تعلیق شرکت ایران در تمامی مسابقات جهانی جودو تایید شد

تعلیق شرکت ایران در تمامی مسابقات جهانی جودو تایید شد ...
dw.com ۱۳۹۸/۰۸/۰۱

کلیدواژه ها:#Dw.com، #ارتباطات، #اسلامی، #اعتراض، #المپیک، #ایران، #ایرانی، #ایرنا، #ایسنا، #بازی‌های_المپیک، #توکیو، #جمهوری_اسلامی، #جهانی، #جودو، #جودوی_ایران، #خبرگزاری، #رژیم_صهیونیستی، #فدراسیون، #قزاق، #مجلس، #ورزش، #وزیر، #ژاپن، #کمیته_ملی

فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد تعلیق فدراسیون جودوی ایران از شرکت در تمامی مسابقات و فعالیت های اجرایی و مدنی تحت مدیریت این نهاد تایید شده است. ایران متهم به عدم پایبندی به مقررات و منشور فدراسیون جهانی جودو است.
مسابقه جودو میان سعید ملایی و ماتیاس کاس بلژیکی در ۲۸ اوت ۲۰۱۹ در توکیو

* * * خبرگزاری ایرنا در گزارشی درباره حکم تعلیق جودوی ایران توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو نوشت: « به دنبال اتفاقات رخ داده در جریان تازه‌ترین رقابت‌های قهرمانی جودوی جهان در سال ۲۰۱۹ در توکیو ، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو در ادامه اعلام کرد که فدراسیون جودوی ایران تا زمانی که تضمین محکمی ندهد که به مقررات و منشور فدراسیون جهانی پایبند خواهد بود ، همچنان اجازه حضور در رقابت‌های تحت اختیار این نهاد جهانی را ندارد. »
"ورزش سه" نیز در گزارشی مشابه نوشت: « بعد از اتفاقاتی که در مسابقات جهانی ژاپن برای سعید ملایی رخ داد ، فدراسیون جودوی ایران با رای فدراسیون جهانی تعلیق موقت شده بود. »
۲۷ شهریورماه امسال فدراسیون جهانی جودو حکمی تحت عنوان "تعلیق پیشگیرانه" داد که فدراسیون جودوی ایران را از تمامی رقابت‌ها و فعالیت‌های اجرایی و مدنی سازماندهی شده توسط این نهاد جهانی و اتحادیه‌های وابسته به آن تعلیق کرد.
این حکم با اعتراض فدراسیون ایران روبرو شد و سیدرضا صالحی امیری ، رئیس کمیته ملی المپیک ایران ، و آرش میراسماعیلی ، رئيس فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ، به این حکم اعتراض کردند.
علت تعلیق جودوی ایران "باخت اجباری" سعید ملایی در ژاپن برای روبرو نشدن با حریف اسرائیلی و موارد مشابه این رفتار در بازی‌های المپیک ۲۰۰۴ بود. فدراسیون جهانی جودو جمهوری اسلامی را به بی توجهی به منشور المپیک و دخالت دادن مسائل سیاسی در ورزش متهم کرد. کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو در بیانیه‌ای که آن زمان صادر کرد نوشت که "دلایلی قوی" دارد که فدراسیون ایران در آینده باز هم مرتکب چنین خلاف‌هایی خواهد شد.
فدراسیون جهانی جودو گفته است که فدراسیون ایران تا ۲۱ روز فرصت دارد تا به دادگاه حکمیت ورزش نسبت به این حکم اعتراض کند.
سعید ملایی ، قهرمان ۲۸ ساله جودوی جهان ، فاش کرده بود که رئیس کمیته ملی المپیک و معاون وزیر ورزش از او تلفنی خواسته بودند که در نیمه نهایی به حریف قزاق خود ببازد تا مجبور نشود با جودوکار اسرائیلی مسابقه بدهد. ملایی پس از شکست عمدی در این مسابقه ، دیگر به ایران برنگشت.
برخی مقامات ایرانی علت این تصمیم فدراسیون جهانی جودو را « ارتباطات دوستانه رئيس فدراسیون جهانی جودو با مقامات رژیم صهیونیستی » دانسته‌اند.
ماه گذشته محمدرضا تابش ، رئیس فراکسیون ورزش مجلس ، به ایسنا گفت: « با رایزنی‌هایی که مقامات ورزشی ایران بعد از باخت آقای سعید ملایی قهرمان جودوی کشورمان با مجامع بین المللی ورزشی داشتند ، انتظار این بود که استدلال‌های مقامات رسمی ورزش کشور مورد توجه قرار می‌گرفت و با این سرعت نسبت به تعلیق جودوی ایران تصمیم‌گیری نمی‌شد تا شائبه سیاسی‌کاری و از جمله ارتباطات دوستانه رئيس فدراسیون جهانی جودو با مقامات رژیم صهیونیستی این تصمیم را درهاله‌ای از ابهام قرار نمی‌داد. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

اصلاً ورزش ایران تعلیق شود، چه ایرادی دارد؟ ...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
نماینده مجلس: اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسیم/اگر می‌خواهند، ورزش ایران را تعلیق کنند/ اصلاً ورزش ایران تعلیق شود، چه ایرادی دارد؟ اگر من وزیر ورزش بود...ادامه مطلب»

سعید ملایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، پناهنده شد؟ ...
tabnak.ir ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
در صورت صعود ملایی به مبارزه نهایی و سپس خودداری این ورزشکار از شرکت در مسابقه فینال مقابل نماینده رژیم صهیونیستی، عواقب فاجعه باری برای کاروان ورزش ا...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF