سیستم ایمنی، سلول‌های سرطانی مخفی را پیدا می‌کند

سیستم ایمنی، سلول‌های سرطانی مخفی را پیدا می‌کند ...
irna.ir ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ سلامت

کلیدواژه ها:#Irna.ir، #ایرنا، #تهران، #دانشگاه، #سرد، #سرطان، #شکار

تهران - ایرنا - محققان دانشگاه ییل موفق به توسعه سیستم جدیدی شده‌اند که به سیستم ایمنی در شناسایی و نابودی سلول‌های سرطانی پنهان‌شده ، کمک می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری مدیکال اکسپرس ، سلول‌های سرطانی توانایی فوق‌العاده‌ای در پنهان شدن دارند. به همین دلیل شناسایی و تشخیص آنان و درمان مشکل است. محققان دانشگاه ییل به تازگی موفق به ساخت سیستمی شده‌اند که سلول‌های تومور پنهان‌شده از منظر سیستم ایمنی را آشکار کرده و به سیستم ایمنی در حذف این سلول‌ها کمک می‌کند.
آزمایش‌های اولیه مدل‌های حیوانی نشان می‌دهد این سیستم قادر به کاهش و حذف سلول‌های ملانوم ، سرطان سینه و تومورهای پانکراس در موش‌ها بوده است. نتایج نشان می‌دهد سلول‌های سرطانی که از منبع اصلی تومور دور هستند نیز با این روش شکار می‌شوند. این روش MAEGI نام دارد و ترکیبی از دو روش ژن درمانی ویروسی و ویراش ژن CRISPR است.
در این روش به جای یافتن و ویراش قطعات DNA و وارد کردن ژن‌های جدید ، ده‌ها هزار ژن مربوط به سرطان را شکار می‌کند و با استفاده از سیستمی مشابه جی پی اس ، مکان آنان را نشانه‌گذاری کرده و سیگنال‌ها را تقویت می‌کند. به زبان دیگر ، این روش سلول‌های تومور را برای سیستم ایمنی نشانه‌گذاری می‌کند تا سلول‌های تومور سرد (سلول‌های فاقد سیستم ایمنی) به سلول‌های تومور گرم (سلول‌های دارای سیستم ایمنی ) تبدیل شوند. با این روش ، سلول‌های سرطانی پنهان شده به سرعت شکار و ریشه‌کن می‌شوند.
محققان احتمال می‌دهند این روش برای درمان انواع سرطان‌های مقاوم به سیستم ایمنی قابل استفاده است.
نتایج این مطالعه در نشریه Nature Immunology منتشر شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
نمایندگان ایران با کسب 8 طلا، سه نقره و5 برنز درصدرمسابقات کاراته قهرم...
irna.ir ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
تهران-ایرنا-کاروان ورزشی تیم های رده سنی کاراته ایران درمسابقات قهرمانی آسیا - مالزی با کسب 8 مدال طلا،سه نقره و5 برنز در صدر جدول رده بندی این رقابت...ادامه مطلب»

نمایش سلفی ناصرالدین‌شاه درکاخ گلستان...
irna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ تاریخ
تهران-ایرنا- نمایشگاه عکس های دوره ناصری در حالی در کاخ گلستان برپاست که اولین عکس سلفی ناصرالدین شاه که در تالار آیینه انداخته، یکی از جذابیتهای این ...ادامه مطلب»

نصب ردیاب بر گورخر آسیایی در ایران ...
irna.ir ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ طبیعت
برای اولین بار نصب ردیاب بر گورخر آسیایی در ایران تهران - ایرنا - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از نصب گردنبند ماهواره ای...ادامه مطلب»

مجله مهر - انشایی‌ که‌ معروف‌ترین‌رمان‌ نویس‌ایران‌ را ساخت...
webzine.mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۳/۳۰ مردم
فهیمه رحیمی یکی از مشهورترین رمان‌نویسان معاصر ایران است که بیش از ۲۲ رمان از او منتشر شده و بسیاری از آنها بیش از ۱۰ بار تجدید چاپ شده‌اند؛ از این ...ادامه مطلب»

مناظره,حیات وحش, شیر ایرانی,گوزن در مناظره بررسی راههای حفاظت از محی...
jamejamonline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۱۷ طبیعت
کارشناسان محیط زیست عصر جمعه در برنامه مناظره شبکه یک سیما که با موضوع حفاظت از حیات وحش برگزار شد، از صدور مجوز شکار برای جانوران وحشی در ایران از 12...ادامه مطلب»


EOF