سازمان جهانی بهداشت: ایران رتبه نهم مصرف الکل را در میان ۱۸۹ کشور جهان دارد

سازمان جهانی بهداشت: ایران رتبه نهم مصرف الکل را در میان ۱۸۹ کشور جهان دارد ...
farsi.euronews.com ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ فرهنگ

کلیدواژه ها:#آفریقای_جنوبی، #افغانستان، #الکل، #ایران، #ترکیه، #تونس، #جهانی، #لبنان، #مالدیو، #مدیترانه، #مسلمان، #نامیبیا

تازه‌ترین گزارش سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد که ایران از نظر سرانه مصرف الکل در میان مصرف‌کنندگان « مداوم » نوشیدنی‌های الکلی ، رتبه نهم را در میان ۱۸۹ کشور جهان به خود اختصاص داده است.
مطابق این گزارش هر ایرانی‌ بالای ۱۵ سال که « بطور مرتب الکل می‌نوشد » ، در سال ۲۰۱۶ به طور میانگین ۲۸.۴ لیتر الکل خالص مصرف کرده‌ است ، این رقم در سال ۲۰۱۰ به میزان ۲۴.۸ لیتر بوده است.
تونس بر اساس این شاخص در میان سایر کشورها بی‌رقیب است ، به طوری که مصرف کنندگان الکل در این کشور ، در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۶.۶ لیتر الکل خالص مصرف کرده‌اند. پس از تونس ، به ترتیب کشورهای سوایزیلند ، مالدیو ، افغانستان ، نامیبیا ، آفریقای جنوبی ، الجزایر و ترکیه بالاتر از ایران قرار دارند.
https://infogram.com/copy-copy-1hzj4okwnj932pw
مطابق گزارش سازمان جهانی بهداشت مصرف سرانه الکل در میان « تمام ایرانیان بالای ۱۵ سال » طی سال ۲۰۱۶ میلادی ۱ لیتر بوده که در مقایسه با سال ۲۰۱۰ بدون تغییر مانده است. سرانه مصرف الکل در دیگر کشورهای مسلمان از جمله امارات عربی متحده ، قطر ، ترکیه و لبنان نیز بالاتر از ایران است.
سازمان جهانی بهداشت سرانه مصرف الکل را در منطقه شرق مدیترانه که شامل ایران نیز می‌شود ، ۶ دهم لیتر برآورد کرده است.
این گزارش همچنین نشان می‌دهد که یک دهم درصد جمعیت بالای ۱۵ سال ایران طی یک ماه پیش از انجام این بررسی ، مصرف سنگین الکل داشته‌اند. این نسبت در میان مصرف کنندگان مشروبات الکلی ۴.۱ درصد بوده است. همچنین ۰.۶ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال ایران وابسته به مصرف الکل تشخیص داده شده‌اند.
https://infogram.com/copy-copy-copy-1hxr4zy9qz9q2yo
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

حیات وحش ایران: پلنگ طبس ...
tabasenc.ir ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ طبیعت
پلنگ طبس | دسته بندی حیات وحش طبس این حیوان منطقه نایبند زیست میکند .پناهگاه حیات وحش نایبندان در جنوب و جنوب غربی طبس واقع شده است. فاصله پناهگاه ت...ادامه مطلب»

توقف صدور روادید امارات برای ایرانی‌ها و شهروندان ۱۲ کشور دیگر ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ اخبار
خبرگزاری رویترز ادعا کرده طبق سندی که از سوی یک منطقه تجاری دولتی منتشر شده، امارات عربی متحده صدور روادید جدید برای شهروندان ۱۳ کشور با اکثریت جمعیت ...ادامه مطلب»

همایش بین‌المللی تجاوز و دفاع...
fa.wikipedia.org ۱۳۶۷/۰۵/۱۷ تاریخ
کنفرانس بین‌المللی تجاوز و دفاع نخستین کنفرانسی بود که به منظور بررسی و تحلیل جنگ ایران و عراق شکل گرفت. مکان برگزاری آن تهران و تاریخ برپایی آن ۱۷ مر...ادامه مطلب»

ابليس ميانمار کيست؟ - مشرق نیوز | mashreghnews.ir...
mashreghnews.ir ۱۳۹۲/۰۴/۱۷ اخبار
داستان غم‌انگیز مسلمان‌کشی این‌روزها چنان گستره‌ وسیع جغرافیایی و ایدئولوژیکی پیدا کرده است که از غرب تا شرق قاره کهن و از «خود – مسلمان‌ خوانده‌های ت...ادامه مطلب»


EOF