رونمایی از سه ناو جنگی ارتش؛ «دنا»، «شیراز» و «تفتان»/دریادار سیاری: تحلیل‌گر بزرگ عرب گفت آرزوی دیرینه هخامنشیان برآورده شد

رونمایی از سه ناو جنگی ارتش؛ «دنا»، «شیراز» و «تفتان»/دریادار سیاری: تحلیل‌گر بزرگ عرب گفت آرزوی دیرینه هخامنشیان برآورده شد...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آفریقای_جنوبی، #ارتش، #اسلامی، #اقیانوس_اطلس، #اقیانوس_هند، #الله، #ایران، #ایرانی، #ایرنا، #بومی، #تفتان، #تنگه، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حبیب_الله_سیاری، #خبر، #خزر، #دریانوردی، #دریای_خزر، #دریای_سرخ، #دریای_مدیترانه، #دریایی، #سوئز، #سوریه، #شیراز، #عرب، #غدیر، #مدیترانه، #مسلح، #نظامی، #هند، #وزارت_دفاع، #وزارت_دفاع_و_پشتیبانی_نیروهای_مسلح، #پنتاگون، #چین، #کانال_سوئز

ایرنا نوشت: معاون هماهنگ کننده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی از ساخت سه ناوشکن جدید توسط نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خبر داد.
امیر دریادار حبیب الله سیاری ، به وجود خط تولید رزم‌ناوها در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: اکنون کار تولید سه ناوشکن جدید با عناوین دنا ، شیراز و تفتان در نیروی دریایی ارتش و صنایع دریایی وزارت دفاع در حال انجام است.
وی با اشاره به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه ساخت تسلیحات نظامی اظهار داشت: امروز خط تولید تسلیحات پیشرفته نظامی همچون موشک ، هواپیمای جنگنده ، ناو ، زیر دریایی و تانک در جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی به پیشرفت های ایران در زمینه ساخت زیردریایی در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: امروز علاوه بر زیردریایی کلاس سبک غدیر ، زیردریایی‌های کلاس نیمه سنگین و کاملا بومی فاتح نیز در خط تولید انبوه قرار دارد. بر اساس تدبیر فرمانده معظم کل قوا تمام تسلیحات پیشرفته نظامی کشور که در خط تولید قرار دارند باید هر بار نسبت به سری قبل خود پیشرفته‌تر شوند.
رئیس ستاد ارتش با اشاره به اینکه زیردریایی فاتح مشابه هیچ نمونه ای در جهان نیست ، افزود: سری‌های بعدی زیر دریایی کاملا بومی فاتح نسبت به نمونه رونمایی شده بسیار پیشرفته‌تر خواهد بود.
نقش ارتش در دیپلماسی دفاعی
سیاری در رابطه با نقش ارتش در دیپلماسی دفاعی کشور گفت: در بحث دیپلماسی ، مذاکرات و مباحثی در رابطه با حل اختلاف با سیاسیون پیگیری می شود ، اما یک سیاست‌مدار زمانی که پشتوانه قوی داشته باشد می تواند با قدرت ، پشت میز مذاکره حاضر شود.
وی یادآور شد: اگر پنج کشور قدرتمند دنیا در مقابل ایران پشت میز مذاکره نشستند به خاطر این بود که با قدرت ایران آشنایی داشتند ، این قدرت بود که آنها را پای میز مذاکره آورد. در ستادکل نیروهای مسلح دیپلماسی دفاعی فعال شده و بسیار حائز اهمیت است؛ ما در نیروی دریایی هم دیپلماسی دریایی را پس از دریافت مجوز رهبری از سال‌ها قبل در دستور کار قرار دادیم.

سیاری توضیح داد: زمانی که زیر دریایی یونس برای ماموریت ۹۰ روزه به دریای سرخ رفت دشمنان ما به جوش و خروش افتادند زیرا متوجه شدند که قدرت جمهوری اسلامی ایران با وجود تهدیدها به حدی رسیده است که به دریاهای آزاد زیردریایی می‌فرستد.
وی به سفر نیروی دریایی ارتش به سوریه و دریای مدیترانه اشاره کرد و گفت: زمانی که توانستیم برای نخستین بار وارد دریای مدیترانه شویم حسنین هیکل یکی از تحلیل گران صاحب نظر جهان عرب نوشت که آرزوی دیرینه هخامنشیان برآورده شد.
سیاری با اشاره به اینکه ناوهای ایرانی تاکنون تا تنگه جبل الطارق و تا دریای جنوبی چین پهلوگیری کرده اند ، گفت: زمانی ما اعلام کردیم که می‌خواهیم در اقیانوس اطلس مطابق قوانین بین المللی دریانوردی کنیم ، پنتاگون گفت که ایرانی‌ها قادر به این کار نیستند ، با این حال با وجود مشکلاتی که برای ما در عبور از کانال سوئز ایجاد کردند ، آفریقای جنوبی را دور زدیم و به اقیانوس هند رفتیم.
وی به حضور ناوهای ایرانی در دریای خزر اشاره کرد و گفت: زمانی ما اصلا ناو جنگی در دریای خزر نداشتیم اما از سال ۷۷ برای حفظ امنیت ناوهای جنگی را وارد این دریا کردیم.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پنتاگون یک ناو جنگی دیگر به خاورمیانه اعزام کرد ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ارتش
نتاگون یک آتش بار ضد موشکی و یک ناو جنگی به خاورمیانه اعزام می کند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد: پنتاگون در پی درخوا...ادامه مطلب»

تحلیل البناء از سلاح سری ایران/ عاملی که ترامپ را از جنگ علیه ایران من...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ارتش
فارس نوشت: روزنامه لبنانی البناء نوشت که ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود و منتظر لحظه منا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»


EOF