند شوروی هم به ظاهر اعلام بی طرفی و در واقع از عراق پشتیبانی می‌کرد آنها فکر می‌کردند این جنگ می‌تواند به معاملات سلاح آنها رونق ببخشد.

- در مجموع حمایت‌های آمریکا و سکوت و پشتیبانی شوروی و هم سویی کشورهای منطقه این ها عوامل عمده بین‌المللی بودند که صدام را ترغیب کردند تا به ایران حمله کند. باید یادمان بیاید که ما در ۳۱ شهریور ۵۹ در مقابل چه قدرت های ظاهری قرار داشتیم و سرانجام این جنگ نابرابر به کجا رسید.
- سپاهیان و ارتش و بسیج کارهای بزرگی کردند تا بعد از ۳۰ سال اوراق بیشتری از دفتر دفاع مقدس دست نخورده باقی مانده است ، ملت ایران توانستند دشمنی را که آماده بودند تهران و انقلاب را نابود کنند سر جایش نشاند. در آن زمان تسلیحات فوق دشمن در برابر ایمان و رشادت ایران راه به جایی نبرد و این جنگ نابرابر به پایان رسید مردان ما اجازه ندادند حتی یک وجب در اشغال دشمن بماند.
- پیروزی در دفاع مقدس موجب شکل گیری مقاومت در منطقه شد و این تجربه امروز الگوی ملت های مظلوم شده است. دفاع مقدس یک دانشگاه بود که درس های زیادی برای ملت ایران و جهان داشت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به نظام مقتدر در منطقه شناخته شد. ملت ایران فهمید که باید روی پای خود بایستد و دست به روی دشمن دراز نکند.
- پایداری و مقاومت درس دیگری از دانشگاه دفاع مقدس است شما شاهد هستید که در سال های اخیر دشمنان با فشار اقتصادی میخواستند ملت ایران را تسلیم کنند ، اما ملت ایران با ایمان به خدا مقابل دشمن ایستادند که موجب الگوی در منطقه شده است تنها راه بیزاری از دشمنان مقاومت است.
- دستاوردهای بزرگ ملت ایران بعد از جنگ تحمیلی مرهون رهبری است که توانسته است کشتی عظیم انقلاب را در برابر دشمنان هدایت کند و به سمت پیشرفت رهنمون کند ما وظیفه داریم با هوشیاری کامل و تدابیر رهبر انقلاب در مقابل دشمن ایستادگی کنیم و خود را آماده ظهور حضرت حجت(عج) کنیم.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

حماسه سیاسی مردم در انتخابات زمینه ساز اقتدار در تعامل با جهان و ورود ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ اخبار
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری درگفت و گوی زنده تلویزیونی با مردم، مهمترین مسایل داخلی و بین المللی را تشریح کرد. به گزارش پایگاه...ادامه مطلب»

گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به ص...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ اخبار
گزارش کامل فارس از مراسم افتتاحیه «پارلمان دهم» زنگ آغاز مجلس دهم به صدا درآمد/ رهبر انقلاب:سنگری برابر افزون‌خواهی استکبار بسازید/ روحانی:برای رفع فق...ادامه مطلب»


EOF