آمادگی بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما

آمادگی بندر چابهار برای پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما ...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ خودرو

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آسیای_میانه، #آفریقا، #افغانستان، #اقیانوس_هند، #ایران، #بازار، #بندر_چابهار، #بندری، #بهشتی، #تجهیزات، #ترانزیت، #جهانی، #خبرآنلاین، #خبرگزاری، #خبرگزاری_خبرآنلاین، #خطوط_کشتیرانی، #دریانوردی، #دریایی، #زیرساخت، #سازمان_بنادر_و_دریانوردی، #سرمایه_گذاری، #شهرسازی، #قالب، #میانه، #هند، #هندوستان، #وزیر، #وزیر_راه، #وزیر_راه_و_شهرسازی، #چابهار

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر چابهار با ایجاد زیرساخت ها ، دسترسی‌های دریایی و تجهیزات جدید ، قابلیت پذیرش کشتی‌های سایز بزرگ را دارد.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد راستاد در خصوص توسعه بندر چابهار گفت: در مسیر مهم تجارت جهانی که مهم‌ترین آن مسیر شرق به غرب است ، بندر چابهار دارای کمترین فاصله و حداقل انحراف است که یک مزیت راهبردی برای بندر چابهار به شمار می‌آید.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توافقنامه دالان چابهار به بین سه کشور هند ، افغانستان و ایران ، افزود: از جمله مزیت‌های بندر چابهار ، محدوده بازار بسیار گسترده این بندر است که شامل کشورهای ساحلی اقیانوس هند ، کشورهای شرق آفریقا ، برخی کشورهای جزیره العرب ، از یک طرف و کشور افغانستان و آسیای میانه از سمت دیگر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: بندر چابهار اولین بندری است که موفق شده ایم در قالب قرارداد BOT ، اپراتور بین المللی برای آن جذب کنیم.
راستاد ظرفیت جذب سرمایه گذاری خارجی " را از دیگر مزیت‌های بندر چابهار عنوان کرد و گفت: اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اقدمات این سازمان برای توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ، تاکید کرد: با ایجاد زیر ساخت‌ها در فاز اول و بخشی از فاز دوم طرح توسعه بندر چابهار ، این بندر از یک بندر فصلی به جهت نداشتن حوضچه آرامش در فصل مونسون ، به بندر تبدیل شده است که در تمام طول سال قادر است به خطوط کشتیرانی خدمات بندری و دریایی بدهد.

راستاد با بیان اینکه بندر چابهار در اوج تحریم‌ها روند مثبت بالای ۳۰ درصد در عملیات تخلیه و بارگیری را تجربه کرده است ، گفت: بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته ، پاسخگوی خطوط لاینری است.
به گفته راستاد با راه اندازی خط ترانزیت هندوستان به افغانستان از طریق چابهار ، این مسیر رسمیت خودش را پیدا کرد و قابلیت بندر چابهار اثبات شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
ساحل مكران؛ صحنه رقابت ميان قدرت‌ها...
news.mrud.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ خودرو
بندر مكران (يا مكوران طبق تلفظ مردم محلي) منطقه‌اي ساحلي است به مساحت ۱۵۰۰ كيلومتر كه در امتداد درياي عمان و اقيانوس اطلس، در استانهاي هرمزگان و سيستا...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

گزارش/ طرح ابر آبراه «خزر-خلیج فارس» روی میز ایران و روسیه/ «ایران رود...
snn.ir ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ اخبار
کانال «خزر-خلیج فارس» که کارشناسان از آن با عنوان «ایران رود» یاد می کنند، امکان دسترسی شمال اقیانوس اطلس، دریاهای بالتیک، سیاه و آزوف و حوضه های آبی ...ادامه مطلب»

در دوازدهمین همایش بنادر، سواحل و سازه‌های دریایی تاکید شد؛ ستاری: شک...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۸/۱۰ اخبار
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: کشورمان در عرصه سواحل، بنادر و حوزه دریا دارای ظرفیت‌های خارق‌العاده‌ای است که شکوفا شدن این ظرفیت‌های مغفول مان...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»


EOF