8 فایده گیاه به لیمو و خواص بی نظیر چای به لیمو

8 فایده گیاه به لیمو و خواص بی نظیر چای به لیمو...
namnak.com ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ سلامت

کلیدواژه ها:#Namnak.com، #آلودگی، #آمریکای_جنوبی، #آنتی_اکسیدان، #ادرارآور، #استرس، #اضطراب، #التهاب، #بارداری، #بومی، #جینسنگ، #رژیم_غذایی، #سرماخوردگی، #سلامت، #شبانه_روزی، #طب_سنتی، #فرهنگ، #مسهل، #ورزش، #کافئین، #کاهش_وزن، #کشف، #گیاهی

گیاه به لیمو گیاهی است که خواص و فواید زیادی برای سلامت دارد و از آن به عنوان یک چای گیاهی با طعم خاص و عالی استفاده می شود که برای کاهش وزن بسیار مفید است.
فواید و خواص به لیمو
به لیمو یک گیاه شگفت انگیز و گیاهی است که برای مزایای درمانی و سلامتی اش بسیار ارزشمند است همچنین دارای عطر لیمو فوق العاده و عطر و طعم طراوت است. استفاده های معمول از به لیمو به عنوان چای گیاهی همراه با طعم لیمو ، خوشمزه است.
به لیمو قرن هاست که استفاده می شود و سابقه بسیار طولانی در استفاده در طب سنتی برای درمان سرماخوردگی ، تب ، اضطراب ، سوء هاضمه ، اسپاسم و بی خوابی دارد همچنین به عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن و کمکی طبیعی برای کاهش وزن مشهور است .
خواص شگفت انگیز گیاه به لیمو
خواص سلامتی به لیمو
سابقه ای طولانی در مصرف به لیمو در جنوب امریکا وجود دارد. اعتقاد بر این است که در زمان های قدیم ، قوم اینکاها اولین کسانی بودند که خواص سودمندش را کشف کردند.
به لیمو امروزه به عنوان یک طب سنتی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد در این بخش از سلامت نمناک خواص و فواید به لیمو برای سلامتی اعلام شده توسط کارشناسان را آورده ایم.
1. به لیمو برای سم زدایی و تقویت ایمنی
سم زدایی یک فرایند ثابت و حیاتی برای از بین بردن رادیکال های آزاد و حفظ سلامتی است. نوشیدن چای به لیمو می تواند فرآیند سم زدایی را تحریک کند.تحقیقات نشان داده است که به لیمو بسیار غنی از ترکیبات فنلی است.
ترکیبات فنولی آنتی اکسیدان های قوی هستند که از رادیکال های آزاد محافظت می کنند.ترکیبات فنلی به کاهش اکسیداتیو استرس از طریق کمک به سم زدایی بدن و خنثی سازی اثرات مضر رادیکال های آزاد کمک می کند اینکار بدن را سالم نگه می دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.
مشخص شده است که چای به لیمو ، فعالیت آنتی اکسیدانی قابل مقایسه ای با چای سبزٍ بدون تلخی است به عنوان بهترین نوع از گیاهان ، نوروپروتیک مانند ، جینسنگ و کورکوما ، خواص مشابهی در رادیکال آزاد دارد. چای به لیمو را می توانید به عنوان یک چای ضد التهابی و ترمیم کننده در طول روز بنوشید ، اما مصرفش در طول شب بسیار قوی است.

چای به لیمو با خواص و فواید بی نظیر
2. جلوگیری از آسیب عضلانی در طول ورزش با به لیمو
مطالعات نشان داده اند که ویژگی های منحصر به فرد به لیمو می تواند به جلوگیری از آسیب عضلانی در ورزشکاران در هنگام مصرف مکمل ها قبل از تمرین ، کمک کند. خواص آنتی اکسیدانی به لیمو همراه با توانایی آن برای سرکوب التهاب است که به پیشگیری از آسیب و بهبود بافت ماهیچه مرتبط است. استفاده از به لیمو به عنوان یک مکمل ، قبل از تمرین رشد و یا تقویت عضله مفید است.
3. کاهش استرس با چای به لیمو
به لیمو ، یک آرام بخش موثر است. زمانی برای خودتان اختصاص دهید و از یک فنجان چای خوشمزه لذت ببرید ، که باعث می شود تنشتان را از بین ببرد و باعث کاهش استرس می شود. اما اجزای موجود در به لیمو ، اثر آرام بخش کننده را تقویت می کند و بر سیستم عصبی تاثیر می گذارد و به کاهش تنش عضلانی کمک می کند.
این ویژگی های آرام بخش ، باعث بهبود اعصاب ، اضطراب و استرس می شود. مطالعات نشان داده اند که ورباسکوزید ، یک جزء بیولوژیکی در برگ به لیمو ، عنصر اصلی است که مسئول خواص بهبود استرس و اضطراب می باشد.

چای به لیمو یک آرام بخش خوش طعم
4. به لیمو تقویت و بهبود هضم
در بسیاری از فرهنگ ها ، چای به لیمو از لحاظ تاریخی مدت هاست برای تقویت هضم مناسب است مانند سایر گیاهانی که به خاطر خواص هضم مفید شناخته شده اند ، به لیمو می تواند شکم شما را از طریق خواص ضد اسپاسم هایش تقویت و از آن محافظت کند.
به این معنی است که دستگاه گوارش را آرام می کند. با انجام این کار ، می تواند باعث کاهش علائمی از جمله سندرم روده تحریک پذیر ، سوء هاضمه ، گرفتگی و یا نفخ شود ، اجازه می دهد تا دستگاه گوارش به خوبی عمل کند.
5. کمک به خواب با به لیمو
بسیاری از اثرات آرام بخش به لیمو به عنوان کمکی برای اختلالات خواب ، مانند؛ بی خوابی استفاده می شوند. خواص مشابهی که باعث کاهش تنش و استرس می شود ، بدن و ذهن را آرام می کند و باعث یک خواب خوب می شود.
به لیمو همچنین غنی از ملاتونین است ، هورمونی در بدن که مسئول ریتم شبانه روزی می باشد. تولید آن توسط تاریکی شب تحریک می شود و موجب خواب آلودگی می شود. نوشیدن چای به لیمو یک راه طبیعی برای کمک به افزایش مقدار تولیدی ملاتونین در بدن شما می شود.
توانایی به لیمو برای تسکین و آرامش ، غنی از ملاتونین است و کمبود کافئین باعث می شود که نوشیدنی ای ایده آل باشد ، می تواند بدن و ذهن را آرام کند ، تا بتوانید در شب خوابی آرام داشته باشید.

به لیمو برای افرادی که کم خوابی دارند
6. به لیمو ضد التهاب
عناصر بیولوژیکی در به لیمو نشان داده شده است که دارای خواص ضد التهابی خوبی هستند. خواص آنتی اکسیدانی این گیاه نیز برای کاهش اثرات التهابی عناصر اکسیداتیو مفید می باشند این توانایی به لیمو برای کاهش التهاب ، می تواند به عنوان مثال کمک به کاهش درد مفاصل و سایر بیماری های التهابی کند.
7. چای به لیمو روشی محبوب و طبیعی برای لاغری
البته نوشیدن چای ، بدون قند ، به طور کلی به عنوان بخشی از یک برنامه برای کاهش وزن ، مفید است. مخصوصا به لیمو که برای این کار مناسب است.
نشان داده شده است که سرکوب اشتها ، نیاز به محدود کردن گرایش های غیر قابل مقاومتی برای تنقلات و یا شیرینی هاست ؛ بنابراین چای به لیمو را بین وعده های غذایی خود بنوشید ، تا به شما کمک کند که به رژیم غذایی خود برسید و به هدف لاغری خود را تحقق ببخشید.
علاوه بر خواصی برای مهار طبیعی اشتها ، که مانع از پر خوری می شود ، چای به لیمو نیز باعث سوختن چربی ، تحریک تجزیه سلولیت و تنظیم متابولیسم می شود.

به لیمو معجزه ای برای کاهش وزن
8. به لیمو برای مبارزه با تب
از لحاظ علمی اثبات شده است که به لیمو ، حاوی مواد فعال بیولوژیکی به همراه خواص ضد تب است ، یعنی مواد شیمیایی که تب را کاهش می دهند بنابراین ، جای تعجبی نیست که در پزشکی بومی آمریکای جنوبی ، به لیمو دارای تاریخچه ای طولانی به عنوان یک گیاه مورد اعتماد برای کاهش تب است.
توانایی به لیمو برای کاهش تب همراه با خواص ترمیمی و آنتی اکسیدانی آن ، آن را به عنوان یک چای عالی برای مبارزه با دمای بالا و تب تبدیل کرده است.
9. به لیمو مسهل دفع
آخرین مزیت سلامتی به لیمو به عنوان یک مسهل دفع کننده طبیعی است. به دفع ادرارآور کمک می کند ، تا مخاط را از بین ببرد و تراکم را در دستگاه های تنفسی پاک کند.
عوارض جانبی به لیمو
به لیمو برای اکثر افراد بعد از نوشیدن نوشیدنی های الکلی مشکلی ندارد. همچنین به نظر می رسد ، زمانی که دارو مصرف می شود نیز ایمن است ، در برخی افراد ممکن است باعث تحریک پوست (درماتیت) شود.

عوارض و هشدار برای مصرف به لیمو
احتیاط های ویژه و هشدار در مورد مصرف به لیمو
بارداری و شیردهی: در مورد استفاده از به لیمو ، در دوران بارداری و شیردهی صرف نظر کنید و از آن اجتناب کنید.
بیماری کلیه: مقدار زیاد به لیمو ممکن است کلیه ها را تحریک کند و بیماری کلیوی را بدتر کند ، اگر مشکلات کلیوی دارید ، مقدار زیادی به لیمو استفاده نکنید.
---به لیمو و به لیمو و لاغری و خواص به لیمو و فواید به لیمو و چای به لیمو و خواص چای به لیمو و هشدار در مصرف به لیمو را در نمناک بخوانید. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

گیاهان دارویی: فواید گل ماهور یا خرگوشک ...
1host2u.com ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ زندگی سبز
گل ماهور یا خرگوشک (نام علمی جنس: Verbascum )، گلی است خاص در منطقه آسیا و اروپا و مدیترانه. این گیاه دارای حدود 350 گونه در جهان است، که حدود 40 گونه...ادامه مطلب»

کاهش وزن با 16 تقلب ساده!! ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۱/۲۴ تغذبه
شکستن قوانین نیز می تواند روش خوبی در کاهش وزن باشد. برای اینکه راه تقلب در کاهش وزن را به شما نشان دهیم، مجموعه ای از قوانین کاهش وزن را گرد آورده ای...ادامه مطلب»

راز جوانی بعضی از ستاره های مشهور ایرانی لو رفت / تصاویر...
khabareno.com ۱۳۹۲/۰۹/۰۷ سرگرمی
چرا بعضی از افراد مشهور انگار خیال پیر شدن ندارند؟ همه اش زیر سر گریم های سنگین است؟ دم جراحان زیبایی زبردست را دیده اند؟ کلی پول خرج می کنند؟ البته ا...ادامه مطلب»

خواص لبو خواص لبو/از برگ و شربت چغندر غافل نشوید-پرشین پرشیا...
persianpersia.com ۱۳۹۳/۱۰/۱۵ سلامت
هرقدر هم تکنولوژی پیشرفت کند و آدم ها مدرن شوند، هر قدر هم نسخه دیجیتالی همه لوازم و امکانات ساخته و روانه بازار شوند، امکان ندارد چیزی بتواند جای گا...ادامه مطلب»


EOF