عملیات بزرگ "نصر من الله"/ یمنی‌ها هزاران نیروی ائتلاف سعودی را به اسارت گرفتند

عملیات بزرگ "نصر من الله"/ یمنی‌ها هزاران نیروی ائتلاف سعودی را به اسارت گرفتند...
entekhab.ir ۱۳۹۸/۰۷/۰۶ ارتش

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ارتش، #الله، #انصارالله، #تجهیزات، #تعالی، #تلفات، #خبر، #درهم، #سرباز، #سعودی، #سلاح، #شفا، #عربستان، #متجاوز، #محور، #مسلح، #مقاومت، #ملت، #نجران، #نظامی، #کنون، #گردان، #یحیی_سریع، #یمنی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام عملیات « نصر من الله » در نجران عربستان از اسارت صدها نظامی سعودی و متلاشی شدن سه تیپ نظامی این رژیم خبر داد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام عملیات « نصر من الله » در نجران عربستان از اسارت صدها نظامی سعودی و متلاشی شدن سه تیپ نظامی این رژیم خبر داد.
به گزارش « انتخاب » به نقل از خبرگزاری‌ها؛ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در یک کنفرانس مطبوعاتی ، ‌جزئیات عملیات بزرگ نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه متجاوزان را اعلام کرد که این عملیات در نجران در جنوب عربستان و با نام « نصر من الله » انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد ما عملیات « نصر من الله » را در نجران انجام دادیم که طی آن شمار زیادی از نظامیان سعودی را اسیر کردیم.
به گزارش شبکه المسیره ، ، یحیی سریع تاکید کرد: یگان‌های متخصص نیروهای مسلح در چارچوب حمایت و پشتیبانی این عملیات در محور نجران مشارکت داشتند که در راس آنها ، یگان موشکی ، یگان پهپادی و دفاع هوایی قرار دارند.
سریع افزود عملیات نظامی « نصر من الله » بزرگترین عملیات گام به گام در برابر نیروهای دشمن از زمان آغاز تجاوزگری است که چند ماه طول کشید.
وی گفت پس از تسلیم شدن هزاران نفر از نیروهای دشمن ، نیروهای ما به تامین امنیت اسیران در برابر حملات هوایی دشمن اقدام کردند.
سریع با بیان اینکه شمار اسیران دشمن آن قدر زیاد است که شمارش آنها را دشوار کرده ، تصریح کرد در این عملیات سه تیپ دشمن به طور کامل از هم فروپاشید و مقادیر زیادی تسلیحات از جمله صدها خودروی نظامی و زرهی به غنیمت گرفته شد.
وی ادامه داد صدها نفر از جمله شماری از فرماندهان ، افسران و نیروهای ارتش سعودی در عملیات نجران به اسارت درآمدند.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه گفت در این عملیات ، صدها کیلومتر مربع در محور نجران آزاد شد.
سریع خاطر نشان کرد ما به خانواده‌های اسیران دشمنان خود اطمینان می‌دهیم که اقدامات ضروری بیشتری را برای حمایت از آنها در برابر حملات جنگنده‌های متجاوز اتخاذ خواهیم کرد.
این سخنگو ادامه داد که طی ساعات آینده ، جزئیات بیشتری از عملیات بزرگ « نصر من الله » اعلام خواهد شد.
متن بیانیه سخنگوی نیروهای مسلح یمن درباره بزرگترین عملیات زمینی علیه عربستان
« به یاری خداوند تعالی ، نیروهای مسلح یمن ، به اطلاع تمام قشرهای ملت عظیم و عزیز یمن می‌رساند که عملیات « نصر من الله » که عملیات وسیع و منحصر به فرد در محور نجران است به عنوان بزرگترین عملیات کمین و گام به گام علیه نیروهای دشمن از ابتدای جنگ علیه کشورمان انجام شد ، عملیاتی که به مدت چند ماه ادامه داشته و دشمن تا این لحظه متحمل خسارت‌ها و تلفات بسیار زیاد شده است.
اول : سه تیپ نظامی نیروهای دشمن با تمام تجهیزات نظامی و بیشتر افراد و فرماندهانش سقوط کرد.
دوم : مقادیر زیادی سلاح شامل صدها خودروی نظامی و زره‌پوش به غنیمت درآمد.
سوم : هزاران نفر از نیروهای دشمن که بیشترشان از خائنان و فریب خوردگان هستند ، به اسارت درآمدند و صدها نفر هم کشته و یا زخمی شدند.
چهارم : در میان اسیران ، شمار زیادی فرمانده و افسر و سرباز ارتش سعودی به چشم می‌خورند.
پنجم : پس از گذشت فقط 72 ساعت از آغاز این عملیات ، نیروهای ما دشمن را به طور کامل در محاصره خود قرار دادند که شامل سه تیپ نظامی از خائنان و فریب خوردگان با یک گردان از ارتش سعودی بودند که همگی منهدم و درهم شکسته شد و تمام آنها به اسارت گرفته شدند و همچنین صدها کیلومتری مربع در این عملیات آزاد شد.
بر اساس دستورات فرماندهی ، با تمام اسیران بر اساس اصول دین و سنت و رسوم اصیل یمن و اخلاق انسانی رفتار شد و نیروهای ما پس از تسلیم شدن هزاران نفراز نیروهای دشمن به تامین امنیت آنها در برابر حملات انتقامجویانه جنگنده‌های دشمن اقدام کردند ، جنگنده‌های دشمن تا کنون ده‌ها حمله هوایی علیه اسیران انجام داده است.
نیروهای مسلح یمن به تمام خانواده‌های اسیران از ملیت‌های مختلف اطمینان خاطر می‌دهند که تمام اقدامات لازم را برای حمایت از آنها در برابر حملات جنگنده‌های دشمن به کار خواهند گرفت و با آنها به شیوه انسانی رفتار خواهند رکد تا به یک قرارداد مبادله فراگیر با دشمن و مزدورانش اعم از خائنان و فریب خوردگان دست یابند.
یگان‌های مختلف نیروهای ما با ماموریت‌های مختلف و در چارچوب گستره جغرافیایی وسیع در چارچوب حمایت از عملیات نظامی مشارکت کردند که در راس آنها ، یگان‌های موشکی و نیز پهپادی و نیروهای دفاع هوایی و یگان‌های مختلف نیروهای زمینی مشارکت داشتند.
نیروهای مسلح همچنان به اجرای مرحله مختلف عملیات بر اساس طرح ترسیم شده ادامه می‌دهند و در کنفرانس‌های بعدی نتایج و جزئیات عملیات در مراحل مختلف آن را طی روزهای آینده اعلام خواهیم کرد.
مجد و شکوه از آن یمن مقاومت و استوار در برابر متجاوزان و اشغالگران و جنگ افروزان است ، درود و رحمت خداوند بر شهیدان ، خداوند مجروحان را شفا عنایت بفرماید و اسیران را آزاد گرداند ، کرامت و عزت از آن ملت عزیز و یمن عظیم ما است. »
از سوی دیگر محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله تاکید کرد عملیات « نصر من الله » بزرگترین عملیات نظامی علیه متجاوزان از زمان آغاز جنگ ظالمانه علیه یمن به شمار می‌رود که دشمن در یک مدت زمانی کوتاه متحمل خسارت‌ها و تلفات سنگین شده است.
سخنگوی انصارالله اظهار داشت تلاش سعودی برای سرپوش گذاشتن بر چنین شکست کوبنده‌ و سنگینی که در برابر رزمندگان یمنی متحمل شده ، بیهوده است.
---سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اعلام عملیات « نصر من الله » در نجران عربستان از اسارت صدها نظامی سعودی و متلاشی شدن سه تیپ نظامی این رژیم خبر داد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

توسعه صنایع موشکی یمن، کابوس سعودی ها ...
jomhourieslami.com ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ ارتش
صفحه جهان - تاریخ: 31-05-1395, 00:01 رژیم سعودی به دلیل هراس ازموشک‌های یمنی بود که ازهمان آغاز جنگ علیه یمن روزانه با ده‌ها سورتی پرواز بمب افکن‌های ...ادامه مطلب»

آغاز رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران....
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تاریخ
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از غرب ایران را اشغ...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»


EOF